Koutek mobilních telefonů

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

IV. kolo: Na čem teď jedete?
Alcatel 1 %  0%  [ 1 ]
Apple 35 %  27%  [ 35 ]
BlackBerry 1 %  0%  [ 1 ]
CAT 1 %  0%  [ 1 ]
Google 3 %  2%  [ 3 ]
HTC 1 %  0%  [ 1 ]
Huawei/Honor 9 %  6%  [ 9 ]
LG 2 %  1%  [ 2 ]
Lenovo 2 %  1%  [ 2 ]
Motorola 7 %  5%  [ 7 ]
Nokia 7 %  5%  [ 7 ]
OnePlus 5 %  3%  [ 5 ]
Samsung 33 %  25%  [ 33 ]
Sony 1 %  0%  [ 1 ]
Xiaomi 14 %  10%  [ 14 ]
Realme 1 %  0%  [ 1 ]
Jiný 6 %  4%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 129

Odeslat příspěvekod tslany 23. 11. 2020 10:51

A nevím, proč všichni cákáte z černý, ten displej má jinak tolik negativ, že ta černá je fakt poslední, co bych řešil, ale zas chápu, že vás asi blikání netrápí a nějaký nerovný pentile s divnobarvama neřešíte, konec konců barvičky jsou hezčí než reálnej obraz, no.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 23. 11. 2020 10:52

powerball píše:zleva Pixel 4a a Nokia 7.1

Ajo tam je nápis Nokia na tom vpravo, jsem to na tom S10e nějak nevšiml, vypadalo to celý černý :-)
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod powerball 23. 11. 2020 10:55

tslany píše:A nevím, proč všichni cákáte z černý, ten displej má jinak tolik negativ, že ta černá je fakt poslední, co bych řešil, ale zas chápu, že vás asi blikání netrápí a nějaký nerovný pentile s divnobarvama neřešíte, konec konců barvičky jsou hezčí než reálnej obraz, no.

blikání (pokud tam nějaký je) naštěstí vůbec nevnímám, nemam tak citlivý oči.nerovny pentile (ať už je to cokoliv) taky nevidim a barvy se mi líbí.mozna nejsou věrný reálnýmu světu, to asi nedokážu tolik posoudit ale me se líbí :)) sem prostě vzorovej BFU
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2020 10:58

powerball píše:ajo to je podobný.v lumiich byli dobry displeje no.to byla černá opravdu černá.

IPS vůči OLED musí vždy prohrávat. Jde jen o kolik. Aby IPS mohl podat lepší černou, musel by mít lokální řízení podsvícení v co nejvíce zónách, což v mobilu nikdo řešit nebude. Proto je výhodou nasazení OLEDů, které mají jakoby nekonečný kontrast, protože umí řídit jednotlivé body.

Někdo psal, že Nokia má lepší jas. Ale ono to není tak pravda. Jen neumí začernit černé oblasti, takže to tak může vypadat.

OLED v mobilech je bohužel zatížen PWM řízením na velmi nízké frekvenci, což mně silně vadí. Navíc občas mám pocit, že výrobcům jde o co nejvyšší kolotočářské barevné podání, namísto reálného zobrazení. U televizorů je to naštěstí (alespoň zatím a alespoň u některých) jinak.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 23. 11. 2020 10:59

Už z fotky je jasně vidět, že ty barvy ikon jsou naprosto mimo realitu. Nebo snad někde v přírodě takový ikony potkáváš? :D
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 23. 11. 2020 11:03

pravda.takhle barevný ikony sem nikdy v reálu neviděl :D uplne mimo ty barvy.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2020 11:04

Jednou jsem při demonstraci, že telka nezobrazuje/zobrazuje reálné barvy vedle ní postavil květináč se zeleným kvítkem, aby si obsluha všimla :D Všimla si a bylo to pro ně bolestivé zjištění. Nevědomost je krásná, tichá a nekonfliktní.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 23. 11. 2020 11:18

Pajjoun píše:Už z fotky je jasně vidět, že ty barvy ikon jsou naprosto mimo realitu. Nebo snad někde v přírodě takový ikony potkáváš? :D

powerball píše:pravda.takhle barevný ikony sem nikdy v reálu neviděl :D uplne mimo ty barvy.


:D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 23. 11. 2020 11:21

Tak ja to beru jako dan za aod, ale blikání nevidím a to ho vidím kde spousta lidi nevidí
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 23. 11. 2020 12:05

Blikání osobně nevidím vůbec — a to často používám hodně sníženej jas, kde by to snad mělo bejt vidět nejvíc.

A pokud jde o věrnost barev, ten vývoj se hodně posunul. Nereálnou přebarvenost displeje si pamatuju na Samsungu Galaxy S2; Lumče už tenhle problém v mejch očích neměly, iPhony je nemaj, a věřím, že ani ten Pixel.
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 23. 11. 2020 12:08

Na S10e nedokážu nastavit reáůný barvy ani za zlatý prase, prostě to nejde :-(
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2020 12:22

Majkl píše:Blikání osobně nevidím vůbec — a to často používám hodně sníženej jas, kde by to snad mělo bejt vidět nejvíc.

A pokud jde o věrnost barev, ten vývoj se hodně posunul. Nereálnou přebarvenost displeje si pamatuju na Samsungu Galaxy S2; Lumče už tenhle problém v mejch očích neměly, iPhony je nemaj, a věřím, že ani ten Pixel.

Nejsem závistivec, ale to, že někdo nevnímá blikání, závidím. Ano, mám to stejně... jas snižuji.

Lumie 920 a 830 měly slušný displej. Pro mé oko hlavně 920 klidný a pěkné barvy na obou. Co se týká klidu a barev, tak ani iP11 na tom není nejhůř. Samozřejmě... černočerná mu chybí.
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 23. 11. 2020 12:41

Však oni se snažili, aby ten rozdí mezi XR/11 a OLED modelama byl pokud možno co nejmíň vidět, než se jich dokázaly zbavit úplně.

Já teda nikomu, kdo to blikání OLED vidí, nezávidím. :-) I přes některý problémy k nim ten vývoj zjevně spěje.
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 11. 2020 12:50

Právě vůbec netuším, co budu v budoucnu dělat. A se mnou těch údajných 8-12 % lidí, co vnímají PWM stejně.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 11. 2020 13:09

jediný OLED, co mi fakt vadil, byl Samsung S4 mini
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků