Úprava řazení-otáček DSG 6 (DQ250-"mokrá") dunění

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukas063 1. 12. 2019 10:49

Ovšem toto psaní bylo už moc dlouhé i na mé ranni sezení na hajzlu...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 12. 2019 11:09

Já to přečetl a pochopil. Borec si nechal vnutit úpravu převodovky, kterou nechtěl. Domluvili se na ceně 5000. Šíma chtěl potom víc a ještě to ***** (údajně). Zaplaceno bylo ale nakonec těch 5000. Potom to borec po měsíci vyreklamoval, Šíma mu vrátil 4000 a původní stav.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 12. 2019 11:16

Mne by zajimalo jak probiha takove vnucovani. Zda ho vydira skrze deti a rodinu nebo ma na nej fotky s nejakou milenkou...
anonymni

Odeslat příspěvekod burty s krenem 1. 12. 2019 11:23

Já plivat vyloženě nechci. Ale aroganci a ignoraci jineho názoru nebo dotazu, který neni v jeho osnovách potvrzuji.
Zároveň jeho úprava nebyla dokonalá. Sic nesmyslný plný plyn na nízké otáčky, ale děla to Ikdyž je auto naložené na slabší plyn, tak cuka. Snažil se mi taky namluvit, že to jsou špatně svíčky pak cívky a pak egr(který tam ani neni). No takže jeho soft zcela nezapadl. Nějaké diskuze jak to bude fungovat a jak se to projeví odbyl větou budete spokojen.
Jelikož jsem zvyklý si podřadit a auto opravdu bylo lepší, tak jsem to pak už neřešil. S tim, že před prodejem to vrátím do původního stavu u nej. Ale nejak se to vše semlelo jinak a auto stále mam. Zvýšení výkonu nebylo velké. Spis lepší průběh a stejne s tim nezávodím. Takže vše stále v pořádku i po 4 letech a dosti km.
Nicméně příště bych možná jel jinam. Je take potřeba zmínit ze to cenove bylo příznivé.

A měl tam foto s Schumacherem na zdi. A tvářil se hustěji než Michael. Ale v poho. Nic neni dokonale.
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 1. 12. 2019 11:39

Ja s nim byl taky v kontaktu pred casem.
Me napsal, ze muj motor neupravuje (coz si muzeme prelozit jako "neni to koncern, nikdy jsem to nevidel"), ale ze by se s tim snad dalo neco delat. A uz se neozval i kdyz mel.
Coz je v plejade reakci tuneru v CR bohuzel jen prumer a vzhledem k dobrym referencim na nej me to docela zklamalo.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Derex 5. 1. 2020 10:47

To není plivání, to nemám za potřebí, CHIP motoru byl v pohodě a jezdím na něj, poukazuju jen na to co podělal... a ne, nebaví mě to řešit, dělám to jen pro dobro jeho potenciálních zákazníků. Už jen ten promrhaný čas kvůli téhle pitomosti a zmařený čas na psaní toho textu mě mrzí :grr: ... mě zkrátka jen takový jednání pořád dost sere i 2 měsíce po tom a ještě asi dlouho srát bude... je to všechno pravda a přesně tak, jak se to stalo, názor ať si udělá každý sám. Chtěl jsem to původně napsat v kostce, ale to se prostě nedá když se toho za ten měsíc tolik stalo a to tam ještě není ani všechno, na to by nestačila ani kapacita tohohle formuláře. A ty největší "perly" jeho "vybraných způsobů jednání" radši ani nebudu zveřejňovat, to už je vyloženě ostuda pana Šímy. Myslím, že jsem to napsal dost srozumitelně, to bylo taky cílem když je to tak dlouhý, ale chápu, že pro někoho to může být složitý na pochopení :-)) :-)) ...v 90% řeším jen ojeb..ý a zbytečný chip S tronicu a z toho plynoucí další neseriózní jednání, ale jak říkám, není tam zdaleka všechno vypsáno. A stoupenců má pan Šíma zřejmě dost o tom nepochybuji, pro ty je on svatý, protože ho zažili jen v tom dobrém světle, proto už se nebudu dál vyjadřovat a dohadovat s obdivovateli toho jedince. Přitom, vtipný na tom je to, že kdybych měl 6 st. manuál, tak jsem jeho stoupencem taky - protože CHIP SW ŘJ motoru byl v pohodě a tím pádem by "mým prozřením" očividně rozmrzelý a vzteklý pan Šíma, nedělal následné vlny a všichni jsme mohli být šťastní :lol: :tleskani

chápu, že si myslel, že se v tom nebudu tak šťárat (asi mu to u 99% klientů prochází :lol:) ... chápu, že nebýt mě, měl by o 5 tis. víc na účtě za prakticky nulovou práci a to se přece neodpouští :pozor
a s tím co vím, ani nechci domýšlet, s kolika lidmi k tomuto dni vyje.al (to, že CHIP S tronicu + launch controlu bude mít nulový a kontraproduktivní vliv na výkon věděl, ale já tehdy bohužel ne)... ale kdyby pak aspoň nespěchal kvůli doktorovi a nezfušoval i blbý namontování stěrače a nezapomněl vrátit šroub z motoru...


Arnie J píše:
yndezit píše:Snad ne další okcak?

Evidentně. Takových keců kvůli tisícovce :D


Jsi chápavý, ale ono to je fakt složitější a nejde to říct v pár větách... až na to, že jsem mu nakonec ten den dal 13 tis. a po měsíci dohadů mi jeho známý kontakt vrátil zálohu SW S tronic a Šíma 4 tis., takže SW motoru mám pořád od něj. Ale prdlajs kápo, tam nejde zas tak moc o těch 5 tis. ale o princip, jak se to všechno seběhlo, jak bylo všechno domluveno a pak už jen jedno překvápko za druhým, až si skoro říkáš, že si tě snad vybral jako nějakýho obětního beránka svých mindráků nebo co a absolutně nechápeš do čeho jsi to spadl (do pěkných sra..k, kde nemáš právo vyjádřit ani nespokojenost)... já prostě jen nejsem jeden z těch, co mlčí a tím ignorují podvodnický a neseriózní intriky rádoby "velmi seriózních firem". A vůbec neřeším CHIP +10PS chtěl jsem ho zároveň i s měřením výkonu a prostě mě zajímalo na kolik se tam dalo dostat i když i to byly v podstatě vyhozený prachy. No teda nevím jak ty, ale já peníze netisknu a 5 tis. je pro mě pořád ještě dost peněz, navíc za škodlivou a zbytečnou práci. A jestli je někdo osel a rád vydržuje podvodníky, jeho boj 8-)


aikoN píše:Chápu, že hlavní pointou toho příspěvku asi bylo poplivat pana Šímu, ale po jeho přečtení jsem akorát zmatený, protože to nemá hlavu ani patu a vlastně z toho nevím, o co šlo :hm


Nechápeš zřejmě nic, ale to nevadí :-|. Pointou toho příspěvku je upozornit těch pár "šťastlivců", kteří náhodou zavadí o můj příspěvek a dočtou se toho podstatnýho, aby taky nekoukali jak vyoraná myš, když s nima podobně vyběhne - jinak řečeno jde pouze o upozornění a varování, protože my poškození jsme ve výrazné menšině a transparentnost jakékoliv firmy je potřeba - nikdy nevíš jestli tě nebude obsluhovat podobný poctivec. Jeho zákazníci by měli vědět do čeho jdou a s jakým zacházením můžou počítat. Finální úsudek je už každého boj. Proč myslíš, že jsem k němu jel přes půl republiky i já? Protože jsem na něj všude četl jen obdivné ódy. A myslíš, že by mě napadlo jakou to bude mít dohru? :hm Ani ve snu. A kolik je asi lidí, kteří dopadli podobně jako já a přitom o tom ani neví? Už ti to docvakává? Přemýšlej.

goes píše:Mne by zajimalo jak probiha takove vnucovani. Zda ho vydira skrze deti a rodinu nebo ma na nej fotky s nejakou milenkou...


Když ti nakecá jak to ožije, že je to k CHIPU motoru vlastně standardní postup a ty jsi bohužel tak blbej a odkýveš to, protože tomu dost nerozumíš a přitom věříš expertovi, tak se nemusí vůbec tak snažit

maXX_CZ:
takže on se ti jen jednou neozval a přitom ale předem předesílal, že s tím nic moc nenadělá, a to tě tak zasáhlo. Potom bych tě chtěl vidět kdybys ho měsíc naháněl na emailu a telefonu, zavěšoval ti telefony, neodepisoval na emaily a do toho ještě remcal jak ho hrozně otravuješ se svými problémy, a později, jak to natahoval, začal i s tím, že když on chce relaxovat v lázních, co si to dovoluješ. Vyčetl mi v podstatě vše od zdvořilé konverzace s ním když dělal na autě až po to, co si dovoluju si stěžovat na jeho bezchybnou práci? Jsem prý jen jeden ze sta a prý ho velmi citově poškozuje, když vyjadřuji nespokojenost s jeho prací! :hm


burty s krenem:
Tak jestli ti neprovedl podobnou sviňárnu co mě, tak nemáš důvod "plivat". Ale z mé strany to není plivání, já jen tlumočím to jak to bylo. Jasný, odpoví jen na to co se mu hodí, pán je taktik, používá jen léty osvědčené otřepané fráze, které na tupé ovce zdá se platí - jako běž to projet a uvidíš, chce to tak každý, jste jen jeden ze sta kdo to tak nechce, budete určitě spokojen atd. Se mnou se nebavil skoro vůbec a po měsíci mi ještě vyčetl, že jsem se vyptával... aspoň vím, že jsem se svým vyptáváním zařadil mezi tzv. "nepohodlné" klienty. Koukám je to v téhle branži fakt dost prohnilý, příště se na nějakej pitomej chip akorát tak vys..u



metyn píše:ale zase na druhou stranu by jsi neznal pana Šímu, ne? a to je k nezaplacení, dědek


Hele, samozřejmě, nečekal jsem to a nejsem z toho nadšený, nemám z toho radost a chápu důvody, proč 99.9% lidí nikdy nic takovýho nenapíše - nemaj zkrátka čas ani chuť řešit sra..y. Ale dal jsem si s tím tu práci, abych tu teď mohl podat pravdivé svědectví nekalých praktik pana Šímy (no je to moje první a poslední zkušenost s ním a doufám, že v budoucnu už na mě podobnej takovej vejlupek nečeká). Ono totiž s mizivými odbornými zkušenostmi v automobilismu (a nulovými co se týče úprav SW ŘJ) dokazovat zkušenému dlouholetému "expertovi" co udělal špatně a co nefunguje jak by mělo nebo případně nefunguje vůbec, když vám přitom pořád tvrdí opak, je až neuvěřitelně těžké. Musel jsem do této problematiky trochu proniknout, což mě stálo dost času. Kdybych věděl předem, co to je za "odborníka", radši bych za ty prachy jel na dovolenou, nebo ty prachy utratil 1000x jinak. No snad moje zkušenost někomu pomůže v rozhodování, jak moc moudře naloží s vydělanými penězi, postoval jsem to i na pár jiných fór. Číst já něco podobnýho před chipem, asi takovou investici přehodnotím. Ale i tak musím za sebe říct, že jsem velmi rád, že jsem tomu všemu přišel na kloub. Těšil jsem se na tu akci, ale celkově z té úpravy už stejně nemám ani radost, protože jsem netušil, jak velkej s tím může být opruz, když jde někomu jen o prachy :-|

Končím už tohle téma, řečeno bylo dost. Závěrem chci jen dodat, že nyní cítím na poli úpravců SW ŘJ beznaděj, protože firma Motorpower byla v tomto směru mým velkým favoritem a teď je jen mým velkým zklamáním. A doufám, že je snad každému jasné, že bych se s tak dlouhým příběhem nepachtil jen za účelem někoho pošpinit na základě nepravdy, ale především chci varovat před naprosto kontraproduktivními úpravami SW DSG/S tronic převodovek. O dost důležitější než cena za úpravu SW S tronicu je totiž fakt, že tato úprava nevedla vůbec k ničemu přínosnému – jen vyhozených 5000,- Kč, rozmr..ný SW launch controlu a dlouhá, komplikovaná náprava. Toť vše. A obrázek na jednání pana Šímy díky mé zkušenosti nechť si každý udělá sám. A ano, můžete být mezi oněmi 99% spokojenými zákazníky, a můžete pak na hlavu pana Šímy pět samou chválu, ale můžete být i v tom 1%... jako já :pozor
Derex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 5. 1. 2020 11:28

To tezko, kdyz to 1% jsi odsral ty a my slizneme smetanu 8-)
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 5. 1. 2020 12:08

Vo co go vlastně? :D
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 5. 1. 2020 13:26

Dětem - Však já jsem psal, že jsem spokojený nebyl.
Já s tebou souhlasím. Dopadl jsem lépe, ale já ho nedoporučuji.
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 5. 1. 2020 14:35

Prostě kokotoj ta sláva přerostla přes frňák
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorpower 18. 9. 2020 11:49

Nemohu než napsat, že dotyčný je psychopat a, že jsem reklamaci řešil z lázní kde jsem byl po úraze. Každý "normální" by si je užíval a vše dořešil až po návratu. Co se týká zavěšování telefonu, pokud jste na pohřbu kamaráda, dotyčný vám zavolá , vy se omluvíte s tím, že jste na pohřbu a že zavoláte později, a on to nepochopí, tak je zde něco špatně.
A nyní k věci.
Úpravu jsem mu rozmlouval, protože je nesmysl upravovat atmosférické motory. Bohužel nerozmluvil, což byla opravdu ta největší chyba. Aby dávala aspoň nějaký smysl, chtěl jsem mu i upravit převodovku. S čímž souhlasil. Myslel jsem si, že jsem schopný každému vše vysvětlit, ale po asi 50 dotazech typu proč, kterými mě vyrušoval při práci ač jsem mu předtím vše vysvětlil, mě přeci jen rozhodil. Nemluvím ani o vizuální kontrole, všeho co jsem dělal, dokonce když jsem šel na toaletu vyrazil se mnou. Opravdu jsem toto zažil poprvé a evidentně mě to rozhodilo, protože jsem upravil LControl , ale zapomněl upravit body odřazení. Bohužel nikdo není dokonalý, a já opravdu tento vopruz neustál. Vše se vyřešilo, takže ani nechápu tyto pomluvy. Hold každý se musí nějak realizovat a na internetu jsem zjistil, že dodyčný se v tomto přímo vyžívá.
K ostatním mindrákům... někdo sem napsal dědek, s tím nic neudělám, také vás to čeká.
Kokot.... to opravdu nejsem aspoň ne ve smyslu jednání s lidmi. Když už tak max., kokot měkoň.
A slávu zase takovou nemám, takže co mi mohlo stoupnout do hlavy je tak pouze krev. MPR
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4 , /brzda 4x4
Úpravy výkonu vašeho vozu /chiptuning/. Opravy řídících jednotek.
motorpower
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 9. 2020 12:01

tak holt zkusenost, ze priste je lepsi rict NE a nemit kseft tohoto typu
anonymni

Odeslat příspěvekod motorpower 18. 9. 2020 12:04

Arnie J píše:Já to přečetl a pochopil. Borec si nechal vnutit úpravu převodovky, kterou nechtěl. Domluvili se na ceně 5000. Šíma chtěl potom víc a ještě to ***** (údajně). Zaplaceno bylo ale nakonec těch 5000. Potom to borec po měsíci vyreklamoval, Šíma mu vrátil 4000 a původní stav.

Ty počty byly jiné 12tis motor, a šest převodovka .. dohromady zvýhodněně za 8 +5.
Nabízel jsem, že převodovku sw opravím, ale výhodnější bylo vrátit sw. Takže v tom spíše vidím jak získat sw za 9. A to se vyplatí ne. Říká se tomu vychcanost


Pokud někdo budete číst, tak se nebojte sw převodovek i motorů dělám opravdu OK.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4 , /brzda 4x4
Úpravy výkonu vašeho vozu /chiptuning/. Opravy řídících jednotek.
motorpower
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 18. 9. 2020 12:13

motorpower píše:Nemohu než napsat, že dotyčný je psychopat a, že jsem reklamaci řešil z lázní kde jsem byl po úraze. Každý "normální" by si je užíval a vše dořešil až po návratu. Co se týká zavěšování telefonu, pokud jste na pohřbu kamaráda, dotyčný vám zavolá , vy se omluvíte s tím, že jste na pohřbu a že zavoláte později, a on to nepochopí, tak je zde něco špatně.
A nyní k věci.
Úpravu jsem mu rozmlouval, protože je nesmysl upravovat atmosférické motory. Bohužel nerozmluvil, což byla opravdu ta největší chyba. Aby dávala aspoň nějaký smysl, chtěl jsem mu i upravit převodovku. S čímž souhlasil. Myslel jsem si, že jsem schopný každému vše vysvětlit, ale po asi 50 dotazech typu proč, kterými mě vyrušoval při práci ač jsem mu předtím vše vysvětlil, mě přeci jen rozhodil. Nemluvím ani o vizuální kontrole, všeho co jsem dělal, dokonce když jsem šel na toaletu vyrazil se mnou. Opravdu jsem toto zažil poprvé a evidentně mě to rozhodilo, protože jsem upravil LControl , ale zapomněl upravit body odřazení. Bohužel nikdo není dokonalý, a já opravdu tento vopruz neustál. Vše se vyřešilo, takže ani nechápu tyto pomluvy. Hold každý se musí nějak realizovat a na internetu jsem zjistil, že dodyčný se v tomto přímo vyžívá.
K ostatním mindrákům... někdo sem napsal dědek, s tím nic neudělám, také vás to čeká.
Kokot.... to opravdu nejsem aspoň ne ve smyslu jednání s lidmi. Když už tak max., kokot měkoň.
A slávu zase takovou nemám, takže co mi mohlo stoupnout do hlavy je tak pouze krev. MPR

a tak to pardón, to zní opravdu jako pacient :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 9. 2020 12:17

Jenze kde je pravda no
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků