Zimní alu disky

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pjotr 4. 11. 2020 22:00

Prosím o radu. Mám novej Hyundai a potřebuju zimní obutí. Jezdím sice pořád, ale jenom ve městě kolem komína. Na hory párkrát za zimu. Rozhodl jsem se na zadek dát celoročky a předek si sám měnit. Proto potřebuju dokoupit 2ks 16" nových disků. Teď mám alu, ale stejný neseženu (origo jsou drahý). Tak zkusím vybrat vizuálně podobný. S alu nemám žádný zkušenosti.
Otázka : mám si na něco dát pozor (úprava, hmotnost, výrobce, ...), nebo mám vzít ty nejpodobnější ? Předpokládám že dnešním alu už zima nevadí ?
pjotr
Nováček

Odeslat příspěvekod polda 4. 11. 2020 22:35

To neděláš dobře s těma sirkama Jaromíre !

Dej celoročky všude furt.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pjotr 4. 11. 2020 22:40

Sem si chtěl v létě dát 2 kila (km/h) pro radost a nevím jestli to ty celoročky poberou
pjotr
Nováček

Odeslat příspěvekod polda 4. 11. 2020 22:43

A když budou jen vzadu tak to bude lepší ? Komin za 2 kila?
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pjotr 4. 11. 2020 22:45

Jsem myslel !!! Že vzadu to tolik nevadí a občas se s tím bude dát zablbnout. Bude to asi víc klouzat ale je to pro radost ne závod. Když klouzne předek tak je to horší a rozhodně z toho nemám radost.
pjotr
Nováček

Odeslat příspěvekod polda 4. 11. 2020 22:49

To co tě drží na silnici jsou pneu, nikoli emise,motor,apod.
A aby se v nějaké situaci zachovaly nepředvídavě není dobře.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pjotr 4. 11. 2020 22:55

no právě, tak jsem vymyslel, že v zimě předek zimní a zadek celoročky, v létě předek letní a zadek furt celoročky.
Jak je to teda s těma alu diskama do zimy ? Vydrží 10 zim ? Mám se při výběru na něco soustředit ? Jasně typ jen ten co je v TP.
pjotr
Nováček

Odeslat příspěvekod polda 4. 11. 2020 23:07

Dnes vydrží hlíny všechno.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 4. 11. 2020 23:28

Jako...
No dobře. Nechám to bez komentare. Možná sem, když sem byl mlady a nezkušený a bez peněz vymyslel podobné kraviny. Ale už si to.nepamatuju.

Jediný co si z toho beru je, že prostě řídící tady těchto aut jsou prostě na silnici za zhoršených podmínek s větší pravděpodobností nebezpeční.

A víc.byvh to nerozebíral.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod saabik 4. 11. 2020 23:31

Když radu, tak dát na zadek pořádné zimní. Tyhle (a podobné) experimenty už dělala spousta řidičů před námi. Šetření na opravdu nebezpečném místě nejen pro šetřílky, ale bohužel i pro ty zodpovědnější z nás. :roll:
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 11. 2020 23:36

polda píše:Dej celoročky všude furt.

Taky bych to řešil takhle, když už. Celoročky poberou klidně 270, pokud si je koupíš s rychlostním indexem Y :)

Mít vpředu a vzadu jiné pneumatiky mi přijde nebezpečné, mít vpředu a vzadu jiné liťáky designově nepřípustné :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 5. 11. 2020 00:16

pjotr píše:no právě, tak jsem vymyslel, že v zimě předek zimní a zadek celoročky, v létě předek letní a zadek furt celoročky.
Jak je to teda s těma alu diskama do zimy ? Vydrží 10 zim ? Mám se při výběru na něco soustředit ? Jasně typ jen ten co je v TP.


Good idea. Zbytečný vyhazovat prachy oknem a kupovat celou sadu. Takhle ušetříš a ještě budeš mít celej rok veselý auto.
Za originální alu bych neutrácel a možná vybral naopak něco hodně odlišnýho. Jako kontrast, ať je jasný, že si to tak chtěl. Ne něco podobnýho, kde bude na první pohled jasný, že jsi chtěl ušetřit.

Aftermarket alu kola už mají běžně informaci, jestli se hodí na zimu. Např. web elektrony. cz má konfigurátor a kola vhodná na zimu označený vločkou.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 5. 11. 2020 02:03

Arnie J píše:
polda píše:Dej celoročky všude furt.

Taky bych to řešil takhle, když už. Celoročky poberou klidně 270, pokud si je koupíš s rychlostním indexem Y :)

Mít vpředu a vzadu jiné pneumatiky mi přijde nebezpečné, mít vpředu a vzadu jiné liťáky designově nepřípustné :)

+1
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 5. 11. 2020 04:00

Kuwa,to je ten Hyundai dneska tak drahej,že nezbyde na gumy ?
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 5. 11. 2020 05:59

Koupit si nové auto a nemít na zimní pneu = ostuda.

Co máš? i30? Kdybys tam šoupnul zimní pneu na 15 alu, tak se snad vlezeš do 11 i s nahozením.

Pokud fakt moc nejezdíš, tak letní prodej a celoročky dej všude na ty liťáky, které máš, a nevymýšlej totální nesmysly.
kurtoid
Pozorovatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků