Kdy budete prezouvat na zimni?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 11. 2020 01:53

Ingos píše:Tak nějak. Čekal jsem cenu okolo 900,- s papírem, to říkali do telefonu při objednání, a už to mi přijde hodně za 15minut práce. Kdyby to nebyly kopyta, tak to mají ještě rychleji.

Takže jsi jako dovezl dvoje komplet kola (disky+pneu) a oni je jen přehodili? Z původního příspěvku to není úplně zřejmé.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 11. 2020 09:27

OTA21 píše:Takovej začarovanej kruh, tohle. Všichni by chtěli dostat za svojí práci líp zaplaceno, ale jinejm za práci líp(normálně) platit nechtějí. :)

Přesně, každej by chtěl dvakrát větší vejplatu za svoji práci ale jiném nic navíc neplatit a to nejde ani s babisem
Vlastně teď trochu joo
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OTA21 22. 11. 2020 09:39

Kamarádovi jsem pomáhal před hooodně lety zakládat pneuservis, takže jsem si s ním prošel celým procesem, dneska je to menší zavedenej servis, kterej mu uživí rodinu a v sezoně dva dalsí zamestnance, takže když mi někdo řekne, že třeba 200,- za sundání kola, vyvážení nového, dofoukaní a namontování zpět je moc, tak sám neví, jak to všechno funguje. Pokud ten servisák platí daně jak má, tak mu z toho opravdumoc nezbude.

Pokud na to člověk nemá nebo mu to pčijde předražený, tak má možnost jít jinam, vždycky je nějaké řešení.
81kW
OTA21
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 22. 11. 2020 09:41

To je ten borec ze Staré Bolky?
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OTA21 22. 11. 2020 09:44

Jo, ten.
81kW
OTA21
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 22. 11. 2020 09:45

Tak tam jsem vloni byl 8-)
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OTA21 22. 11. 2020 09:46

Normální pneuservis, jak jsme se bavili....

Nebo bylo něco špatně?
81kW
OTA21
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas B 22. 11. 2020 10:24

OTA21 píše:Takovej začarovanej kruh, tohle. Všichni by chtěli dostat za svojí práci líp zaplaceno, ale jinejm za práci líp(normálně) platit nechtějí. :)


Tady je ta cena i pro me dost na hrane, ale vseobecne souhlas! Plus jeste, ze spousta lidi si radsi udela vsechno sama, nez pustit korunu nekomu, kdo se tou urcitou praci zivi. Penize musi kolovat. Obcas to delam samozrejme taky, ale kdyz je clovek chudej, obcas musi. Ne, ale se vsim.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fffff 22. 11. 2020 10:29

Než abych dal 800 Kč za výměnu kol v pneuservisu, tak si je radši vyměním zdarma sám doma před barákem na ručním heveru. Akorát je nebudu mít znovu vyvážené, ale podle mně stačí jedno vyvážení kola při nasazení nové pneu a další až když je špatné vyvážení při jízdě cítit na volantu.
fffff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OTA21 22. 11. 2020 10:33

Jak říkám, skoro vždycky je nějaká možnost.


Někdo si koupí auto, na udržbu/servis už nemá (opice a banány), tak si to udělá sám. Pak si taky ponese sám následky špatného nebo žádného vyvážení kol, špatného utažení kol a kdo ví čeho ještě. Prostě volba každého z nás.......
81kW
OTA21
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 22. 11. 2020 10:37

Teď naposledy jsem přijel k "pneuservisákovi", na disky mi obul nový gumy, vyvážil a já si to s jeho vercajkem namontovak na auto. Zkontroloval jsem zavěšení, tlumiče, brzdy a dal mu 4 stovky. Říkal, že 2 by stačily, ale odmítl jsem smlouvat.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 22. 11. 2020 10:39

OTA21 píše:Někdo si koupí auto, na udržbu/servis už nemá (opice a banány), tak si to udělá sám. Pak si taky ponese sám následky špatného nebo žádného vyvážení kol, špatného utažení kol a kdo ví čeho ještě. Prostě volba každého z nás.......

Tady to ale prezentuješ, jakoby možnost správného nasazení svépomocí neexistovala.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 11. 2020 10:43

Ingos píše:Tak mám taky přezuto. Poprvé a naposled mimo domov, protože cena je teda ve středních Čechách kulervoucí.
Za přehození sady pneu na 15" discích + vyvážení 960,- bez papíru.

Doma přezouvám s papírem za 500,-

Ja raději zaplatím jednou 2000 a mám to do doby než sjedu pneumatiky

-- 22. 11. 2020 10:43 --

OTA21 píše:Jak říkám, skoro vždycky je nějaká možnost.


Někdo si koupí auto, na udržbu/servis už nemá (opice a banány), tak si to udělá sám. Pak si taky ponese sám následky špatného nebo žádného vyvážení kol, špatného utažení kol a kdo ví čeho ještě. Prostě volba každého z nás.......

Obvious troll is obvious
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OTA21 22. 11. 2020 10:44

Tak mohlo tam být "eventuální". Ano, moje chyba, zapoměl jsem, že se tady často chytá za slovo, i když je pointa příspěvku jasná. Nebo teda jasná tomu, kdo to pochopit chce.
81kW
OTA21
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 11. 2020 10:46

jako přehození komplet kol (navíc 15") za 960 je fakt úlet ... to by měl s vybavením zvládnout za 10 minut i s oběma rukama v gypsu :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků