očkování proti CoViD-19

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jakou vakcínu proti CoViD-19 byste pro sebe upřednostnili?
Pfizer/BioNTech Comirnaty - mRNA vakcína 73 %  57%  [ 73 ]
Moderna - mRNA vakcína 7 %  5%  [ 7 ]
AstraZeneca - vektorová vakcína 1 %  0%  [ 1 ]
CureVac - mRNA vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Johnson & Johnson (Jansen) - vektorová vakcína jednodávková 9 %  7%  [ 9 ]
Sanofi Pasteur (GSK) - rekombinantní vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Novavax NVX-CoV2373 - rekombinantní vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Gam-COVID-Vac (Sputnik V) - vektorová vakcína 2 %  1%  [ 2 ]
CoronaVac (Sinovac) - inaktivovaná vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
BBIBP-CorV (Sinopharm) - inaktivovaná vakcína 0 %  0%  [ 0 ]
Nevím ještě. 4 %  3%  [ 4 ]
Je mi to jedno kterou. 8 %  6%  [ 8 ]
Nejlépe všechny. 4 %  3%  [ 4 ]
Žádnou nechci. 20 %  15%  [ 20 ]
Celkem hlasů : 128

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 16. 6. 2021 21:12

GeneHawkins píše:Ale OK, bavíš se o tom, jak je to jinde. Sorry.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 16. 6. 2021 23:40

Na každý pár je to s AZ a Johnsonem celek průšvih.

V první řadě možná štěstí, že nikoho (důležitýho) nenapadlo si loni říct - mRNA? Experimentální, není třeba. Vývoj tradičních vakcín jde dobře.

Jako je to určitě celkem prekérní situace na margo těch keců, jak všechny vakcíny jsou bezpečné, rovnocenně/dostatečně účinné, bla, bla. Nejsou a přiznali to. Vlastně mohli dělat dvě věci - přiznat to, což udělali a je to voda na mlýn antivaxx a nebo to nepřinznat, mlžit a asi by to bylo ještě horší.

Já jsem samozřejmě rád za to, že mám Pfizer. Už kvůli tomu indickýmu poddruhu.

Se mluví o tom, jak se jim v to Británii zvyšuje atp. Pravda. Ale už se moc nezmiňuje, jak málo jim to šlo dolu někdy mezi půlkou dubna a půlkou května - tak o 20%. Jenom. My jsme to za stejný údoobí zredukovali tak 3,5x.... Měli jsme toho míň otevřených, ale Britové ještě v tý zmiňovaný době měli třeba jen zahrádky - restaurace uvnitř ještě.

AZ je prostě drek. :kuk: Docela by bylo zajímavý vidět "alternativní svět", kdy by byly jen vakcíny tohoto typu. Dospělo by se k sestavení nějaký věkový hranice odkud rizika jsou nad přínosy a pod ní by se neočkovalo nebo jen na revers?

Ale žít by se nakonec muselo dál, takže by došlo k tomu promoření s tim, že místo izolace zranitelných by se přešlo k vakcinaci? :hm
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 17. 6. 2021 07:32

Věková hranice je celkem jasná. Stačí se podívat na úmrtnost v kategorii 0-35 let. Když odečtu lidi, kteří umřeli s covidem (kvůli nějakým hnusotám jako rakovina nebo to byla třeba vyžraná prasata apod.), tak dojdu k tomu, že přímo na covid u nás umřely možná tak dvě desítky lidí z celkem cca 4 milionů (ono to bude víc, ale ať nežeru). Pravděpodobnost úmrtí je 0,0005%. Pro představu pravděpodobnost, že se u nás člověk zabije v autě je 10x vyšší (každý rok je to u nás cca 500-600 lidí).

Jsem zvědavý, k jaké pravděpodobnosti se dostaneme po zveřejnění vedlejších účinků vakcín (hlavně AZ). Podle mých známých doktorů je výskyt různých trombóz (i u mladých) nebývale vysoký a souvisí s očkováním. Vesele se to ale tutlá, protože u nás zatím nejsou případy úmrtí na očkování mezi mladými, tak jak tomu je v cizině, proto to není nějak medializováno.

Dosud všechno, co jsem psal, vyznívalo hodně negativně, ale já očkování beru jako super věc, pro lidi nad 40 nebo možná spíš 50 je to jasná volba, Sám se nechám příští rok naočkovat. Jelikož jsem měl covid před pár měsíci, tak teď necítím tu potřebu, měl bych mít stejnou imunitu jako po očkování - dle studií, které se samozřejmě moc nezvěřejňují v médiích pro ovce. Pokud bych covid neměl, tak už jsem naočkovaný. Teď si počkám na novou (upravenou) vakcínu, protože ty současné nejspíš moc na nové mutace zabírat nebudou.

Nejvíc mě na tom sejří ten hon bez rozmyslu. Postrádám individuální přístup. Prostě je to jak očkovat zvířátka někde na farmě. Ukážem ti v telce umělce, ten ti řekne, jdi se nechat bodnout, tak se přihlaš přes web a jdi. Chápu, že lidí je moc, ale moc neberu osvětové očkovací reklamy ve stylu "Kup si Ramu, ať nežereš živočišné tuky". Ty miliony by se daly nejspíš využít líp - třeba vzdělat lidi v callcentrech, více zapojit obvoďáky. Ono totiž na nás nepříliš důvěřivé nepůsobí moc dobře, že nikdo nic neví a když ví, tak má za měsíc jiný názor :-/

Jak je to třeba dnes s těhotnými? Je nějaké jednotné doporučení pro ČR? Jak je to s těmi, kteří covid měli nedávno? Očkovat, neočkovat (několik mých známých se z pitomosti nechali naočkovat 2 měsíce po covidu, po bodanci se cítili hůř než když ten covid předtím měli)? Co se skupinou opravdu mladých osob (18-25 let) - má to smysl řešit teď, když je v této skupině obrovská promořenost, nám známé mutace covidu jsou u nás na ústupu a nové, proti kterým jsou některé současné vakcíny nepříliš účinné, se blíží? Nemá smysl očkování u této skupiny o pár měsíců odložit?
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 6. 2021 08:16

:roll:
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 17. 6. 2021 08:37

Odborníků není nikdy dost: https://www.sport.cz/hokej/clanek/24837 ... .cz#hp-sez .

kurtoid: Přesně.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 18. 6. 2021 13:04

Obrázek
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 18. 6. 2021 14:31

fricoolinek2 píše:Na každý pár je to s AZ a Johnsonem celek průšvih.

V první řadě možná štěstí, že nikoho (důležitýho) nenapadlo si loni říct - mRNA? Experimentální, není třeba. Vývoj tradičních vakcín jde dobře.

Jako je to určitě celkem prekérní situace na margo těch keců, jak všechny vakcíny jsou bezpečné, rovnocenně/dostatečně účinné, bla, bla. Nejsou a přiznali to. Vlastně mohli dělat dvě věci - přiznat to, což udělali a je to voda na mlýn antivaxx a nebo to nepřinznat, mlžit a asi by to bylo ještě horší.

Já jsem samozřejmě rád za to, že mám Pfizer. Už kvůli tomu indickýmu poddruhu.


AZ ale proti indicke mutaci funguje taky a dobre, problem v britanii jsou uplne neockovani a to, ze maj sice hodne ockovanych, ale jen jednou davkou... a pres to ta indicka srajda proleze (i u pfizer/moderna) mnohem lepe nez u plne ockovaneho...

navic, AZ/JJ jsou taky experimentalni, pokud jsem dobre celt, tak ani adenovirove vakciny nejsou masove pouzivane na lidech, az dosud...
majkom
Štamgast

Odeslat příspěvekod tielk100 18. 6. 2021 17:08

mRNA vakcina neni zadny experiment vyviji se od 90 let a uz v roce 2013 byla připravena vakcina tohoto provedení na vakcinaci proti ptaci chripce.
tielk100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 18. 6. 2021 18:27

Je jim to jedno.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 6. 2021 18:49

tielk100 píše:mRNA vakcina neni zadny experiment vyviji se od 90 let a uz v roce 2013 byla připravena vakcina tohoto provedení na vakcinaci proti ptaci chripce.


Fuzni reaktor se vyvi desitky let taky se stavi a porad neni…

Kazdopadne kdyz je to tak super proc se nepouzivaji, kdyz byly v roce 2013 k nasazeni?

-- 18. 6. 2021 19:49 --

GeneHawkins píše:Je jim to jedno.


Ze zrovna tebe ten strach z kovidu tak sesrotuje bych necekal. Tipoval jsem jine.
anonymni

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 18. 6. 2021 19:03

Pleteš si strach s respektem.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 6. 2021 19:10

Jmena si tomu davej libovolna obsah zistava stejny. Nehodnotim to a respketuji tvuj strach a ani ho neshazuji. Jen sem to necekal. At se dari
anonymni

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 18. 6. 2021 19:16

Piš si co chceš, já to dělám taky tak.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 18. 6. 2021 19:20

mRna vzdy prohravala cenou, az do teď
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 6. 2021 19:26

GeneHawkins píše:Piš si co chceš, já to dělám taky tak.


Vidim vidim tu bezmeznou glorifikaci jakychkoli opatreni. Az panicky strach z uvolnovani apod. A odsuzovani tech kteri tu miru paniky nemaji stejnou. Nechapu peoc se za strach stydet. Je to zakladni lidska reakce.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků