Fabia I - téma

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 22. 3. 2020 20:24

MELLO píše:Musíš ho znovu "naučit" dojezdy, tj, celou dobu držet, až dojede až nahoru a naopak.

Kdyby to neumělo dojezdy, tak to akorát nepojede samo nahoru (vyjede nahoru jen o dobu držení tlačítka), nevracelo by se však dolů.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 3. 2020 20:25

To je pravda vlastně.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 22. 3. 2020 20:26

MELLO píše:Mně rupla, naštěstí při dojezdu nahoru, takže okno zůstalo zavřené.

Mi ruplo, jak jinak, v zimě, naštěstí u spolujezdce ale i tak ze 2/3 otevřené, kosa byla jak svina. :D
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 3. 2020 20:26

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 22. 3. 2020 20:29

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 22. 3. 2020 20:32

MELLO píše:Mně rupla


Céfka? :hm
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 3. 2020 20:39

To naštěstí ještě ne.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 3. 2020 20:52

martinchylek píše:Přišel jsem na další problém - když chci od řidiče vytáhnout okno a zmáčku to na "tu druhou pozici" - aby vyjelo samo až nahoru bez držení, tak okno asi 5 cm jede, pak se zastaví a zase se stáhne dolu. Nemáte s tím někdo zkušenost?

To mi občas dělá kodiak. Asi nějaká Schade specialita.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinchylek 22. 3. 2020 21:15

Koleckobetonucimalty píše:Jo něco tam klade odpor. Jestli v tom občas lupne, tak už může být načatá stahovačka a za chvíli to prdne. Pokud má ta stahovačka víc jak 100 tis. km a/nebo 10 let, tak šance velká.
Zkusil bych prohlídnout případně vhodným prostředkem namazat lišty ve kterých okno jezdí.



Díky, jojo, tak to má určitě více. Tak se budu těšit. Prvně to ale zkusím namazat, co je vhodný prostředek, který mi pak nezasere celá okna? :)
Auto: Škoda Rapid SB 1.2TSI (77kW) (2014), Škoda Fabia I 1.2HTP (47kW) (2005)
Moto: Suzuki V-Strom 650 (2007)
MMania: Honor 10 Lite
Živě (PC): Acer V15 Nitro Black Edition
martinchylek
Nováček

Odeslat příspěvekod vzach 22. 3. 2020 21:23

Arnie J píše:
martinchylek píše:Přišel jsem na další problém - když chci od řidiče vytáhnout okno a zmáčku to na "tu druhou pozici" - aby vyjelo samo až nahoru bez držení, tak okno asi 5 cm jede, pak se zastaví a zase se stáhne dolu. Nemáte s tím někdo zkušenost?

To mi občas dělá kodiak. Asi nějaká Schade specialita.
Něco podobného se mi kdysi stalo u jedné služební Fabie, ovšem v myčce. Ještě před začátkem mytí jsem chtěl zkontrolovat, jestli jsou přední okna nahoře nadoraz. Tak jsem povytáhl oba spínače nahoru a okno u spolujezdce sjelo úplně dolů a nešlo dát nahoru. A v tu chvíli se spustil mycí program a tryky pro tlakové mytí se neúprosně blížily k tomu otevřenému oknu. Nahoru to nešlo, tak jsem vytáhl klíče ze zapalování, pak zastrčil zpět a pootočil, aby se rozsvítily kontrolky. Pak vypínač zafungoval a okno se konečně začalo zavírat. Mezitím ale nějaké kapky dovnitř přece jen doletěly. Takže to lehce opláchlo kromě palubní desky a sedadla spolujezdce i oblečení a tvář. Byl to vadný (opotřebovaný) spínač a v servisu ho pak vměnili.
Trubte na poplach!
vzach
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 3. 2020 21:27

Jo, bude tam asi vadný spínač. Jak se za něj zabere znovu a víc, tak už to pak vyjede. Občas teda i na třetí pokus.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 3. 2020 22:56

Dělá to i Hurvajz.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 23. 3. 2020 01:22

400.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr L. 23. 3. 2020 08:50

martinchylek píše:Díky, senzory už jsem tam dal, nárazník šel dolu, bylo to v pohodě.

Přišel jsem na další problém - když chci od řidiče vytáhnout okno a zmáčku to na "tu druhou pozici" - aby vyjelo samo až nahoru bez držení, tak okno asi 5 cm jede, pak se zastaví a zase se stáhne dolu. Nemáte s tím někdo zkušenost?

Když to držím na té první pozici - kdy to musím celou dobu držet, tak je to v pohodě.

Napadlo mě, jestli se to netýká nějaké ochrany proti přiskřípnutí, že má okno nějaký větší odpor při tom vytahování (jede docela pomalu) a tak se radši stáhne, kdyby tam měl někdo ruku nebo tak. Je to u řidiče, někdy i u spolujezdce. Další okna v elektrice nejsou.

Díky! :)


Mě to dělalo taky, ale ještě před tím vyloženě fušoval ten spínač stahování oken, dolů fungoval, nahoru jak kdy. Spínač jsem rozdělal vyčistil, asi měsíc to fungovalo, pak zase jen občas + se přidalo po vyjetí nahoru to samovolné spuštění o par cm dolu.
A než jsem se dokopal k výměně spínače, tak to teďka zase cca půl roku funguje jak má.
Petr L.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 23. 3. 2020 12:16

Simply clever.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků