[Informatický kroužek]

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MV_cz 17. 2. 2020 14:46

má router anténky? jestli jo, zkus je dát naležato :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 17. 2. 2020 14:51

Zalezi kolik potrebujes pripojit zarizeni.
Ale obecne mit doma jedno takovy hovado neni nejlepsi reseni, specialne pokud bezi wifi na 5GHz.
Pokud mas doma ok rozvody elektriny a nezalezi ti na top odezve. Coz asi nezalezi, pokud mas doma ted wifi....
Muzes kouknout na tohle:
https://www.czc.cz/powerline/powerline/hledat

Nebo repeater.
https://www.czc.cz/wifi%20repeater/hledat
Nebo proste v jinym patre dalsi reouter, treba nejakej archer za dvojku, vlastne taky repeater...
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vočko,Szyslak 20. 2. 2020 16:24

goes píše:https://m.alza.cz/dell-inspiron-17-3000-3780?dq=5772064


Doporučil bych mrknout někde na displej v činnosti. Je to podle mě největší slabina modelové řady a ne každému to bude vyhovovat. Mám něco příbuzného https://www.czc.cz/dell-g3-15-gaming-3590-cerna_4/267410/produkt?gclid=EAIaIQobChMIm_Tmtbbg5wIViK3tCh1JZw0kEAQYASABEgJhM_D_BwE
Výkon je na danou cenu (byl za 23990) celkem OK, akorát obraz je takový tmavější a zrnitější, než by mohl být.
Pro mě je to v pohodě, ale...
Vočko,Szyslak
Insomniak roku 2019
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 20. 2. 2020 17:34

Nj lenovo na porovnání lepší lcd a zpracování ve stejné ceně. Taky jsem málem vzal della ze zvyku :D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 20. 2. 2020 17:54

Nejaky wifi router odporucit na domace pouzitie do 1500kc.

Mam 50Mbit a cez wifi ide iba 30, xbox pomaly stajuje....a kedze som teraz doma :D

TP link C7 - vraj 2,4 anteny integrovane - maly dosah.
C6 - nizsia rada asi este horsie?
Nejaky Asus?
Xiaomi nemam asi moc chut mat Xiaomi router, ale mozno len predsudky.

No dajte nieco.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 20. 2. 2020 18:08

C6 v2 protlačí přes wifi v pohodě 80Mbit net. Jinak přes WiFi nějakejch pár set mbit reálně jede.
Samo je potřeba jet v ac
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 2. 2020 18:32

MV_cz píše:Nj lenovo na porovnání lepší lcd a zpracování ve stejné ceně. Taky jsem málem vzal della ze zvyku :D

Jak jsem do teďka tlačil všude thinkpady, tak ta nová P1 co jsem dostal je jakási *****. Nechci předjímat, ale pokud bude pokračovat v nastoleném kurzu, tak spolu dlouho nebudeme.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vočko,Szyslak 20. 2. 2020 18:33

MV_cz píše:Nj lenovo na porovnání lepší lcd a zpracování ve stejné ceně. Taky jsem málem vzal della ze zvyku :D


Lenovo už jsem předem vyřadil z výběru. Měli jsme mobily, tablety, ntb od Lenovo a se vším jen problémy, problémy, problémy. Nehodlám dál podporovat šmejdy. Např. Lenovo Yoga tablety s otočným stojanem s integrovanou baterií, audio výstupem. Fajn funkce. Akorát tím, že se tam otáčením namáhají kontakty, odejdou postupně funkce s tím spojené...nejdříve zvuk, později power button a ve finále napájení.
Vočko,Szyslak
Insomniak roku 2019
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 20. 2. 2020 19:20

No on levnej gejming dell (inspiron) na tom nebude líp. Já vybíral mezi Dellem G5 a Lenovo Y540. Bohužel Dell prohrál.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 20. 2. 2020 19:32

MV_cz píše:Nj lenovo na porovnání lepší lcd a zpracování ve stejné ceně. Taky jsem málem vzal della ze zvyku :D

Jak Lenovo Tak Dell Tak Acer dava prostě lcd od stejných výrobců do lowendu
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vočko,Szyslak 20. 2. 2020 19:40

MV_cz píše:No on levnej gejming dell (inspiron) na tom nebude líp. Já vybíral mezi Dellem G5 a Lenovo Y540. Bohužel Dell prohrál.


To můžu potvrdit/vyvrátit až časem. Jasně, že tenhle levný Dell má mezery - už zmiňovaný display, který se ještě při uchopení doslova kroutí v rukách, klávesnice, která se přítlakem prohýbá. Asi daň za cenu. Pro mě to stačí a když ne, tak si za rok vezmu něco jiného. Každopádně, s Lenovem jsem už skončil.
Vočko,Szyslak
Insomniak roku 2019
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 20. 2. 2020 20:32

MV_cz píše:C6 v2 protlačí přes wifi v pohodě 80Mbit net. Jinak přes WiFi nějakejch pár set mbit reálně jede.
Samo je potřeba jet v ac

Mas ho?
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 20. 2. 2020 21:44

glider píše:Nejaky wifi router odporucit na domace pouzitie do 1500kc.

Mam 50Mbit a cez wifi ide iba 30, xbox pomaly stajuje....a kedze som teraz doma :D

TP link C7 - vraj 2,4 anteny integrovane - maly dosah.
C6 - nizsia rada asi este horsie?
Nejaky Asus?
Xiaomi nemam asi moc chut mat Xiaomi router, ale mozno len predsudky.

No dajte nieco.

mikrotik hap ac2
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 20. 2. 2020 21:50

Na alze su vsetci nejak mimo z nastaveni toho routra.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 20. 2. 2020 21:54

Nastavit mikrotik správně není triviální. Ta věc je velmi tvárná a univerzální, ale třeba pravidla aby se nedala virtuálně ukrást, se hledají ve střípkách diskuzí na netu.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků