Octavia IV pokec

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod komarovac 24. 11. 2020 10:46

My měli 17 pct slevu z ceny bez daně na RS iV do výroby, ale obávám se, že je nepřenosná na jiného zákazníka.
komarovac
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod garážmistr 24. 11. 2020 10:54

Se mi teda nikdy nestalo, že bych si řekl:"sakra, ten lift je ale malej, měl jsem vzít kombi".
Ale šéfa jsem o tom taky musel přesvědčit, že kombi netřeba. Až po předložení čísel, že lift má kufr menší o 2%, kejvnul a já nemusel řešit, že na ORSC nemám budget.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OTA21 24. 11. 2020 11:13

pozpatku_fijA píše:
OTA21 píše:Tak po pár emailech to vypadá, že Škovka dává slevu 9-10 procent na počkání, ale furt nemůžu narazit na žádnej salůn s goes slevou, neví někdo, kterej to je? :D

ty už nechceš Seat?

Pokud by byla CUPRA za jen lehce vyšší peníze, tak bych samozuřejmě šel do SEATu, ale nemyslím si, že by to klaplo. Uvidíme, až 2,0 TSI bude v nabídce.....
81kW
OTA21
Inventář

Odeslat příspěvekod Pierr3 24. 11. 2020 11:21

garážmistr píše:Se mi teda nikdy nestalo, že bych si řekl:"sakra, ten lift je ale malej, měl jsem vzít kombi".
Ale šéfa jsem o tom taky musel přesvědčit, že kombi netřeba. Až po předložení čísel, že lift má kufr menší o 2%, kejvnul a já nemusel řešit, že na ORSC nemám budget.

To je jeden z důvodů, proč mám oktávku. Hatchbacky mají malej kufr a kombi nechci.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OTA21 24. 11. 2020 11:22

S tím kufrem je to samozžejmě pravda, ale mně přijde, že ten kombíkovej je využitelnější na větší věci. Ano, nestává se to často, abych vozil nové akvátko nebo nové matrace, ale když už bych kupoval nové auto.....

Popravdě, ani jsem "krátkou" jestě nematoval, musím to zkusit, posledních 10 let žiju v kombíku a tak nějak jsem k dalšímu kombíku směřoval....
81kW
OTA21
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 11. 2020 12:20

komarovac píše:My měli 17 pct slevu z ceny bez daně na RS iV do výroby, ale obávám se, že je nepřenosná na jiného zákazníka.

A kolik procent byla sleva z ceny s daní? :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 11. 2020 12:23

garážmistr píše:Se mi teda nikdy nestalo, že bych si řekl:"sakra, ten lift je ale malej, měl jsem vzít kombi".
Ale šéfa jsem o tom taky musel přesvědčit, že kombi netřeba. Až po předložení čísel, že lift má kufr menší o 2%, kejvnul a já nemusel řešit, že na ORSC nemám budget.

Běžně se to neděje, ale teď jsme z chaty jeli s kodiakem naloženým až po strop. Lavice posunutá úplně dopředu. Žádná jiná škodovka by to nepobrala :D (5 sudů, pípa, psí bedna, dvě kola a věci skoro na týden).

Jinak s tebou samozřejmě souhlasím. Ale výjimky se najdou, jak jsem psal.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 11. 2020 12:25

OTA: U Oktávky je příplatek za kombi pěkně židovský, takže vlézt se do liftbacku se docela vyplatí :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 24. 11. 2020 12:34

OTA21 píše:Lift je podle mě hezcí, ale chcu kombi.


no jo, dědek už by si měl udělat ty "vnoučátka" jako já ;-)
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 11. 2020 12:36

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 24. 11. 2020 12:36

OTA21 píše:S tím kufrem je to samozžejmě pravda, ale mně přijde, že ten kombíkovej je využitelnější na větší věci. Ano, nestává se to často, abych vozil nové akvátko nebo nové matrace, ale když už bych kupoval nové auto.....

Popravdě, ani jsem "krátkou" jestě nematoval, musím to zkusit, posledních 10 let žiju v kombíku a tak nějak jsem k dalšímu kombíku směřoval....


jak píše garážmajstr, tady bych se ještě zamyslel, zda je kombík opravdu nutný
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 24. 11. 2020 12:51

Arnie J píše:
garážmistr píše:Se mi teda nikdy nestalo, že bych si řekl:"sakra, ten lift je ale malej, měl jsem vzít kombi".
Ale šéfa jsem o tom taky musel přesvědčit, že kombi netřeba. Až po předložení čísel, že lift má kufr menší o 2%, kejvnul a já nemusel řešit, že na ORSC nemám budget.

Běžně se to neděje, ale teď jsme z chaty jeli s kodiakem naloženým až po strop. Lavice posunutá úplně dopředu. Žádná jiná škodovka by to nepobrala :D (5 sudů, pípa, psí bedna, dvě kola a věci skoro na týden).

Jinak s tebou samozřejmě souhlasím. Ale výjimky se najdou, jak jsem psal.


Jistěže to jde, ale u Okty se bavíme o možná 70l rozdílu někde nad roletkou u okna.

U nadrozměrných nákladů je rozhodující "jak často, jak daleko". Úplně velký dám na vozík, ale jezdit s tím každý týden stovky km, by se mi nechtělo. Když chybí běžná přepravní kapacita, tak rakev/rakve, dvě auta. Opět nic co by chtěl člověk provozovat pravidelně v krátkých intervalech, ale párkrát do roka je to v pohodě. Kdy dává smysl velký auto je zřejmý.
My si třeba zvykly, že často jedeme dvěma autama, volnost v čase odjezdu, odlišnostech tras a třeba bodů zájmu cestou je příjemná.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OTA21 24. 11. 2020 12:53

Jak jsem psal, nutný není, designově je lift hezčí (pro mě), no prostě už to matuju. :)

-- 24. 11. 2020 12:54 --

A hágusy nevím, jak tam jsou.....
81kW
OTA21
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 11. 2020 13:15

garážmistr píše:
Arnie J píše:
garážmistr píše:Se mi teda nikdy nestalo, že bych si řekl:"sakra, ten lift je ale malej, měl jsem vzít kombi".
Ale šéfa jsem o tom taky musel přesvědčit, že kombi netřeba. Až po předložení čísel, že lift má kufr menší o 2%, kejvnul a já nemusel řešit, že na ORSC nemám budget.

Běžně se to neděje, ale teď jsme z chaty jeli s kodiakem naloženým až po strop. Lavice posunutá úplně dopředu. Žádná jiná škodovka by to nepobrala :D (5 sudů, pípa, psí bedna, dvě kola a věci skoro na týden).

Jinak s tebou samozřejmě souhlasím. Ale výjimky se najdou, jak jsem psal.


Jistěže to jde, ale u Okty se bavíme o možná 70l rozdílu někde nad roletkou u okna.

U nadrozměrných nákladů je rozhodující "jak často, jak daleko". Úplně velký dám na vozík, ale jezdit s tím každý týden stovky km, by se mi nechtělo. Když chybí běžná přepravní kapacita, tak rakev/rakve, dvě auta. Opět nic co by chtěl člověk provozovat pravidelně v krátkých intervalech, ale párkrát do roka je to v pohodě. Kdy dává smysl velký auto je zřejmý.
My si třeba zvykly, že často jedeme dvěma autama, volnost v čase odjezdu, odlišnostech tras a třeba bodů zájmu cestou je příjemná.

Tak jistě, okecat se dá všechno :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OTA21 24. 11. 2020 13:30

No, je to sice pár tisíc, ale hágusy na liftu nejsou, takže příčníky bych musel kupovat jiný a tyhle prodávat. Předpokládám, že se na lift budou dělat takový ty, co se zasunujou pod těsnění dveří.....
81kW
OTA21
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků