Termostat, smrad od motoru

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jury7 27. 10. 2021 17:08

Čau, dva dny cítím smrad z motorového prostoru i okolo auta, spálené kabely, ale dost podobně *****í i nemrznouci kapalina. Očuchal jsem celé auto a je to za jízdy i uvnitř auta a vedle auta a vzadu. Výfuk nic, vlnovec ok, ventilace úplně čistý i na volnoběh.. Maximálně tak smrad z benzinu jak na benzince,ale jen když se stojí na semaforu. Olej to neni. Spojka ***** zase trochu jinak. Navíc bych to přirovnal jakoby k nemrzce. Okolo víka ventilů čisto, sucho. Nejvíc to cítím nad chladičem, ale jak se zapne Sahara, tak v tu chvíli smrad prestane. Divný, že to cítím i za jizdy uvnitř ale z ventilace to nejde. Ten spálený kabel taky tolik *****. Olej meneny v létě, nemrzka 2 roky. Nad expanzkou vůně, tam to necitim vůbec. Spíš na té pravé straně, ale zase jde to i od pravých zadních dveří. U pojistek v aute nic ani u pedálů. Palivové čerpadlo taky nic. Od brz taky ne. Už jsem si rikal, jestli se něco neprehriva mám asi pořád otevřený termostat, ale už je špatnej léta.. Nejblíže to má fakt k těm hadicim na vodu u filtru, chladici.
Tento smrad znám právě skrze nemrznouci kapalinu, ale ne tak moc. Uvidíme, možná si zvyknu a přestane to. Třeba to tak má být :D.

Všechny kabely na baterii studené. Zkusím to ještě otestovat lépe, ale už ten kabel mám takto spálený dlouho. Sáhl jsem na baterii a je tam jakoby něco vytekleho trosku tak tři kapky přesně tam jak je tento kabel. Auto mám dva roky, předtím děda celý život. Pod baterii byl sajrajt jak roztekly gumovi medvídci, šlo to jedině kartáčem a sprejem na odstraňovač nálepek.

Ohledně termostatu. Zkusim zjistit teplotu přes diagnostiku. Nechám volnoběh a uvidíme. Čidlo je v pohodě. Auto se plynule zahřívá na ten volnoběh, hadice od termostatu k chladiči se pozvolna ohřívá po minutě nebo dvou je lehce teplá, zítra zkusím čekat až to stoupne na 90st a sahat na tu hadici kdy to pouští,ale asi už hned od začátku. Výměna vypadá jednoduše akorát skoda ze to je plast. Zkusím objednat elou skříň tak samostejn termostat kdyby se mi to utrhlo. V zimě se mi to z 90 stupňů dostalo po krátké jízdě zpět na 60 stupňů třeba, aspoň podle té ručičky na budicich. Po znovu nastartování to bylo zase na 80 stupních třeba. Měl jsem zkušenost, že se to seklo na těch 70stupnich,ale asi to bylo špatným čidlem teploty. Dělalo to při 5 a méně stupních. Zítra hodím ty teploty pokud ve vagu najdu, mám tak trochu free verzi, ale chyby smažu a většinu udělám taky. Kabel mám za 300 z alzy.
Topení mi topí, v zimě to je asi horší.
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mizi 27. 10. 2021 17:25

Ne ze bych ti umel poradit, ale zkus napsat aspon co je to za auto a motor.
Mizi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jury7 27. 10. 2021 17:46

Fabia 1.4mpi 50kw aqw
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 10. 2021 19:02

Aha, tím se vše vysvětluje.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 27. 10. 2021 19:48

:hm
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 27. 10. 2021 20:01

A kola jsi očuchal?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 27. 10. 2021 20:11

Nechčije to někde z šlauchu k ostřiku zadního okna?
Jinak bych asi pořešil ten termostat a třeba přitom vyčmucháš i ten problém.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaB 27. 10. 2021 20:13

Shnily tesneni pod hlavou pripadne hlava?
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jury7 27. 10. 2021 20:38

Nevíte co s tim kabelem co se taví :D
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 27. 10. 2021 22:32

Který kabel a jak se taví? Taví se o něco izolace zvenku nebo průchodem proudu zevnitř? Nejspíš bude chtít vyměnit.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Jury7 28. 10. 2021 07:51

Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jhamil 28. 10. 2021 10:10

No pokud se taví ten kabel, tak ho vyměň. Mně ( nebo mechanikovi) se na mínusovém kabelu u Fabie, podařilo strhnout závit šroubku na svorce u baterie. Takže to jednoho dne ztratilo kontakt a auto celé zhaslo. Fakt super, řeš to dříve než to s tebou někde vydrbe.
Naposledy upravil jhamil dne 28. 10. 2021 10:16, celkově upraveno 1
jhamil
Nováček

Odeslat příspěvekod tslany 28. 10. 2021 10:12

To tam nějakej hifista dával 2x30W zesilovač jo?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 28. 10. 2021 10:24

Děda byl hluchý no.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 10. 2021 10:25

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků