Herní kroužek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mrak 6. 4. 2020 09:41

niemand-: Mi jde právě hlavně o HL:Alyx. Peníze si budu muset nějak pořešit, PC by snad mělo být ok (I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, Corsair Vengeance LPX 16GB), maximálně uvažuju o grafice jako upgradu.
Právě kvůli tomu, že chci hrát jednu hru, mi to přijde zbytečné kupovat, ale pronájmy VR jsou stejně na palici, jako si to koupit. Prostor jsem schopen udělat.
Je fakt, že Index mi zaujal, jen mi mrzí použití LCD místo OLED, který je u konkurence.. :hm
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 6. 4. 2020 09:42

grafika by mohla stačit, minimum je GTX1060 a i na tý to valí docela slušně co jsem koukal.
Pronájem VR by byl dobrej, ale teď kvůli koronó nevim nevim
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod niemand- 6. 4. 2020 09:59

Mrak: GTX 1070 na Alyx určitě stačí, není třeba upgrade, rozdíly mezi min a max nastavením jsou takřka zanedbatelné. Optimalizace je oproti jiným VR hrám na podstatně lepší úrovni a procesor ti určitě bude stačit.

U Indexu je ten displej vpoho, ale samozřejmě při přechodu z Vive na Index jsem viděl dost jasně, že ta černá je prostě jiná a u Vive byla výraznější. Na druhou stranu 144hz už bych za nic nevyměnil :D
All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.

A car isn't an object, or something you own... it's a part of you!
niemand-
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 6. 4. 2020 12:09

MV_cz: Tak ono grafiku bych chtěl i kvůli RTX jádrům, ale jak říkám, není to primární. No, pronájem, za, při nejlepším, 3k za jeden den, mi přijde fakt dementní. Si ho můžu koupit a taky pronajímat a prachy budu mít do dvou týdnů zpátky :facepalm

niemand-: To je další věc, frekvence je znát taky dost. Mám monitor 240Hz (ano, je to TN, ale bral jsem ho kvůli hraní FPS právě :D ) a ta svižnost, když to hry dovolí, je super. Nevím, jestli bych mohl hrát na nějakém klasickém monitoru. :hm
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod niemand- 6. 4. 2020 12:25

Jako v tom VR třeba u Alyx většinou těch 144hz neni až tak velký rozdíl, jako když jsem si kupoval 144hz monitor, ale třeba v Beat Saberu je 90 vs 144 hz sakra znát. Ale pak rostou i nároky na grafiku, už nevim jak bude ta 1070ka zvládat těch 144hz a index. Mám 1080Ti a řekl bych, že už jsem na hraně.
All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.

A car isn't an object, or something you own... it's a part of you!
niemand-
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 6. 4. 2020 13:22

Právě proto jsem uvažoval trochu i o té grafice. Už jsem ve svých hrách na limitech i těch 144. Záleží, jaké nechám škálovat rozlišení (přijde mi to lepší, jak nějaké vyhlazování) a narážím.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 7. 4. 2020 07:31

Bych počkal na příští generaci grafik, když už. Ona snad vyjde s novejma konzolema a pak se ty současný karty ukážou jako useless. Takže buď Ti potom nějaké dnes aktuální karty budou stačit a budou tou dobou za dobrou cenu, nebo rovnou novou gen.
Alyx neuteče O:-)
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 7. 4. 2020 11:01

MV_cz: Tohle je přesně ten přístup, co si člověk může říkat každej rok. A pak si koupí grafiku po pěti letech, protože "Příští generace bude lepší" :D A teda nejen u grafik.. Jsem koupil tehdá tu i7-8700k.. A řekl bych, že do půl roku byla další řada. "Naštěstí" tenhle CPU na to, co potřebuju, stačí. Přetaktovat lze, výkonu dost na hraní i občasný enkoding a zbytek se nedá považovat za vytížení PC.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 4. 2020 11:06

no jen že 20x0 není moc povedený ročník
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 7. 4. 2020 11:27

Mrak píše:MV_cz: Tohle je přesně ten přístup, co si člověk může říkat každej rok. A pak si koupí grafiku po pěti letech, protože "Příští generace bude lepší" :D A teda nejen u grafik.. Jsem koupil tehdá tu i7-8700k.. A řekl bych, že do půl roku byla další řada. "Naštěstí" tenhle CPU na to, co potřebuju, stačí. Přetaktovat lze, výkonu dost na hraní i občasný enkoding a zbytek se nedá považovat za vytížení PC.

No ne vždy, když přijdou nový gen konzolí, tak se to vždycky "zlomí" a všechny ty specifika a nároky her skokově narostou; to už je bohužel tak, s tim i starej původní PCčkář jako já musí chtě nechtě souhlasit.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 7. 4. 2020 17:22

Tak určitě. Když si vždycky vzpomenu na hry, co jsem hrával a jak jsem si říkal, jakou to má luxusní grafiku.. A pak se na to podívám dneska, tak si říkám "WTF", jak se mi tohle líbilo :D
Jediné, co mi sere, je cenová politika nVidie.. Já si kupuju, většinou, nVidii a to jsem začínal s CPU i GPU na AMD, ale ty ceny jsou prostě brutální, protože nemaj žádnou lepší konkurenci. Takže nová řada zas bude stát tři moje výplaty ve střední třídě.. :oboze (Obrazně řečeno, ale chápeme se, že)
Většinou jsem kupoval tak do 10, max 12k, spíš míň.. Měl jsem řadu x60, pak xx70 a kdybych měl teď koupit zas xx70, tak jsem cenově asi o šest táců vejš, než jsem dával zaxx70. :oboze Tak počítám, že další generace na tom bude podobně. A zároveň, když si chci užít RTX, nemá smysl zbytečně kupovat slabší xx60, ať z toho alespoň něco málo mám. A kor, pokud bych chtěl i to VR.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 4. 2020 17:24

To mi raději ani nemluv...
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 7. 4. 2020 21:49

Mladej si sehnal.GTA5..... :oboze
PSplus full verze Dirt2 WOW 8-D !!! Budu muset změnit itinerář na další dny.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 8. 4. 2020 06:18

Mrak píše:Tak určitě. Když si vždycky vzpomenu na hry, co jsem hrával a jak jsem si říkal, jakou to má luxusní grafiku.. A pak se na to podívám dneska, tak si říkám "WTF", jak se mi tohle líbilo :D
Jediné, co mi sere, je cenová politika nVidie.. Já si kupuju, většinou, nVidii a to jsem začínal s CPU i GPU na AMD, ale ty ceny jsou prostě brutální, protože nemaj žádnou lepší konkurenci. Takže nová řada zas bude stát tři moje výplaty ve střední třídě.. :oboze (Obrazně řečeno, ale chápeme se, že)
Většinou jsem kupoval tak do 10, max 12k, spíš míň.. Měl jsem řadu x60, pak xx70 a kdybych měl teď koupit zas xx70, tak jsem cenově asi o šest táců vejš, než jsem dával zaxx70. :oboze Tak počítám, že další generace na tom bude podobně. A zároveň, když si chci užít RTX, nemá smysl zbytečně kupovat slabší xx60, ať z toho alespoň něco málo mám. A kor, pokud bych chtěl i to VR.

jj aby "šestková" grafika stála nějakejch 9 tyšyc, to mi připadá taky jako absence konkurence, proto jsem se na to vybodl a grafiku koupil jen v mogbuku, což kupodivu vyšlo levnějš 8-D a na občasný hraní je k tomu dobrá i konzole
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 8. 4. 2020 12:54

Nevím ten DS5 se mi asi moc nelíbí :(
https://www.czc.cz/geek/dalsi-dil-do-sk ... station-5/
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků