Nazor a doporuceni na vyber SUV do 750tis

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod yndezit 24. 7. 2021 07:09

Kdyby na tu cestu k chatě vysypal tatru štěrku, ušetřil by.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 24. 7. 2021 08:57

goes píše:Jako uprimne 99% cest na ktere nekteri musi mit odfroady se realne da sjet v fwd fabce.

To je samozřejmě pravda.
Bohužel to píše člověk, co musí mít čtyřkolku i v rodinném MPV, takže ta relevantnost trošku kulhá.

A v neposlední rade. Já s tím samozřejmě souhlasím, bohužel se dost často stává, že na těchto cestách se vyskytne člověk, co má přesně ten stejný názor, ale tu cestu nezvládne. A pak tam ostatní musí několik hodin stát a jen čučet. Teda pokud sami nemají toho ofrouda... A neobejdou to třeba pro běžné auto nesjízdnou mezí /například/.

;-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 7. 2021 09:01

V posledním dílu TGT toho Focus RS projel dost :D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 24. 7. 2021 09:03

MV_cz píše:Na chatu volítanýho Dustera a za zbytek koupit toho Rkovýho golfa, co posílal glider, nebo supa.

Suhlasm
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2021 09:41

maincoonsback píše:
goes píše:Jako uprimne 99% cest na ktere nekteri musi mit odfroady se realne da sjet v fwd fabce.

To je samozřejmě pravda.
Bohužel to píše člověk, co musí mít čtyřkolku i v rodinném MPV, takže ta relevantnost trošku kulhá.

A v neposlední rade. Já s tím samozřejmě souhlasím, bohužel se dost často stává, že na těchto cestách se vyskytne člověk, co má přesně ten stejný názor, ale tu cestu nezvládne. A pak tam ostatní musí několik hodin stát a jen čučet. Teda pokud sami nemají toho ofrouda... A neobejdou to třeba pro běžné auto nesjízdnou mezí /například/.

;-)


Ja mam 4kolu z prakrickych duvodu ktere jsou celorocni. A hlavne neresim kraviny jako ty ze kdo nema metr vysoky offroad nevyjede od baraku.
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 24. 7. 2021 09:44

Asi zbytečný.
Ale zkus najít kde sem to psal /aniž by sis moji citací sám vytvořil/. Děkuji.

Jediné co sem kdy psal je, že nejen v zimě jsou prostě oblasti, kde neprojedeš, pokud si třeba nepockas do odpoledne než to někdo traktorem neprotahne a že pokud na to máš auto, tak projedes. Ano jsou to extrémy, ale hodí se být připraven, když můžeš být...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 24. 7. 2021 09:47

Wolff v zimě parkuje na vrcholku Beskyd, aby ráno mohl vyjet se zapnutým 4x4.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 24. 7. 2021 09:49

goes píše:
Ja mam 4kolu z prakrickych duvodu ktere jsou celorocni.


Ty praktické důvody by mne zajímaly... /Bez rypani/ zvlášť když u druhých ty praktické důvody těžce zpochybňujes a zuzujes je jen na nějaké imaginární vyjetí k chalupě, o kterém třeba já osobně nikdy nemluvil /ano zmiňoval sem třeba vyjetí na sjezdovku do míst, kam predokolka vyjede leda s řetězy a taky sem zmiňoval eliminování nasazování řetězu, což osobně vnímám jako velmi nekomfortní záležitost/. Ale to jsou ryze bonusové záležitostí, které pro mne nebyly zásadní přednosti.

Tak pověz, co jsou pro tebe ty celoroční praktické přednosti.

-- 24. 7. 2021 10:51 --

yndezit píše:Wolff v zimě parkuje na vrcholku Beskyd, aby ráno mohl vyjet se zapnutým 4x4.

Máš pocit, že třeba u Jeepu se musí 4x4 zapínat???

;-)

Jeep je permanentní čtyřkolka...

;-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 7. 2021 11:13

maincoonsback píše:
goes píše:Ja mam 4kolu z prakrickych duvodu ktere jsou celorocni.


Ty praktické důvody by mne zajímaly... /Bez rypani/ zvlášť když u druhých ty praktické důvody těžce zpochybňujes

aniž bych se chtěl do někoho srát, tak tento dvojí metr mě taky zaujal :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2021 11:15

:D
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2021 11:22

maincoonsback píše:
goes píše:
Ja mam 4kolu z prakrickych duvodu ktere jsou celorocni.


Ty praktické důvody by mne zajímaly... /Bez rypani/ zvlášť když u druhých ty praktické důvody těžce zpochybňujes a zuzujes je jen na nějaké imaginární vyjetí k chalupě, o kterém třeba já osobně nikdy nemluvil /ano zmiňoval sem třeba vyjetí na sjezdovku do míst, kam predokolka vyjede leda s řetězy a taky sem zmiňoval eliminování nasazování řetězu, což osobně vnímám jako velmi nekomfortní záležitost/. Ale to jsou ryze bonusové záležitostí, které pro mne nebyly zásadní přednosti.

Tak pověz, co jsou pro tebe ty celoroční praktické přednosti.

-- 24. 7. 2021 10:51 --

yndezit píše:Wolff v zimě parkuje na vrcholku Beskyd, aby ráno mohl vyjet se zapnutým 4x4.

Máš pocit, že třeba u Jeepu se musí 4x4 zapínat???

;-)

Jeep je permanentní čtyřkolka...

;-)


Ja nezpochybnuji u nikoho ze ma 4 kolku. Ale resit ze jsou mozna nekde mista kterymi superb 4 kolka neprojede je kravina. Takove mista v neznem provozu nejsou. Existuji jen kdyz je chce clovek vytvorit a ano tam by nedojel. Pokud se pohybuje jako 99,9999% lidi tak je dostatecny.

Reaguji jen na to jak tu hejtujes ze kdo nema jeepa nikam nedojede a jak se diky tqkivym haldexum nekde tvori kolony apod.

Naopak to ze si clovek koupi 4 kolu pro bezny zivot jen obhajuji a chvalim. Porad dokola pisu ze je to velmi komfortni vec pro zivot vyzzitelna celorocne. Od smehu. Deste. Najizdeni z vedlejsi a kde ceho

Ale psat ze najdes cwstu kde projede jeep a sup ne je proste jen zbytecne machrovani protoze takova mista v beznem provozu nejsou

Vtipne taky je jak prisla ta zmena nazoru koupi te obsatrozni herky. A deminstraci v zime na ceste kam bezne jezdi normalni osobaky. Viz becva apod.

-- 24. 7. 2021 12:23 --

Arnie J píše:
maincoonsback píše:
goes píše:Ja mam 4kolu z prakrickych duvodu ktere jsou celorocni.


Ty praktické důvody by mne zajímaly... /Bez rypani/ zvlášť když u druhých ty praktické důvody těžce zpochybňujes

aniž bych se chtěl do někoho srát, tak tento dvojí metr mě taky zaujal :D


Nevymyslej si kraviny. O post vyse to mas popsane. A to tvrdim kinzistentne.
anonymni

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 24. 7. 2021 11:31

tak goes nikdy nebyl proti 4x4 a nepamatuju si, že by to někomu rozmlouval na úkor 4x2… :hm
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2021 11:49

Naopk jsem velky propagator. A pro bezny zivot staci jakykoli system a poskytne 99,9% toho co nejlepsi. Vhleba se lame tam kam se nidko normalne nedostane.
A az nekdo najezdi stovky tisic km ruznymi systemy pohonu 4x4 at pak tesi jak co funguje a nefunguje.
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 24. 7. 2021 17:09

Takže prostě zase jen lžeš a provokuješ a hejtujes, neb všechno co si napsal je pouze výplod tvé fantazie s jedinou výjimkou a to tou, že prostě sem nechtěl z mnoha mnou popsaných důvodu Haldex /může se přehrát, může dojít k poruše po zanedbaném servisem, může to občas nehezky při připojení cuknout atd.../, ale chtěl sem ideálně co nejvíce pohon podobný stálému.

S ohledem na to, že víš samozřejmě klasicky úplný houno na co to potřebuju a kde jezdím, tak bych to uzavřel s tím závěrem, že ses přiznal, že ctyrkolka je super a jen blbe tlachas.

K praktickým důvodům konkrétním si nic nenapsal /signifikantně zase jen obecně sníh, déšť..., což tady může napsat každý debil, přičemž sem teda od tebe čekal fakt nějaké zkušenosti, které mohou být přínosné, když ostatním vycitas výjezd k chalupe/ a s tím bych za sebe ve vztahu k tobě toto téma uzavřel....

Další narážky ohledně 4x4 už pak budu jen považovat za neopodstatnene vysírání, hraničící nevím s čím... A je mi to jedno.

Tím už se dal budeš shazovat bohužel jen sám.

;-)

-- 24. 7. 2021 18:19 --

Nissan350Z píše:tak goes nikdy nebyl proti 4x4 a nepamatuju si, že by to někomu rozmlouval na úkor 4x2… :hm

O tom asi nikdo nepochybuje... Samozřejmě se mu to ale hodí jen, pokud někdo nemá nějaké silnejsi argumenty, čímž může třeba být i skrytý argument ve stylu můj ofroud projede tam, kde to tvé siditko ne... V tom momentě je 4x4 v 99,9999% vlastně úplně na nic... Samozřejmě jen argumentacne.

Osobně je mi to totálně fuk.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2021 17:22

Vime dobre kde jezdis a nejezdis. A to co absolvujes staci proste predokolky. A sam jsi tu daval odkazy na ty offroady co realne sjede kdokoli s cimkoli. A chapu ze sis kouoil herku s razem jsi odbornik na vsechny systemy 4 kolek byt najeto v tom ma sv podstste nulu. Jako vzdy a ve vsem.

Ale nic si toho nedelej. Ze jsi amater v kde cem jsem se uz spolu shodli opakovane. A breceniˇ an diskuzi a delanim jak jsi nad veci na tom nic nezmenis.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků