Proace Verso / Traveller / SpaceTourer / Zafira Life

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod podikk 2. 2. 2019 17:39

Cus, zkusenost nenam, ale ptal jsem se na to v Toyote a rekli mi, abych to radsi nekupoval. Velky problemy s tim pry nejsou, ale resi hodne reklamaci. Na fcb jsem zachytil, ze jeden jednu Toyotu vratil pro neodstrabitelnou vadu a na druhy mu porad sviti, aby doplnil mocovinu, ale ma plnou.

Co Tourneo Custom? Docela nad nim uvazuju a je za podobny penize.

Jsem idiot, nedocetl jsem to cely. Uz jsi koupil... Kazdopadne jssm zvedavej na zkusenosti. To mas asi tu nejsilnejsi verzi s automatem, co?
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 2. 2. 2019 18:54

O Tourneu Custom napíše Moucha. Jestli přežije.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 2. 2. 2019 19:06

fahrman píše:Tož zatím k věci jen Marek Zrak ... no typická garáž :-)

Hele, mám pár témat / dotazů:

1) Jaké máte zkušenosti se start/stop systémem? Když vedle mě manželka parkovala, tak ji to stihlo 3x nebo 4x vypnout motor. Není lepší to vypnout, příp. vypnout na zimu?

2) máte zkušenost s nějakým krytem motoru / podvozku?

3) máte někdo v těchto dodávkách onboard kameru? Jaký máte typ a jak jste ji zapojili?


..........................................................................................................................................
1) v Toyotě nechcou o nějakém vypínaní čehokoliv ani slyšet, aspoň v OV s nimi nebyla řeč, tak jsem na to hodil bobek. Ale dostal jsem se k jedné, nejmenované pobočce, která by si s vypnutím S/S uměla poradit (zřejmě i s omezovačem) Ten systém není dobrý vůbec na nic.

2) nebylo náhodou v cenících Peugeot a Citroen, zakrytování v nabídce u verze 4x4 od Dangela? Zkusil bych poptat tam, ale bude to ranec. Možná bych zkusil probrouzdat off-road fóra, možná to už někdo vyrábí.

3) mám přední i zadní kameru Blackvue, používá jen jednu kartu, zapojila montážní firma.

-- 2. 2. 2019 19:09 --

podikk píše:Cus, zkusenost nenam, ale ptal jsem se na to v Toyote a rekli mi, abych to radsi nekupoval. Velky problemy s tim pry nejsou, ale resi hodne reklamaci. Na fcb jsem zachytil, ze jeden jednu Toyotu vratil pro neodstrabitelnou vadu a na druhy mu porad sviti, aby doplnil mocovinu, ale ma plnou.

Co Tourneo Custom? Docela nad nim uvazuju a je za podobny penize.

Jsem idiot, nedocetl jsem to cely. Uz jsi koupil... Kazdopadne jssm zvedavej na zkusenosti. To mas asi tu nejsilnejsi verzi s automatem, co?



Auto máme sice jen půl roku a 20tkm najeto, ale žádná závada se nevyskytla, auto na mě působí celkem fortelně. Teď už s ním nejezdím já, ale mechanik, tak snad bude bezproblémový provoz pokračovat. Spotřeba adblue je v pohodě, auto jezdí okolo 8l.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrman 4. 10. 2019 06:48

Spotřeba po 4000 km (převážně řídí žena) je někde na 10 L, ale třeba 1) se spotřeba sníží 2) žena přestane jezdit stylem brzda-plyn...

Co se týká START-STOP, tak mi zlobí. Párkrát jsem ho vypnul v menu, což by měl člověk udělat po každém nastartování, ale on se sám přestal zapínat úplně. Za dva měsíce mi běžel start-stop třeba jen dvakrát. Do jisté míry jsem za to rád, ale nemůže to indikovat nějakou jinou vadu?

Taky se chci zeptat, jak dobře vám funguje kontrola tlaku v pneumatikách - je to řešeno přes ABS a mám pocit, že by kola musela být velmi měkká, aby to něco postřehlo...

Co se týká motoru (mám tam verzi 130kW) tak mě krapet rozčiluje zvuk, který nejčastěji pronikne do kabiny, a to zvuk, který asi nejvíc připomíná motor letadélka na dálkové ovládání.

Mimochodem nevíte, jestli jde nějak nastavit, aby fungovala couvací kamera i se zapnutým přívěsem?

A co se týká navigace - mám systém propojený s daty v mobilu (zkoušel jsem BT i Wifi hotspot), ale přesto mi navigace nebere v úvahu aktuální dopravní situaci. Pokud to není intuitivní, měl bych asi vzít do ruky návod k autu...
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 4. 10. 2019 07:28

Spíše 1) než 2). :-)

S-S se někdy blokuje vyřazením snímače otevřené kapoty. Není uvolněný, špatný nebo špatně dovřená kapota?

Kontrola tlaku, myslím, nepracuje s chováním při brzdění, ale ze systému ABS si bere otáčky kola. Pokud kolu utíká vzduch, zmenší se obvod a zvednou otáčky. Pak už je to jen otázka software, jak to vyhodnotí (a přesnosti toho snímače). Požadovaná citlivost je dána normou (tuším pokles tlaku o 5%).

Kamery mívají signál od couvacího světla. To asi taky nesvítí s přívěsem. Pak by se tam muselo přivést napětí odjinud. Nějaký montážník kamer by asi věděl, U kamer z výroby to ale může být jinak, možná i nějakým SW nastavením.

Na návod je ještě čas. 8-)
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 10. 2019 07:32

Start stop aby fungoval, tak baterka musí být náležitě nabitá. Pokud jezdíte jen nějaké poskoky, tak v takovém stavu většinou není.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrman 17. 1. 2020 13:54

Dotaz k brzdám:
V předchozích autech jsem měl ve zvyku pedál brzdy při brzdění postupně povolovat, aby to zbytečně netlačilo posádku na čelní sklo, ale v Proace začnu brzdit a dělá to ve mně (i manželce, když řídí) dojem, že brzdný účinek polevuje a naopak musíme přitlačit na pedál ještě víc. Nesetkali jste se s tím v těchto dodávkách taky?
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrman 22. 1. 2020 15:00

Dalši dotaz - máte nebo jste někdo řešil druhý akumulátor v autě?
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 22. 1. 2020 16:38

fahrman píše:Dotaz k brzdám:
V předchozích autech jsem měl ve zvyku pedál brzdy při brzdění postupně povolovat, aby to zbytečně netlačilo posádku na čelní sklo, ale v Proace začnu brzdit a dělá to ve mně (i manželce, když řídí) dojem, že brzdný účinek polevuje a naopak musíme přitlačit na pedál ještě víc. Nesetkali jste se s tím v těchto dodávkách taky?

Jaký byly předchozí auta? Jestli taky neevropský tak pak to zkus odvzdušnit a dát pořádný desky nebo tak něco, zkusit jestli se to všechno hejbe jak má. Jestli byly evropský, tak je to v pohodě.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 22. 1. 2020 21:07

toto téma budu se zájmem sledovat..
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 22. 1. 2020 22:07

fahrman píše:Spotřeba po 4000 km (převážně řídí žena) je někde na 10 L, ale třeba 1) se spotřeba sníží 2) žena přestane jezdit stylem brzda-plyn...

Co se týká START-STOP, tak mi zlobí. Párkrát jsem ho vypnul v menu, což by měl člověk udělat po každém nastartování, ale on se sám přestal zapínat úplně. Za dva měsíce mi běžel start-stop třeba jen dvakrát. Do jisté míry jsem za to rád, ale nemůže to indikovat nějakou jinou vadu?

Taky se chci zeptat, jak dobře vám funguje kontrola tlaku v pneumatikách - je to řešeno přes ABS a mám pocit, že by kola musela být velmi měkká, aby to něco postřehlo...

Co se týká motoru (mám tam verzi 130kW) tak mě krapet rozčiluje zvuk, který nejčastěji pronikne do kabiny, a to zvuk, který asi nejvíc připomíná motor letadélka na dálkové ovládání.

Mimochodem nevíte, jestli jde nějak nastavit, aby fungovala couvací kamera i se zapnutým přívěsem?

Couvací kameru s připojeným přívěsem jsem řešil, technik mi odpověděl, že je to zbytečné, že k couvání slouží zrcátka. Zkrátka taková fundovaná odpověď, jakákoliv aktivita je zřejmě u Toyoty nežádoucí, kup to, plať servis a drž hubu a krok.

S indikátory pneu není problém (aktuálně najeto 51tkm).
Motor při akceleraci trošku protivně zavrčí, ale jinak je docela dobře odhlučněný (proti VW je to tichošlápek).

S brzdama jsem žádný problém nezaznamenal, ani mi nebyl hlášený.

Jinak zdravím manželku, se spotřebou 10l, je asi velmi dynamická žena :D

A co se týká navigace - mám systém propojený s daty v mobilu (zkoušel jsem BT i Wifi hotspot), ale přesto mi navigace nebere v úvahu aktuální dopravní situaci. Pokud to není intuitivní, měl bych asi vzít do ruky návod k autu...


Od PSA infotainmentu bych žádné zázraky nečekal, je vidět, že to vyvinuli žabožrouti...

Nějak se mi to vložilo do citace, tak si to musí každý přelouskat.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 21. 4. 2020 11:07

Přijíždí další francouzská dodávka s logem toyoty Proace City:
Obrázek
Jak se vám líbí?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 21. 4. 2020 11:09

Proace City 25d kludne.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 4. 2020 11:13

Kura tady toto se nakonec bude prodávat pod každou značkou
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 21. 4. 2020 11:49

snad si tím Toyota nenasere do bot... nevypadá to marně, ale furt je to jen francouz
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků