Ojete rodinne auto kolem 500k

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod metyn 6. 1. 2021 15:39

MELLO píše:
Arnie J píše:Co Astra?

Zeneca?

:tleskani :tleskani :tleskani + 1000000, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 6. 1. 2021 15:45

Co něco takového (dával jsem už do jiného topicu).

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list

Ještě by mělo být v záruce, malý nájezd. Pokryješ skryté vady a dalších min. 100 tisíc jen jezdíš a vyměníš možná tak destičky a kotouče.

1.4TSI 110kW jede krásně a daleko líp než nová 1.5 a máš to s DSG, které se ve sportovním modu i celkem chytá.

Passat nebo prostě nějaké dlouhé auto je to města pěkně na otravu a udržovat nějaký vylítaný kousek jen proto, že je to audina (s A4 navíc žádnou parádu neuděláš, lidi už jsou zmlsaní, takže prestiž se konat moc nebude) je imho blbost.

i30 nebo Ceed bych teď nový nebral, už jsou to modely tak trochu za zenitem, chce to počkat na novou generaci
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 6. 1. 2021 15:51

kurtoid píše:Co něco takového (dával jsem už do jiného topicu).

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list

Ještě by mělo být v záruce, malý nájezd. Pokryješ skryté vady a dalších min. 100 tisíc jen jezdíš a vyměníš možná tak destičky a kotouče.

Tak bude pokrývat skryté vady, a nebo jezdit? Jsem z toho nějakej zmatenej :hm
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 6. 1. 2021 15:51

1.4 lepsi nez 1.5 cili brat starsi model, ale u kie je novejsi model horsi
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 1. 2021 15:52

Dobře to píšeš.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DavidMartinka1 6. 1. 2021 15:52

No takhle:
V cem bude lepsi nove auto za pul milionu, nez 2 nebo 3 roky jete auto?

Porovnejme to - Opel Astra, ktera nova stoji 500k (cenu jsem neoveroval, mozna je drazsi, levnejsi, nevim), vs. Audi A4 s dobrym motorem, najezdem do 100k km, ve vyrazne lepsi vybave, s puvodni cenou cca 1.5mil a aktualni cenou 500k. Nehlede na to, ze druhy den tu Audi strelim zase za pul milionu. Astru za kolik? 400k?
A myslim, ze co se Passata tyce, muzeme ho porovnat s Astrou uplne stejne.

Ja moc nezastavam nazor kupovani novych aut. Podle me to nedava smysl, kdyz mi okamzite po koupi cena klesne.

-- 6. 1. 2021 16:56 --

kurtoid píše:Passat nebo prostě nějaké dlouhé auto je to města pěkně na otravu a udržovat nějaký vylítaný kousek jen proto, že je to audina (s A4 navíc žádnou parádu neuděláš, lidi už jsou zmlsaní, takže prestiž se konat moc nebude) je imho blbost.


Tady nejde o to, abych delal paradu, ale o to, abych koupil to nejrozumnejsi. A pokud se podivam na Passat vs. A4, nevidim tam rozdily v cene, motoru, najezdu, jen ve vybave interieru. Proto jsem ji vubec do srovnani zahrnoval.

Nicmene to je jen debata, ja osobne jsem porad vic nakloneny k Passatu, nez k A4.
DavidMartinka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 6. 1. 2021 15:56

Já bych to shrnul asi tak, že pokud se ti A4 líbí a chceš ji, tak si ji kup. Dobře, bude starší, bude trochu menší, než Passat, bude mít trochu víc najeto, ale co. Důležitý je, co chceš. Nejlepší by bylo si ty 2 auta fyzicky obhlídnout ať víš, na čem seš.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 1. 2021 16:06

kurtoid píše:1.4TSI 110kW jede krásně a daleko líp než nová 1.5

zas jako bych nepřeháněl :D pokud jede líp, tak o chlup ... ale co mě teď moucha vezl v 1.5 tak mi přijde, že už to nějak oživili a je to nastejno
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 6. 1. 2021 16:32

https://www.sauto.cz/osobni/detail/kia/ ... oFrom=list

Ale chapu, ze Ctyrleta A4 co cenikova stala milion a pul chytla za srdicko. Tak smele do toho :)
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 6. 1. 2021 16:35

Tak s 1.5 mám zkušenost v sedmičkovém Golfu a tam mi přišla o dost horší než 1.4TSI. Prostě tam není taková odezva na plyn, což mě úplně iritovalo. Jako když někdo potřebuje blbnout někde na dálnici a sledovat, jak mu jde ručička nahoru, tak ok, ono se to rozjede, ale někde v zatáčkách, když člověk potřebuje trochu odezvu na plynu a pohrát si s autem, tak je to blbý. Neříkám, že 1.4TSI je v tomhle nějaká úžasná (spíš tak nějak snesitelná), ale s 1.5 mě to už opravdu nebavilo vůbec, prostě strašně nezáživně naladěno. Třeba to ale vychytali v posledních měsících...

Nissan350Z

Skryté vady myšleny tak, že pokud je to auto v záruce, tak asi prodávající nemá potřebu něco tajit, takže auto by mělo byt v cajku. Kdyby bylo něco blbě, tak to asi vyservisuje než to prodá, ne? Takže je v tomhle případě riziko skrytých vad daleko menší než když je auto bez záruky. Alespoň mě to takhle přijde celkem logické.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Moucha 6. 1. 2021 16:52

má v sedmičkovém golfu taky 110kW nebo už méně?
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 1. 2021 17:05

silnější má 110, ale u nás se 95% prodá s 96 kW, ale ten používá millerův cyklus a celý je divný :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 1. 2021 17:23

Mellův cyklus :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 1. 2021 18:46

https://www.skodaplus.cz/list?isOneYearCar=true

Octavka, benzin, automat, style ...ak si planujes auto dlhsie nechat, vybral by som nieco s mensim najazdom ako je ta audi a4 so 124000km...
anonymni

Odeslat příspěvekod DavidMartinka1 6. 1. 2021 19:48

MarekHH píše:ak si planujes auto dlhsie nechat, vybral by som nieco s mensim najazdom ako je ta audi a4 so 124000km...


Planuju si auto nechat cca 5 let a pak idealne vymenit za dalsi.

Muj rocni najezd se pohybuje kolem 15-16 tisic. Auto bych chtel idealne sehnat v rozmezi 90-120k. To znamena, ze bych se pri prodeji dostal s najezdem na cca 165-195k.
DavidMartinka1
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků