Chorvatsko: Cestování (přejmenováno)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JackNO.1 28. 3. 2020 09:46

Tak Chorvatsko je na tom zatím dobře v porovnání s jinými státy. 635 nakažených/4 mrtví. Otázkou je samozřejmě protestovanost, jestli tato čísla mají nějakou hodnotu a jak to půjde dál, jestli jim to tam nedotáhli nebo nedotáhnou Chorvatoněmci...

Nicméně až se situace trochu uklidní, předpokládám, že se půjde cestou zákazu vycestovat do XX zemí, kde to bude pořád velkej průser a pokud bude HR mezi povolenými státy, letu z Prahy do Splitu nic bránit nebude, ne? Z letiště taxík někam k vodě, výběr hotelů/apartmánů přímo u vody a zároveň v rozumném pěším dosahu obchodů a hospod bude asi víc než bohatý, tak auto ani nebude potřeba :-)

Ve 2 lidech to dává i celkem ekonomický smysl. 2x 3800 za letenku v porovnání s 2000km autem (palivo, dáln. známky/poplatky, amortizace auta) to bude +/- podobné.

Já jen teoretizuji, letos jsem chtěl jet stejně max na 3 noci na výlet se starším juniorem, v létě budeme mít 2-3 měsíční mimino, takže bysme letos stejně standardně na 10-14 dní s rodinkou nikam nejeli, takže prodloužený víkend v klidu oželím.

A hlavně pro mě to nedává moc smysl, táhnout se z našeho *****ákova do Prahy na letadlo, takže toto stejně není varianta pro mě. Ale pro Pražáka, kterej má letiště za rohem, proč ne, pokud bude HR dovoleno a zároveň A/SLO/HU ne.
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 28. 3. 2020 09:49

Jako jsem zvedavej kdy a jakym zpusobem se bude cestovani rozjizdet. Stejne cekam, ze bude nejaka komplikace jako povinne testy, nejaka potvrzeni, nebo dokonce karantena...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 28. 3. 2020 09:51

A samozřejmě další věc je, že i kdyby byl náhodou v létě klidnější stav, vláda stejně může bloknout cestování do zahraničí komplet třeba do příštího dubna, aby donutila tu část lidí, která ještě bude mít peníze, vegetit v CZ jak v letní, tak zimní sezoně a do rozpočtu se vrátila aspoň část peněz, který teď budou muset vysypat z rukávu... A tento stav by byl pro mě asi i pochopitelný, že si každej stát podrží svoje lidi nuceně doma, jednak preventivně, aby zase něco nedotáhli a druhak kvůli tomu, aby utratili přebytečné peníze v rámci svého státu.
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 28. 3. 2020 09:55

ja si este stale nahovaram ze v auguste cestujem a prosim nekazte mi moje plany :)
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod JackNO.1 28. 3. 2020 10:06

Mirec: tak já v to taky doufám :-) A když to nevyjde, prodlouženej víkend oželím, nebude to mrzet jako kdybych přišel o 14 denní dovolenou, která letos v plánu stejně nebyla.

Ale mám v okolí 3 kamarády ve stejné situaci jako já, že budou mít v létě doma cca 2-8 měsíční mimino, takže letos žádný moře nebo jakákoliv delší dovolená s celou rodinkou pro nikoho z nich. Ale zároveň jsme teoretizovali, že dát ten prodlouženej víkend 2-4 chlapi + 2-4 děcka (podle toho, jak by kdo mohl) není vůbec špatnej nápad :-) Takže v nějakou malou šanci na tohle ještě doufám. Srpen/září daleko, nějakou malou šanci v dálce v tunelu pořád ještě vidím :-D
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 28. 3. 2020 10:09

Jo dva chlapi s detma budou funny :D
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 28. 3. 2020 10:12

tak druhy termin mam od 17.8, tam je o 1% vyssia sanca ze sa zadari proti tomu od 9.8 :)
len teda neviem aku sancu ma ten prvy termin a tak neviem aku celkovu ma ten druhy.
Vie to niekto vypocitat ? :D
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod glider 28. 3. 2020 10:16

Vie, tu dole mas odpoved \/

MELLO píše:Pojdeš leda tak do *****.

Presne.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 28. 3. 2020 10:20

som to pochopil aj bez toho editu , ale ty si mlady, houno vies , 1% nieje vyhra ale lepsie ako nic :)
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Lukas063 28. 3. 2020 10:30

Já zatím nebudu plánovat vůbec nic...jisti to zahrada/bazen/gril a pak chata + max několikadenní výlety po CZ když aspon to půjde.

A kdyby se nějakým zazrakem mohlo vycestovat ven (HR),tak volno v práci mám pořád zapsané.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 3. 2020 10:36

Podle mě je jediná šance že najdou účinný lék alespoň na ty těžké případy. Pak by mohli všechny karantény uvolnit, virus postupně a vlastně dost rychle nakazí všechny. Většina lidí to přechodí jako chřipku a ty těžší případy vyřeší léky. Takže hrajeme o čas než něco najdou, protože si tím stejně musíme projít prakticky všichni. Žádný jiný scénář mě nenapadá.
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 3. 2020 10:41

Poletíte leda do *****. Letiště se dřív jak v září neotevře.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 28. 3. 2020 10:42

my mame zaplaceny Lipno na pet noci od 18 7. v penzionu, zahranici je mi tedy putna
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 3. 2020 10:43

Mně stačí, že mě pustěj na Slovač.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 28. 3. 2020 10:45

ted by sis napsal, ze pojedes do ***** a ne na Slovac
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků