[Informatický kroužek]

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod lu.kas 20. 11. 2019 20:48

Panoramatický monitor 21:9, má to pro práci výhody oproti klasickýmu formátu? Rozměr nejspíš 27-30".
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 20. 11. 2019 21:15

hmm, tak male asi ne
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 20. 11. 2019 23:11

Je 22:00 idem si pustit SW z disku, nech to do premiery vsetko stihnem dopozerat.

Ntb cislo 1 nenacita disk, bo USB3, bo 9rocny ntb...proste disk len blika svieti.
Ntb cislo 2 sa zacal updatovat bo W10.
Je 23:10 a stale som ani len nezacal pozerat...pyco kedysi ma to bavilo vrtat sa v tom, teraz si chcem pustit film plug&play...a co vidim...Win10 Almost there... :D
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 20. 11. 2019 23:13

tak me to taky neba, ale zaroven me sere, ze to nefunguje.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 11. 2019 23:16

glider: Do premiéry se update stihne.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 21. 11. 2019 06:17

glider píše:Je 22:00 idem si pustit SW z disku, nech to do premiery vsetko stihnem dopozerat.

Ntb cislo 1 nenacita disk, bo USB3, bo 9rocny ntb...proste disk len blika svieti.
Ntb cislo 2 sa zacal updatovat bo W10.
Je 23:10 a stale som ani len nezacal pozerat...pyco kedysi ma to bavilo vrtat sa v tom, teraz si chcem pustit film plug&play...a co vidim...Win10 Almost there... :D

Asi to připojit rovnou k telce no :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 21. 11. 2019 21:56

Pánové slawall a další, vy určitě rozumíte VPNkám, co?

Potřebuju se dostat na VPN, dostal jsem přístupy a vypadá to, že "to nefunguje":
- Nefungováním myslím to, že mě to při připojení neroutuje přes tu VPN, ale chodím pořád napřímo. Takže např. na whatsmyip.com mám pořád svojí IP. Měl bych tam vidět IP odpovídající tý jejich síti, že jo?
- Co já potřebuju je dostat se přes prohlížeč na servery, kam se dá dostat jenom z interní sítě (do tý se snažím právě připojit přes tu VPN). Aktuálně se tam nedostanu.
- Používám OpenVPN, dostal jsem od správce sítě balíček profilu, certifikátů, uživatelské jméno a heslo. Nainstaloval jsem OpenVPN GUI klienta. Profil jsem úspěšně použil, autentizace proběhla, k síti jsem připojený, ale prostě mě to přes ní neroutuje
- Ve Windows vidím ten TAP adaptér připojený, ale neteče přes něj téměř žádný traffic: https://prnt.sc/q0a8t1
- Kde je problém, v routovací tabulce? https://prnt.sc/q0a9v4
- Správce sítě (kterej mi ty přístupy poslal) tvrdí, že VPN je nakonfigurovaná správně a jiným lidem to funguje ok. :)

Please help, pokud vás něco napadá...
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 22. 11. 2019 06:47

Máš výchozí bránu furt přes svoji síť, to v principu není špatně. Takhle kdysi dávno, když jsem openvpn konfiguroval, tak se to chovalo. Spíš byl ojeb to udělat tak, aby to routovalo všechen traffic jako tehdy cisco vpn.
Nebude spíš problém v dns? Když polezeš do sítě přímo na ip adresu toho vpn rozsahu (to je ta 172ková síť), taky se nic neukáže.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 22. 11. 2019 07:05

Nějakej osvědčenej prodejce na Win10 kódy? Vím že tu někdo s tim někdo občas bojuje, ale akonec wokna asi dostane.
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2019 07:06

Na Aukru, s hodně kladnými recenzemi.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 22. 11. 2019 07:59

Ty jsi zatím ten nejhorší rádce, co jsem potkal. :D
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2019 08:26

S žádnym kodem jsem nebojoval, ***** si pamatuju jak se prodejce jmenuje.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 22. 11. 2019 08:26

na ebay vyber toho s nejvíc kladnejma recenzema, zatím sem neměl nikdy problém
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 22. 11. 2019 08:58

Pajjoun píše:Nějakej osvědčenej prodejce na Win10 kódy? Vím že tu někdo s tim někdo občas bojuje, ale akonec wokna asi dostane.

Beru skoro vždy nějakého instant prodejce z UK/US co má tisíce prodaných položek. Naposledy minulý víkend za 50 korun :D a funguje.

Jen jednou jsem vzal kód od Bulhara, poslal to až další den (tak jsem mezitím vzal jiný instant viz výše) a ten nejel. Tak poslal náhradní, ten jsem ale už nepotřeboval a teď po dvou měsících taky nejel.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2019 09:05

Mě ty zahraniční moc nejdou pod nos. Někdy jebačka kvůli tomu ,že to patří pod univerzitu.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků