Co vše zachytí on board camera....

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Registrace Buerace 25. 9. 2020 13:22

Sedím v podvečer na kolejích v mírný zatáčce, život už mě omrzel a "můj" rychlík tady bude zhruba za 6 minut. Nenapadá mě žádná jiná cílová skupina tohohle videa. Všichni ostatní by měli být varováni, že tohle je zbytečně promrhaných 6 minut života.
Registrace Buerace
Nováček

Odeslat příspěvekod tumis 25. 9. 2020 15:07

Ta videa jsou hrozne uklidnujici. Vzdy, kdyz se vratim nastvany z cest a mam pocit, ze na silnicich je to samy silenec, sebevrah, ignorant a ze je to vsude samy problem, zapca, havarie, tak si pustim Zairskou uspavaci. Je uzasne sledovat, ze existuje nedaleko misto, kde se vubec nic nedeje, kde skoro nikdo nejezdi a nedochazi k zadnym zasadnim problemum v doprave ;-)
tumis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garážmistr 25. 9. 2020 15:13

:D
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 25. 9. 2020 15:35

Njn, někdo pospíchá a jiní zase zbytečně překáží v levém (0:08, 0:43, 3:02). Někteří vidí, že tam není připojovák, nýbrž se zařazuje přímo do průběžného pruhu (a proto si přibrzdí) a někdo se nasere přes plnou rovnou autům před čumák do prostředního (1:53). Někteří nedobrzdili a druzí zase neumí zastavit za překážkou ve svém pruhu nacpou se do pruhu autu, co přijíždí v protisměru (4:22).
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 9. 2020 15:37

tumis: :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žiarska Alumíniová 25. 9. 2020 15:51

Pokiaľ viem tak v meste ten v ľavom prekáža len ak idú autá aj v pravom čo nie je tento prípad. Navyše keď z diaľky vidno na semafor. Pri pripájaní stačí otočiť hlavu doľava a človek vidí čo potrebuje. Aj to, že Golf ide v ľavom dávno.
YouTube kanál: https://lnk.sk/kzh7
Žiarska Alumíniová
Adminův chráněnec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 25. 9. 2020 15:57

Prostě taková klasika - jedu ve městě zbytečně v levém protože můžu. Překážíš, i když vpravo nic nejede - rychlejší musí zbytečně měnit pruhy a vytváří to tím zbytečný chaos. Já bych jako řidič Golfu z takového manévru nadšený nebyl a brzdil bych - zachoval ses nečitelně a jak mám vědět, že se nenacpeš až úplně vlevo? A co ta situace s překážkou?
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žiarska Alumíniová 25. 9. 2020 17:30

1. Ešte raz - v meste nejde o porušenie predpisov.
2. Ľavý vznikne pár metrov predtým, dovtedy je tam len jeden - pravý a väčšina pokračuje v ňom takže nikto nič zbytočne meniť nemusí, ale ty to tam určite poznáš lepšie, ja tadiaľ chodím len raz za deň...
3. Na semafore je zdiaľky viditeľná červená tak aké zdržovanie?!
4. Budem odbočovať doľava, prebiehanie z pruhu do pruhu, aby rýchlici boli na semafore skôr, je podľa teba lepšie a bezpečnejšie riešenie?

Áno, kajám sa, pred prekážkou som auto oproti zdržal asi o 0,54 sekundy, nech mi pánbožko o toľko skráti čas na tomto svete. O:-)
YouTube kanál: https://lnk.sk/kzh7
Žiarska Alumíniová
Adminův chráněnec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 25. 9. 2020 17:53

1. Já taky ještě jednou - nejde o to, jestli to je nebo není proti předpisům. Jde o to, že tak jedeš bezdůvodně a zbytečně překážíš. Tedy bezohlednost.
2. A hned do něj musíš vjet co, protože můžeš, i když pro to nemáš žádný objektivní důvod - nikoho předjet nepotřebuješ. Naopak tím můžeš zablokovat někoho, kdo na rozšíření čeká, aby mohl levým předjet.
3. Stav semaforu je irelevantní.
4. Ano, v příštích 10 kilometrech pojedeš doleva. Raději jet celou dobu v levém, to je jasná páka. Čekal bych, že frajer, který má řízení v paži tak, že se cítí mít mandát, natáčet domnělou neschopnost ostatních, si nebude za volantem tak nejistý.
5. Když už jsme u těch předpisů, tak který předpis brání tomu, aby někdo jel 50 metrů před semaforem 57 km/h - tedy, s uvážením tolerancí, v rámci maximální povolené rychlosti? V prvním bodě mluvíš o předpisech a shodou náhod v tom samém videu natočíš člověka, který je nijak neporušuje, ale je "idiot". Tedy někdo, kdo pro změnu jede, sic podle předpisů, v levém, ale úplně zbytečně, by podle této logiky měl být "idiot" taky, nemyslíš? Navíc tuplovaný, protože na rozdíl od toho, kdo jede 57 km/h těsně před křižovatkou, tím může omezovat ostatní lidi.

A nejde o to, o kolik vteřin jsi to auto v protisměru zdržel, nýbrž o to, že sis spolu s těma cypama před tebou vynutil přednost a donutil jej zastavit, ačkoliv jste jej měli pustit. Když šlo o 0,54 vteřiny, tak proč jsi je neobětoval ty? Nebo o nic nejde jen v případě, kdy z toho máš mít výhodu ty?
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žiarska Alumíniová 25. 9. 2020 18:32

Koľko centimetrov pred križovatkou kde chcem odbočiť doľava sa môžem preradiť do ľavého pruhu aby som nikoho neobmedzil? Ale túto situáciu zjavne nemá zmysel s tebou ďalej riešiť keď ani nevieš aká je najvyššia povolená rýchlosť v tom mieste a jediné čo je pre teba dôležité je voľný ľavý pruh.

A tí cypy (cypové?) predomou sa nikomu nikam nenacpali, pozri si poriadne kde je to auto keď začínajú obchádzať prekážku! Preventívka u očného sa odporúča minimálne každé 2 roky.
YouTube kanál: https://lnk.sk/kzh7
Žiarska Alumíniová
Adminův chráněnec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 25. 9. 2020 19:07

Vezmu-li jako příklad první záběr, tak jedeš zbytečně v levém pruhu cca 300 metrů. I kdybys na křižovatce, u které jste zastavovali, odbočoval doleva (což jsi nejspíš neodbočoval, protože například v 3:02 jedeš dál rovně), tak je to tvé předčasné řazení do levého pruhu naprosto nemístné. Vezmu-li navíc v potaz "hustotu" provozu, mohl ses vskutku za účelem odbočení doleva do toho levého pruhu bez problému zařadit klidně i 20 metrů před křižovatkou.

Co se povolené rychlosti týče, tak jsem jasně zmínil, že beru v potaz toleranci měření nekalibrované čínské tabule. Navíc je z tvého videa jasné, že neřešíš rychlost jako takovou, nýbrž jej nazýváš idiotem kvůli tomu, že se ke křižovatce netáhne ve tvém stylu jako lemra, nýbrž brzdí až těsně před ní, tak se nedělej.

Co se cypů týče, tak například v čase 4:24 je jasně patrné, že autu v protisměru překáželo minimálně již druhé auto před tebou. Tedy on, ten za ním a ty jste se mu tam všichni nacpali, ačkoliv jste měli před překážkou zastavit a nechat jej projet - upozorňuji, že při objíždění překážky nesmíš ani omezit. Tedy děkuji za tvou péči o můj zrak, ale mám dojem, že by ses měl v prvé řadě starat o ten svůj.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 10. 2020 12:16

výstup z kamerky 70mai za pošmourného dne ... nic moc, ale to sme čekali :)

SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 1. 10. 2020 12:58

To bylo drama. Proč na tebe ten Pašík troubil?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 10. 2020 13:02

protože to byl chuj, co dává blinkr a takřka současně točí volantem ... já jako pochopil, že bude odbočovat, ale nechtělo se mi kvůli němu už brzdit, poté co jsem zahájil manévr :D

a ten první v caddy taky dobrej matroš... se mu nedařilo ten traktor předjet už asi minutu, jsem ho celou dobu sledoval, jak jsem se k nim blížil :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 1. 10. 2020 13:09

Žiarska Alumíniová píše:1. Ešte raz - v meste nejde o porušenie predpisov.
2. Ľavý vznikne pár metrov predtým, dovtedy je tam len jeden - pravý a väčšina pokračuje v ňom takže nikto nič zbytočne meniť nemusí, ale ty to tam určite poznáš lepšie, ja tadiaľ chodím len raz za deň...
3. Na semafore je zdiaľky viditeľná červená tak aké zdržovanie?!
4. Budem odbočovať doľava, prebiehanie z pruhu do pruhu, aby rýchlici boli na semafore skôr, je podľa teba lepšie a bezpečnejšie riešenie?

Áno, kajám sa, pred prekážkou som auto oproti zdržal asi o 0,54 sekundy, nech mi pánbožko o toľko skráti čas na tomto svete. O:-)



Myslím, že vysvětlovat něco zdejším Schumacherům je úplně zbytečné. Oni a zase jen oni jsou králové silnic a ostatní se koukejte klidit z trasy. :pozor
vilik
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků