Mercedes koutek

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Ruman001 8. 5. 2021 16:51

s tím rozváži pizu asi.... :D
CLS 500 w218 SB
Ruman001
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 10. 5. 2021 19:09

Jak reálně fungujou tyhle integrovaný servisní pakety? Dejme tomu, že máme 3 roky starý auto, který má najeto 50k. Má ISP na 6 let nebo 125 000 km. Koupím ho, tudíž mi zbejvaj ještě 3 roky nebo 75 000 km.

Na netu to vyprsklo tohle
Integrovaný Servisní Paket obsahuje:
provádění pravidelné údržby v rozsahu prací předepsaných výrobcem
výměnu olejového filtru
výměnu kombinovaného/popř. prachového filtru
výměnu palivového filtru
výměnu zapalovacích svíček
výměnu olejové náplně
doplnění/výměnu brzdové a chladící kapaliny


Teď otázka, co si pod tím správně představit? :D To mám předplacenou kompletní výměnu oleje (tudíž nebudu platit nic) nebo platím matroš nebo práci, a nebo úplně jinak?
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 10. 5. 2021 19:31

Bývá to tak, že máš komplet placenou výměnu oleje dle servisního intervalu. Pokud chceš výměnu mimo interval (třeba po 10 tis. km), platíš sám.
Všechny úkony jsou hrazené dle servisního intervalu. Takže je třeba si zjistit, jaké intervaly úkonů jsou na vyjmenované věci, a zda ti vyhovuje jejich délka. Pokud budeš chtít měnit jindy, zacáluješ.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 10. 5. 2021 19:43

Jasný, dík :)

Na základě tohoto
ISP nelze uplatnit v zahraničí, pouze u smluvních opravců Mercedes-Benz Česká republika. Smluvní výkony lze provádět v zahraničí pouze na vlastní náklady zákazníka.
předpokládám, že u auta ze zahraničí mám smolíka? Ovšem, záruka jako taková na celý auto by měla platit i u nás, ne? Jsem tohle ještě neřešil, proto tak dementní dotazy :D
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janosik.kopac 10. 5. 2021 20:19

Rozbehli ste sa, chlapci.

O Brabuse a zaruke som pisal v aprili 2020 sem, dost detailne. Renntech tam asi nespada, ale u Brabusu bola zaruka podla veku auta kedy bol chip namontovany

Ad servis: ten servis paket plati len u aut predanych v tej konkretnej krajine. Fabricka zaruka plati v celej EU (riesil som plastovy blbost na panorame a ok), Junge Sterne tiez, ale trosku s obstrukciami (posiela sa do Nemecka, ti to schvaluju)
janosik.kopac
Nováček

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 10. 5. 2021 20:23

A ještě jsem četl, že se dá (pokud je auto do 2 let stáří) přikoupit záruka, nevíš, jestli je to pravda?
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 10. 5. 2021 21:03

No to by mě taky zajímalo, tu záruku zrovna řeším na jednom ojetém audi. Rok a půl staré najeto 29k. Dle dealerů audi nelze dokoupit prodloužená záruka a to žádným způsobem v žádné zemi EU. Prodejce nabízí záruku přes 3. stranu.
https://www.defendinsurance.eu/
Program Diamond, 0 spoluúčast, neomezené krytí, auto se v případě poruchy normálně servisuje u autorizovaného servisu. Cena za 3 roky cca 30k. Máte s tímhle někdo zkušenost? Já vůbec a nevím, jak reálně plní/neplní. Docela z toho mám obavu, i když prodejce se zaručuje- co taky jiného, když chce prodat a má z toho ještě provizi.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod janosik.kopac 10. 5. 2021 21:10

Nissan... netusim, neriesil som. Ja mam este rok Junge Sterne, potom koniec zaruky a chip na 500k u profituningu.
janosik.kopac
Nováček

Odeslat příspěvekod glider 10. 5. 2021 21:16

Pripadne si pozri Optimtech Pro v TN.
Typek celkom sikovny.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 10. 5. 2021 21:48

Merc nedrzi zaruku pres hranice. Ani kdyz mas junge sterne. Nevim, zda se to ted zmenilo za posledni dobu, ale pochybuju.
Co me teda nenapadlo nikdy resit, zda ti podrzi zaruku ten nemec, ze by si to clovek kdyztak zajel oservisovat za hranice.

V Nemcich jsou ty komercni zaruky pres treti strany uplne bezny, ale u nas je to prej trochu problem na performance auta (AMG, M a pod.). Ale to mam jen z doslechu...
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 10. 5. 2021 21:52

Ingos píše:No to by mě taky zajímalo, tu záruku zrovna řeším na jednom ojetém audi. Rok a půl staré najeto 29k. Dle dealerů audi nelze dokoupit prodloužená záruka a to žádným způsobem v žádné zemi EU. Prodejce nabízí záruku přes 3. stranu.
https://www.defendinsurance.eu/
Program Diamond, 0 spoluúčast, neomezené krytí, auto se v případě poruchy normálně servisuje u autorizovaného servisu. Cena za 3 roky cca 30k. Máte s tímhle někdo zkušenost? Já vůbec a nevím, jak reálně plní/neplní. Docela z toho mám obavu, i když prodejce se zaručuje- co taky jiného, když chce prodat a má z toho ještě provizi.

No, dohledal jsem jenom tohle
Pokud si z nabídky CarStore zvolíte osobní vůz Mercedes-Benz do dvou let stáří, můžete spolu se smlouvou o financování s MBFS získat zdarma prodloužení záruky o dva roky. Rozsah záruky není nijak omezován, v podstatě kopíruje rozsah zákonné záruky poskytované výrobcem a pokrývá 3. a 4. rok stáří vozidla. Pokud tedy využijete této příležitosti, získáte stejný pocit jistoty, jako kdybyste si pořizovali nový vůz. Nabídka platí od 1.11.2012 do odvolání.

Zdroj https://www.m3000.mercedes-benz.cz/cs/d ... navic.html Na klasických stránkách Mercedesu jsem to nedohledal, pouze záruku 4 roky při financování úvěrem bez navýšení...

-- 10. 5. 2021 22:54 --

maXX_CZ píše:Merc nedrzi zaruku pres hranice. Ani kdyz mas junge sterne. Nevim, zda se to ted zmenilo za posledni dobu, ale pochybuju.
Co me teda nenapadlo nikdy resit, zda ti podrzi zaruku ten nemec, ze by si to clovek kdyztak zajel oservisovat za hranice.

V Nemcich jsou ty komercni zaruky pres treti strany uplne bezny, ale u nas je to prej trochu problem na performance auta (AMG, M a pod.). Ale to mam jen z doslechu...

Aha, zajímavý. To by pak nemělo smysl hledat auto za hranicema (když bych chtěl záruku). Kua, nějak moc komplikací :D
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 10. 5. 2021 22:01

maXX_CZ píše:Merc nedrzi zaruku pres hranice. Ani kdyz mas junge sterne. Nevim, zda se to ted zmenilo za posledni dobu, ale pochybuju.
Co me teda nenapadlo nikdy resit, zda ti podrzi zaruku ten nemec, ze by si to clovek kdyztak zajel oservisovat za hranice.

V Nemcich jsou ty komercni zaruky pres treti strany uplne bezny, ale u nas je to prej trochu problem na performance auta (AMG, M a pod.). Ale to mam jen z doslechu...


-- 10. 5. 2021 23:02 --

Díky za info. Víš něco víc o tom fungování těch komerčních záruk?
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 10. 5. 2021 22:04

Jo a taky mi dneska hodil hlášku ABS, ESP inoperative a nešel mi chvilku (než jsem to zdechnul a znovu nastartoval) posilovač. Můžeme tipovat, kde je problém a kolik to bude koštovat :D
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 10. 5. 2021 22:10

To mi dělalo, když mi nešel ten alternátor a nedobíjela se baterka :D
Btw. Fabie má nový altík a nabíjí jako za mlada, zase jsem o 50% zvedl hodnotu auta.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 10. 5. 2021 22:14

Altík by asi tak nákladnej nebyl, ale co jsem brouzdal po netu, tak to vypadá na nějakej modul čehosi ve sloupku řízení :D Uvidíme, co nám na to řekne diagnostika.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků