Hypotéka a věcné břemeno?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Hustoles 21. 4. 2021 12:28

A šoupnout do seniorhousete.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 4. 2021 12:36

_maty_ píše:napadá mě nějaká smlouva se sourozenci o smlouvě budoucí, že jakmile bude nemovitost volná, jsi výhradní kupec a následně řešit hypo. Nyní nechat zapsat do katastru na ty, sestra, sestra + věcné břemeno rodiče formou daru.

No jo, ale než by to pak bylo aktuální může uběhnout třeba dalších 20let a pak si v padesáti brát hypotéku už se mi nechce.. A ony by to radši taky hned..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 21. 4. 2021 12:46

bohužel, toto je na ***** a cítím s tebou.. protože jsem fakt v nemlich stejné situaci. Pak nakonec zjistíš, že nejvýhodnější pro všechny strany je to raději bez emocí prodat a rozdělit se, jinak to bude jen jablkem sváru.. :-(
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 21. 4. 2021 13:25

tak si nech tu smlouvu o tom, ze to az rodice umrou bude tvoje dat taky do katastru kdyz ti ten katastr prijde k necemu
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 21. 4. 2021 13:36

kolika lidem prijde katastr zbytecny?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 21. 4. 2021 13:38

nemyslim obecne, treba v gruzii to maj pres blockchain, tam to asi bude lepsi, i kdyz konkretni implementaci jsem nezjistoval
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zacatek156123 21. 4. 2021 13:41

https://www.bezvamoney.cz/clanky/hypote ... ristupuji/

Tady se říká, že jediná možnost je věcné břemeno>hypotéka.

Jediná možnost co z toho vyplývá, je mít věcně břemeno a potom doufat, že ti dají hypotéku, ikdyž bude logicky menší než reálná hodnota nemovitosti, na druhou stranu, pokud bude nemovitost oceněná méně v době vyrovnání s sestrami, tak jim asi můžeš dát méně, ale vždy to musí vyjít, protože logicky 1/3+1/3 != 1
zacatek156123
Nováček

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 4. 2021 13:51

evlo píše:tak si nech tu smlouvu o tom, ze to az rodice umrou bude tvoje dat taky do katastru kdyz ti ten katastr prijde k necemu

Pokud vím tak zápis v katastru v LV (list vlastnictví) je asi jediná "plnohodnotná záruka" pro věcné břemeno, v případě problémů do budoucna..

Ale příští týden mám domluvenou schůzku u notáře, pré se to dá řešit nějakou smlouvou, tak jsem zvědavý..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 21. 4. 2021 13:52

plnohodnotna zaruka?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 21. 4. 2021 14:05

evlo píše:nemyslim obecne, treba v gruzii to maj pres blockchain, tam to asi bude lepsi, i kdyz konkretni implementaci jsem nezjistoval

V Gruzii je barák nejstaršího syna a ostatní, vyližte mi...
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Lukas063 21. 4. 2021 15:04

Jinej svět...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 21. 4. 2021 15:24

Jasná pravidla 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaciaFan 22. 4. 2021 16:55

foto obou sester?
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 5. 2021 09:26

Byli jsme u té notářky.. A že prostě se podepíše Smluvní závazek kde se zavazuji že nechám rodiče "dožít" (klasika jako věcné břemeno) a v případě problémů jim zajistím náhradní bydlení, nebo prostě budu platit částku která by jim nějaké bydlení zajistila..

Takže jak jsem si myslel, taková "smlouva mezi námi" akorát bude úředně ověřená a měla by mít kdyžtak u soudu nějakou váhu.. Není to holt uplně jako věcné břemeno zapsané na katastru, ale aspon něco..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 4. 5. 2021 10:53

tak cajk myslím 8-)
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron