Je iPhone/Apple nemoc?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Majkl 24. 9. 2020 18:15

No, už byl nejvyšší čas…
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 24. 9. 2020 18:45

Já to tušil. Ještě počkám.
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 24. 9. 2020 19:06

jdu do toho
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 9. 2020 10:20

Připojil jsem iPhone 11 na televizor, který umí AirPlay. Vše bezproblémové. Jen nyní, ač je u TV AirPlay funkce vypnuta, či je zcela odpojen od napájení, se mně v levém horním růžku objevuje piktogram AirPlay s následným přechodem do modře podsvícených hodin. Může mně někdo vysvětlit, co mobil signalizuje, když je spojení zcela zrušeno?

V nastavení jsem zkoušel experimentovat s třemi hodnotami v rámci AirPlay meníčka, ale nějak nezabralo.

Můžu nějak ovlivnit tuto funkci/signalizaci? Vypnout AirPlay?

AirPlay.PNG
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 27. 9. 2020 11:17

Zapomněl se? Včera jsem castoval na TV u kamaráda, ale modrej znáček jsem, myslím, viděl, jen když jsem byl napojenej.
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 27. 9. 2020 11:20

Ten telefon je z těch častejch restartů asi nemocnej. :(
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 9. 2020 11:35

Pajjoun píše:Ten telefon je z těch častejch restartů asi nemocnej. :(


Ten telefon nebyl ještě ani jednou resetován. Jen jsem se na toto téma informoval a bavil o něm. Takže nemocnej možná je, ale ne z toho. A mimochodem. Za svůj život jsem řešil milion pět obnov, resetů a restartů zařízení, ale že by zrovna tento krok byl primárním důvodem k chybování, jsem skutečně nezaznamenal.

Majkl píše:Zapomněl se? Včera jsem castoval na TV u kamaráda, ale modrej znáček jsem, myslím, viděl, jen když jsem byl napojenej.


Je to zvláštní. On následně při práci s telefonem zmizí, pokud chci třeba sdílet fotku přes AirPlay, tak napíše korektně, že není dostupné žádné zařízení, které AP podporuje, ale po chvíli zase vidím znak AirPlay s následným modrým podsvícením hodin. Ono někde bylo psáno, že i přes třebas vypnutou Wi-Fi si stejně iPhone ponechává aktivní část spojení pro určité situace. Nicméně toto chování je zvláštní. Proto se ptám, zda mohu někde v menu natvrdo AirPlay deaktivovat.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 27. 9. 2020 11:35

Já tomu včera moc nevěnoval pozornost, kdy přesně to zhasne… možná to tam svítí dýl v rámci nějaký sekurity. Pokaždý mi to nakonec zmizelo, bylo mi to jedno.
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 9. 2020 11:47

Je to jak popisuješ. Ono to zmizí, ale pak se zase po aktivaci obrazovky zažehne... vysvítí se ikona pro AirPlay.

Zkoušel jsem takto přenášet fotky, zrcadlit obrazovku a přesunout přehrávání videí z jedné aplikace.

Nové vysvícení indikátoru jsem bral jako pokračující čas pro spojení, který nějak má vyhrazen. Překvapilo mě ale, že když se v TV AirPlay vyplo, a navíc se úplně odpojila od elektřiny, stejně se indikátor na mobilu zjevoval ještě hodně desítek minut. Občas sice zmizí, respektive zmizí modré podsvícení malých hodin v levém horním rohu, ale následně naskočí zase.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 27. 9. 2020 11:51

Smolař :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 9. 2020 11:59

:D
Jsem na to zvyklý. Mám prostě vyvinutý smysl pro hledání problémů u různých výrobků. Takový malý vnitřní detektor. Mnoho lidí část věcí vůbec neřeší, nezaznamenává. A je jedno, zda se jedná o problémy a chybování, či nikoliv. Mě prostě tyto méně logické záležitosti zajímají - pro někoho jsem tedy šťoura.

Takže jsem teď schválně vytáhl znovu telku ze zásuvky, a navíc vypnul a zapnul foun. Zatím v levém horní růžku vidím klasicky označení operátora s následným překulení do malých hodin. Uvidím, až se telka znovu zapne.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 9. 2020 12:27

Takže jsem to nechal pár minut ležet... foun bez povšimnutí, telka jen připojená znovu k elektrice a nic - AirPlay se neozval. Následně jsem ještě TV zapnul, ale stav pokračuje bez identifikace AirPlay. Takže možná telefon dlouhodobě naznačuje, že si drží kód/PIN pro spojení s určitým zařízením. Z tohoto důvodu se tam zjevuje AirPlay znáček. Ale je to pouze domněnka. Přesto jaksi postrádám určitou uživatelskou předvolbu, kde bych AirPlay vypnul, či deaktivoval, anebo „resetoval“ pro jednoznačné odpojení.

Ještě to musím znovu zkusit... připojím, odpojím a uvidím.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 28. 9. 2020 15:39

Změnili mazání notifikací na AW, přitlačení a volba smazat vše mi seděla víc :(
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 28. 9. 2020 15:45

mně taky, ale přiznám se že už sem si na tu novinku zvykl
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 9. 2020 15:47

MgX píše::D
Jsem na to zvyklý. Mám prostě vyvinutý smysl pro hledání problémů u různých výrobků. Takový malý vnitřní detektor.


Pokud bys nekdy chtel nakupovat u nas dej vedet. Osbne ti koupim poukaz u konkurence...
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků