Toyota koutek

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jurajec 8. 11. 2019 20:04

dynamicka jizda po meste za 14.4l ? no to je hodne zvlastni test - ale to jde spis za tvurcema testu nez ze by tomu tak doopravdy bylo. Se podivej co pisou majitele do komentaru.
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod MirecBA 9. 11. 2019 00:34

tak skor mi prislo vela tych 6, dynamicka jazda, to mozes aj elektriku naucit jazdit na benzin :D
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod podikk 11. 11. 2019 15:38

Na spritmonitoru uz je dost uživatelů a prumer 5,3l.
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 11. 11. 2019 19:12

jj ja tiez jazdim pod 6l bez bateriek, tiez by som cakal ze to pojde pod 5l
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod podikk 11. 11. 2019 21:43

Tak třeba bys s Corollou jezdil za 4, já nevím. Dle Spritmonitoru má tvoje auto průměr 6,8 (máš tu slabší šestku, ne?) a silnější 7,5. Třeba mně všechna auta, co jsem měl podle spritmonitoru seděla spotřeba, tak když to vezmu podle sebe, tak asi jezdíš nějaký lepší trasy nebo to s tím prostě umíš líp než ostatní.

Hele, nikdo vám ty hybridy nenutí :-). Už jsem tu to několikrát psal. Hybrid, který se nestrká do zásuvky není žádný zázrak, co se týká spotřeby. Ale když srovnáš auta stejný kategorie a výkonů (v tvým případě silnější šestka), tak prostě těch pár litrů tam úspora je. Toyota hybridy staví proti konkurenčním dieslům a to si myslím, že se jí daří. A další věc, víc jak 50% času jízdy po městě *****íš.

Někde si hybrida zkus (jestli jsi ještě nezkoušel) a uvidíš sám, možná tě to nadchne nebo třeba do toho už nikdy nebudeš chtít vlézt. Třeba mně se líbí i ta "převodovka", která se tu většině nelibí.
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 11. 11. 2019 22:27

tak hybrid hlavne ziska v meste ci na okreske, kde nemas nekonecne rovinky
u mna mesto zaberie cca 1/3, dialnica neviem, mozno 1/5 a potom uz len idealne trasy s viacmenej s defenzivnym stylom, aby som nezakopol :)
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod jurajec 11. 11. 2019 23:51

To je fakt, jizdy v okoli nymburka a podebrad stoji za starou backoru, ale tyden na sumave a koukal jsem jak puk na 5.7L u rav4 - holt na kazdem druhem kopci dolu se rekuperovalo jak o zivot a razem nebylo potreba toliko benzinu.
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod evlo 12. 11. 2019 14:53

ta convertible century docela dobra, ze? Akorat teda cumim, ze si dovolili tam dat kuzi??!
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 12. 11. 2019 15:10

Třeba je to kůže z Asa Akiry.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 11. 2019 15:14

je takova docela bila :D
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 20. 11. 2019 08:26

Naposledy upravil podikk dne 20. 11. 2019 08:35, celkově upraveno 1
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 20. 11. 2019 08:31

Hezky, netusil jsem ze mi soucasny auto vydrzi presne do roku 2021 kdy se budu muset rozhlednout po necem jinem :D
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod podikk 20. 11. 2019 08:32

Jen to asi nebude za "lidovku", jak jsem doufal, ve sfere pluginu teda.
Ted ctu, ze prostornost interieru zustava, taky dobry plus.
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 20. 11. 2019 09:09

platformu TNGA staveli uz s timhle predpokladem vcetne full ev reseni. Ony ty ceny postupne spadnou a za par let budem resit proc vubec plugina kdyz ty EV uz budou vychytany a s lepsi kapacitou...
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 11. 2019 10:31

No zatím ty ceny moc neklesaj. Jsem myslel, že jo, když uvedli elektrické Citigo za 430, ale pak jsem se dozvěděl, že na každém škodovka prodělává 200 tisíc. A to tam těch baterek až tak moc není.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků