Dovoz z Japonska

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Kapr99 9. 2. 2020 14:11

Ahoj,
Mel bych par dotazu pokud by nekdo vedel.
Jaka jsou omezeni kdy by to clovek chtel dovezt na "primo" rovnou do CR?'
Je vubec nekdo v CR kdo tohle dela?
Nasel jsem Polaka a jednu "vetsi" firmu z Nizozemska ktera dovazi auta i z aukci. U nich je moznost prihlasit auta v NL nebo v DE a pokud se nepletu tak pak by nemel byt problem auto prihlasit i u nas coz ale nevim 100% protoze je mi jasne ze v kazdem state maji jine predpisy atd.
A zrovna auta za JAP bejvaj dost casto upraveny a takova uprava by u nas na STK 100% neprosla :-/

Proste pokud ma nekdo zkusenosti atd budu rad za nazory tipy atd :-)

Dik.
Kapr99
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 2. 2020 14:21

Evlo s.r.o. Se tim zabyva. Majitel trochu divny ale jinak cajk
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 2. 2020 14:21

Ke každému autu jednu lolitku.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 9. 2. 2020 14:33

Pokud je mi známo, tak auta mimo EU jsou omezeny stářím 8 let. Nebo pak starší 30 let jako veterány.

Ale našel jsem v DE Mercedesy z dovozu z JP a nezdá se mi že by je někdo dovezl jako 8 leté a pak nechal 12 let ve skladu. Takže by mě to taky zajímalo zda neexistuje jak to obejít.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 9. 2. 2020 15:32

No prave proto se ptam....v Holandsku Nemecku a vubec po Evrope jezdi opravdu hodne starych aut z Japonska ktery maj normalne STK a SPZ danyho statu...

Navic lidi co to tahaj udelaj TUV(STK) v nemecku uplne s klidem...a pak to dotahnout do CR uz nebude takovej problem.

Ale jak rikam nevim na 100% proto se ptam :-)
Kapr99
Nováček

Odeslat příspěvekod ace2 9. 2. 2020 15:34

Sám nevím, taky by mě to zajímalo.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 9. 2. 2020 16:28

A proč je zajímavý dovoz z Japonska?
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 9. 2. 2020 16:40

Tak je tam toho mnohem víc, japonci si to nejlepší nechávají pro sebe, proto tolik poptavky po jdm.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod powerball 9. 2. 2020 16:42

kdyby bylo tolik poptaky tak ani tohle tema tady zalozeny neni protoze u nas budou firmy na to (napriklad jako jsou tady firmy na dovoz aut z USA) ale souhlasim ze tam maj zajimavy kousky ktery se v evrope vubec neprodavali.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 2. 2020 16:43

Přesně tak.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 9. 2. 2020 16:47

No tak kdyz shanis napr Skyline tak tech v Evrope neni tolik. Navic jsou bud extra drahy i ( GT-T ) Nebo je tezsi sehnat neco konkretnejsiho.
V Japonsku jich mas daleko vic a v jiny kvalite. Navic i cena je nekdy o XX(X) tisic mensi.

Proto prave shanim info jaky jsou moznosti. Sehnat firmu(cloveka) co to s nim pres aukci v JAP koupim neni az tak tezky ale dopravit to sem do CR s tim aby auto bylo legalni tady ridit...to uz je jina.

Jasne muzu tamhle za strejdou do Polska co mi dotahne neco strasnyho a jeste mne natahne.
U tehle aut proste clovek musi "pustit chlup" aby nekoupil tezkou bidu...kterejch se u nas v Evrope prodava 90%

Zatim co jsem koukal tak "nejzajimavejsi" je jedna firma z NL. Maj toho celkem dost a tahaj to taky z Japonska.
Neni u nich problem zalozit si i vlastni aukcni ucet v a tipuju ze s nekym od nich vyhledavat a "sazet" na auta o ktery ma clovek zajem.


Pisou ze prihlaseni(STK atd) v NL a DE za 1500E na pohodu.
Mozna je to jen muj lajckej nazor ale kdyz uz to auto projde TUV v DE a bude na znackach atd...tak bych nemel bejt problem to pretahnout do CR.
Samozrejme to chce nejaky "stock" auto pac tuning by musel jit pryc aby to vubec proslo.(coz je dost slozity najit stock napr Skyline)

@tslany: Japonci si uz pekne dlouho to nejlepsi pro sebe nenechavaj. U Skylinu R34 pomalu konci 25 let zakazu importu v USA takze ty ceny tam poleti nahoru.
Staci se kouknout kolik GT-R se prodava a proda jinam. Zrovna ted tam nabizej vlastne fungl novej Skyline R34 GT-R V-spec II Nur co ma nalitano cca 300 km(takze novy) Chtej za nej pres 8 mega :-D
Naposledy upravil Kapr99 dne 9. 2. 2020 16:53, celkově upraveno 1
Kapr99
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 2. 2020 16:50

Jen k te JP cene pripocti cca 45% a za tolik ti to nekdo doveze. Pokid tedy.
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 2. 2020 16:52

+clo a DPH
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 2. 2020 16:53

To je v tom uz. Clo a dph 31. Dopava a provize tech 10% bude. Mozna vic možná min
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 2. 2020 16:55

Aha tak nic. Clo 10% už se na auta z JP neplatí.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků