Ceny servisních prohlídek

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 4. 2020 09:17

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 8. 4. 2020 09:17

Toyotu nemám, neměl sem a nikdy mít nebudu. Ale konzultování vícenáklady v podobě čističe brzd sem ještě nezažil...to mi přijde jako fikce...

Ale třeba zrovna servisy Toyoty jsou tou pověstnou výjimkou. Ale fakt sem to nikde nezažil, napříč všema značka co sem kdy měl.

Jediné co konzultují je něco ve stylu... Máte už sjeté brzdy máme je vyměnit? To ano... Ale že tam nauctuji 5 pochybných sprejů navíc, to fakt nikdo nekonzultoval
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 8. 4. 2020 09:36

položky jako čistič brzd a podobne srandy (ty pochybné spreje) jsou bezne skryté pod DJM, tedy drobný jednicovy materiál - to se nekonzultuje,to se vyučtuje každému zákazníkovi :D

Konzultuji se zalezitosti, jak jsi psal, brzdy, výfuk, díly podvozku, Elektro...proste díly co se nemění bezne.

Co maty dával tu fakturu, tam má jak DJM tak čistič brzd :D Navíc mi moc nejde do hlavy, na co při běžném servisu spotrebovali cely sprej...

Já bych se o to víc zajímal, za co a kolik platím...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 4. 2020 09:51

maincoonsback píše:Takže se mnou souhlasíš?

jestli to bylo na mne, tak ano, občas tam tu snahu vybrat si z každého "to své" vidím
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 8. 4. 2020 09:55

jo bylo...

-- 8. 4. 2020 10:01 --

Lukas063 píše:položky jako čistič brzd a podobne srandy (ty pochybné spreje) jsou bezne skryté pod DJM, tedy drobný jednicovy materiál - to se nekonzultuje,to se vyučtuje každému zákazníkovi :D

Konzultuji se zalezitosti, jak jsi psal, brzdy, výfuk, díly podvozku, Elektro...proste díly co se nemění bezne.

Co maty dával tu fakturu, tam má jak DJM tak čistič brzd :D Navíc mi moc nejde do hlavy, na co při běžném servisu spotrebovali cely sprej...

Já bych se o to víc zajímal, za co a kolik platím...


No takže potvrzuješ to co sem psal, jen ses k tomu musel dostat svoji cestou, no. NA to sem upozorňoval, že se prostě čím dal častěji s takovým tím nešvarem celý sprej na čištění brzd setkávám taky (prostě čištění brzd mne u té první servisky stálo 1500 což bylo min, 50% ceny celé servisní prohlídky a nikdo mne o tom neinformoval na autě s najetými 3000 km)... Ale to samozřejmě není jediná položka co se takto objevuje, těch typů je víc. Plus kouzla s cenama... Na té Matyho faktuře to prostě prokazatelně vidíš a já to mohu odjinud potvrdit a jak sem psal napříč značkama. Že v TOYOTĚ ( a milion jiných značek) to nedělají.... je věc jiná. Já tomu nevěřím, protože i tam dělají čeští vychcánci, takže postupy budou dost podobné.

A ta tvá poslední věta je přesně ten bod (z těch 4) o kterém sem psal... Neudělají to vysíračům... 95% lidí se prostě kvůli 500 s něma hádat nebude, tak to prostě dělají. A hádat se nebude proto, že když tam příště půjdou tak nechtějí být zapsaní jako ti "problémový"...

Prostě to tak je...

-- 8. 4. 2020 10:07 --

Arnie J píše:
maincoonsback píše:Takže se mnou souhlasíš?

jestli to bylo na mne, tak ano, občas tam tu snahu vybrat si z každého "to své" vidím

Ad svůj olej...
Taky sem to udělal jen jednou a po tom co sem zjistil, že sem stejně platil ve finále stejně a ještě se na mne dívali ošklivě, sem to už neudělal...

Stále se bavíme o autorizáku.... Garažoví opravci fungují trošičku jinak.

-- 8. 4. 2020 10:11 --

Já prostě návštěvu servisu s každým svým strojem beru jako nutné zlo, mám vždy připravených cca 7000 a co na tý faktuře je už prostě neřeším. Když něco zbyde, sem rád.

Ale že bych vnitřně nebyl n...y to ne. Prostě sem.

A rozlišuju na větší a nebo menší obšťastňovače, ale to že se mne snaží ojet v tomto téměř každý, beru jako smutný fakt. A jen se modlím, aby něco nedodrbali... Protože zrovna u Fiatu sem měl vždycky nejvíc problému na autě po návštěvě servisu. A u Peugeotu už ten pocit začínám mít taky. Tam taky spojka vypověděla službu asi 3 týdny po návštěvě servisu.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 8. 4. 2020 12:20

maincoonsback píše:Protože zrovna u Fiatu sem měl vždycky nejvíc problému na autě po návštěvě servisu


Tomu se skoro ani nechce věřit.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 8. 4. 2020 12:20

maincoonsback píše:Protože zrovna u Fiatu sem měl vždycky nejvíc problému na autě po návštěvě servisu


Tomu se skoro ani nechce věřit.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 8. 4. 2020 15:04

No proto jsem tezce polkl tech predbeznych 9500,- dokonce jsem v zoufalstvi volal zene, abych si aspon nekomu postezoval, fakt jsem necekal, ze to bude takto min, protoze vetsinou kdyz uz se neco odhadne, tak ta cena je pak proste takova, jak tu pisete, ze proste vzdycky se tam ty polozky najdou.. za me cena v rozmeni 5-7 je asi furt ok kdyz uvazim, ze to je nove auto. Chapu, ze doma s trochou sikovnosti by me to stalo treba do max 1500,- a par hodin zivota..
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod istarix 8. 4. 2020 15:26

Lukas063 píše:položky jako čistič brzd a podobne srandy (ty pochybné spreje) jsou bezne skryté pod DJM, tedy drobný jednicovy materiál - to se nekonzultuje,to se vyučtuje každému zákazníkovi :D

Konzultuji se zalezitosti, jak jsi psal, brzdy, výfuk, díly podvozku, Elektro...proste díly co se nemění bezne.

Co maty dával tu fakturu, tam má jak DJM tak čistič brzd :D Navíc mi moc nejde do hlavy, na co při běžném servisu spotrebovali cely sprej...

Já bych se o to víc zajímal, za co a kolik platím...


Kolega mne vypravel historku, ze jako kluk pracoval jako automechanik - ucen v nejakem servisu. Panovi menili neco na podvozku, uz nevim co, a zrovna jim dosla vazelina. Byla to operace kde je treba dat trochu vazeliny na prst a maznout. Tak otevreli nove baleni a panovi to dali na fakturu. Prej tam udelal peknej virval a zbytek te vazeliny ze mu museli dat. :mrgreen: Jako zas se mu nedivim, a s tim cisticem brzd to bude podobne. To uz je lepsi to dat "do pausalu" jak tu nekdo psal - drobny jedincovy material. A hotovo.
istarix
Nováček

Odeslat příspěvekod maincoonsback 8. 4. 2020 16:03

Jo, ale to by už nebyla obchcavka a vlastně bychom se neměli o čem bavit....
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 8. 4. 2020 16:57

Jako buď si člověk nechce dělat zle a nechá si tak trošku srát na hlavu (sorry jako), nebo pak ta druhá sorta, viz příspěvěk od kolegy istarixe, když se mi něco nebude zdát, budu to řešit přímo na místě...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 8. 4. 2020 17:12

Pak vyvstává otázka, z jakýho důvodu bych si měl nechat srát na hlavu :hm
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 8. 4. 2020 17:16

- do určité míry se.snatis být nekonfliktní
- nemáš možnost jiného servisu a nebo nechceš a tím pádem se.snazis minimalizovat budoucí naschvál, který může ve výsledku vyjít mnohem dráž....

Problém je prostě v tom, že v případně hádce je mnoho jedinců argumentace znevýhodněna, protože tomu nerozumí a i kdyby to byla zjevná obchcavka, neumí argumentovat.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 8. 4. 2020 17:20

Zas je pravda, ze olej maji za 400 kila, coz je rozhodne podprumer a treba ta nehoraznost, co si uctujou u skody, to by u me proste neproslo, to uz je mimo...

Stejne se ve vysledku vsichni dopracujou k tem sesti litrum za hodinu prace a jednicku v materialu :D
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 8. 4. 2020 17:22

maincoonsback píše:- do určité míry se.snatis být nekonfliktní
- nemáš možnost jiného servisu a nebo nechceš a tím pádem se.snazis minimalizovat budoucí naschvál, který může ve výsledku vyjít mnohem dráž....

Problém je prostě v tom, že v případně hádce je mnoho jedinců argumentace znevýhodněna, protože tomu nerozumí a i kdyby to byla zjevná obchcavka, neumí argumentovat.

Je to o povaze. Ale nevidim důvod se neozvat, pokud něco poserou, na to fakt nemám náturu :D
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků