Výběr auta co by zvládlo i trochu teren

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

co bude nejlepsi v terenu, ale zaroven bude pouzitelne obcas i mimo nej?
Konec hlasování: 25. 3. 2021 18:41
Pajero (Velke 5d), asi v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Jeep GC (asi WK, mozna wk²), asi taky v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Patrol (asi v nafte), ale vyber je nic moc, jsou uz spis jen megastare 0 %  0%  [ 0 ]
Grand Vitara 5 %  23%  [ 5 ]
xTrail urcite predchozi model, novy ee 2 %  9%  [ 2 ]
Land Rover Freelander (uf da se, ale beru to jako ustupovou eko variantu s nejistou budoucnosti) 0 %  0%  [ 0 ]
Land Rover Defender ... jako jo, laka, ale bojim se ze bych krvacel... 0 %  0%  [ 0 ]
Freemont.... no varianta, ktera by mne asi vytahla z vetsiny pruseru na horach, ale jistota to neni ani nahodou, vim, ale... 3 %  14%  [ 3 ]
neco jineho, vsechno jsou chujoviny (existuje Forester a dalsi, ale... vyber mizivy... a neni to taky uplne domterenu) 7 %  33%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 21

Odeslat příspěvekod Redlajn 26. 1. 2021 16:29

Na to je potřeba naučit se brzdit zpátečkou.
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 26. 1. 2021 16:31

Průnik obou světů je kombi nesnížené, případně zvýšené. Outback, Allroady, Scout, Cross Volva, atd. i jejich běžný verze. Projedou nepatrně míň než SUV, ale ježdění s nima nebude utrpení.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 26. 1. 2021 16:46

garážmistr píše:... Na 3km jsem dojel a předjel dva pracovní pickupy, shodou okolností oboje L200 v nějaký z mladších variant.....

V prvé řadě rozhoduje kdo sedí za volanty a v jakém stavu jsou pneu. Váha auta je až na třetím místě
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 26. 1. 2021 17:35

Nevím jestli dokážu říct co je na prvním, druhým, třetím,..., x-tým místě. Spíš ne. Všechno co jsi napsal jsou důležitý parametry, různě kombinovatelný s různým výsledkem. Jen bych řekl, že co bude blbě ovladatelný a pomalý na asfaltu, bude blbě ovladatelný a pomalý i na sněhu.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 1. 2021 17:42

No někdy může být i vyšší váha výhodou... Ale já myslím že až do takových sofistikovaných debat netreba zabihat...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Vana666 26. 1. 2021 18:13

typicky v břečce nebo na vodě bude výhodou větší váha a malá šířka pneu
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 1. 2021 18:21

Myslím že i na ledě... Za jistých okolností...

-- 26. 1. 2021 18:44 --

https://www.sauto.cz/osobni/detail/jeep ... oFrom=list

Toto taky celkem pěkný. Být to v Brně jdu se na něj podívat.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/jeep ... oFrom=list
Tohle taky fajn, ale cena hodně sebevědomá...

-- 26. 1. 2021 18:56 --

https://www.sauto.cz/osobni/detail/peug ... oFrom=list
A teď se objevilo toto... Nestačilo by to nakonec?

-- 26. 1. 2021 19:03 --

https://www.sauto.cz/osobni/detail/jeep ... oFrom=list
A toto je v dosahove vzdálenosti.

Tak uvidím.


Pokud nic nesedne, tak se na to vykaslu a koupím nějakou mr..u za 100 jen na hory na vyzkoušení a když se to osvědčí že to fakt.potrebujeme, tak jak skončí Covid, tak koupím nový Jeep a nebo Stelivo a bude..

Asi vyřešeno...

Ale.debatovat můžeme.dal...

Pokud to.nevadi
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Já první 27. 1. 2021 00:51

Co můžeš odložit na zítřek, nedělej dnes.
SatanWagen 2.0 TSI 206 kw. Das Škoda Auto.
Skočte si do značky.
Já první
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 27. 1. 2021 00:57

Pezot sa mi sem nehodi, to rovno mozes Octaviu Scout alebo Forestera.
Posledny Jeep sa mi paci najviac a s tym by sa dalo zabavit aj v tazsom terene.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 27. 1. 2021 08:28

Tak toho Peugeota beru tak, že by nám prostě na chvíli stačil (něco sem si o něm pročetl a celkem pozitivní hodnocení až na riziko zničení 4x4 při zamčení uzávěrky, nemá dify) a až skončí Covid, tak prostě koupím něco novýho. Vím, že je to na úrovni Scouta (+-) a bude to horší než Forester. Ale beru to tak, že kdybych se spáli a nebylo to ono, tak přijdu třeba o 30 papouchu (za 150 bych to asi prodal vždycky). A nemusel ybch vubec šahat na stávající vozový park. A hlavně stojí cca 5 km od mýho baráku, takže se na něj jít v patek mrknout je otázka půl hodiny.

Ten Jeep se mi líbí hodně. Ale...

Už jsem teď ve stádiu se na to buď fakt vykašlat (koupit nové zimní a řetězy) a nebo prodat Hondu a koupit nový a nebo zánovní... Takže buď tu ojetinu udržím v rozumných fin. mezích (což je max těch 300 za JEEP, plus minus něco podobného), aby to nebolelo, pokud to bude zgarb a nebo prostě se počká třeba do jara a koupí se nové (případně nějaké lehce zánovní). Pak by to byl JEEP a nebo Stelvio, tam není o čem.
Na novém mi v zásadě vadí 2 věci... Jelikož se znám, tak budu řvát na děcka, když uvidím, že to auto ničí a budu samozřejmě nervóznější při ježdění v nějakých složitějších podmínkách, čemuž sem se chtěl dokud jsou děcka malý vyvarovat...

-- 27. 1. 2021 08:30 --

Já první píše:https://www.youtube.com/watch?v=BY9xMOXE-og
Já bych vybíral tady.

A já tě pobavím... Žena už včera taky ve vtipu řekla, co teda vzít Kodiaqa???
:D :D :D
No zasmáli sme se tomu hezky..., když sem ji vysvětlil, že to auto stojí +- stejně jako Stelvio...
:love: :love: :love:
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 27. 1. 2021 08:53

a už zjistila, že do kodiaka se vejde celý stelvio a ještě zbyde místo? :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrs77 27. 1. 2021 09:08

Nechci být rejpavy ale v čem (mimo 280k benzínu, který co mám info je docela ziznivy) je Stelvio lepší než Kodiaq?
Petrs77
Štamgast

Odeslat příspěvekod CTR-OFFLINE 27. 1. 2021 09:10

BiTDI B8

Politici a novináři všech zemí, vyližte si *****.
CTR-OFFLINE
Nováček

Odeslat příspěvekod maincoonsback 27. 1. 2021 09:12

Petrs77 píše:Nechci být rejpavy ale v čem (mimo 280k benzínu, který co mám info je docela ziznivy) je Stelvio lepší než Kodiaq?

Ale no tak.. To zkoušej jinde..., Já se chytit nenechám..

-- 27. 1. 2021 09:14 --

MV_cz píše:a už zjistila, že do kodiaka se vejde celý stelvio a ještě zbyde místo? :D

Tak to taky není úplně pravda. Jasně, Stelvio je ve vnitř o něco menší. Kodiaq je na úrovni 5008, je na tom docela dobře. Ale ten rozdíl není v prostoru tak velký, aby to bylo zásadní. A ve zbytku je to jiná soutěž. Stelvio je prostorově tak nějak akorát. Ano mohlo by být větší, ale jako nedostatkem prostoru bychom netrpěli.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 27. 1. 2021 09:20

nicméně proč ne, tady by mi stelvio trochu dávalo smysl, chceš něco jakože do hor, k tomu souznění s FCA a touha vlastnit nějakou alfu; nevím proč mně všude na webech vyskakuje reklama na stelvio, pro mě to není :D ale někdo z garáže by ji už koupit měl
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků