Je auto naozaj potrebné resp. má zmysel?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Váš názor na vlastnenie auta?
Mám a potrebujem ho (živí ma, invalid, chorý člen rodiny atď) 18 %  75%  [ 18 ]
Mám ale som "sviatočný šofér/řidič" 3 %  12%  [ 3 ]
Nemám a ani by som nechcel 2 %  8%  [ 2 ]
Nemám ale uvažujem nad ním 1 %  4%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 24

Odeslat příspěvekod Thunderdome 16. 11. 2019 17:51

Prichádza už aj v Európe celkovo (nielen ČR a SR) že je stále viac áut, infraštruktúra nieje dimenzovaná na taký počet. Sú upchaté cesty, nieje kde parkovať... Neustále investície ako údržba, zimné/letné pneu, pokuty... Teraz nemyslím tých čo sa utom živíte alebo ho nutne potrebujete (invalidi, choré dieťa atď.) ale bežný človek ktorý sa do práce dostane vlakom, autobusom, bicyklom, pešo. Bežná robotnícka vrstva ktorá si môže dovoliť len ojazdeniny, je podľa vás auto taká nevyhnutnosť? Sme príliš pohodlní ísť na nákup po starom? Lepšie je autom doniesť zásoby na mesiac dopredu? Je pohodlnejšie ísť z pred domu kedy chcete a nebyť závislí na grafikonoch verejnej dopravy? Celá téma ma napadla len tak spontánne že aj ja sám riešim túto dilemu že auto ma stojí len peniaze a starosti, ale pritom ho vlastne nepotrebujem. Nemáme chorého člena rodiny, žijem v meste kde mám všetky úrady, lekárov, zamestnanie, medzinárodný železničný ťah, všetko vybavím pešo, do všetkých okolitých veľkomiest sa dostanem železnicou bez prestupu. Auto mi stojí len pred domom a občas odídeme na kúpalisko, výlet, nákup, ale inák by sme sa bez neho zaobišli. Ako to vidíte vy? Zamysleli ste sa už niekedy nad tým? Je naozaj potreba aby každá domácnosť mala auto či rovno dve autá?
Naposledy upravil Thunderdome dne 16. 11. 2019 17:58, celkově upraveno 1
Thunderdome
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 11. 2019 17:53

Ve městě ne, Ostrava není město
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 16. 11. 2019 17:55

Ve městě stačí v pohodě jedno.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thunderdome 16. 11. 2019 17:57

V Ostravě máš MHD jeď sní.
Thunderdome
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 16. 11. 2019 18:00

V naší vsi by taková otázka nikoho ani nenapadla.
Nádherné čisté tiché místo na Vysočině, ráj na Zemi...pro toho kdo má na auto a na benzín.
Pro ty ostatní návrat někam do 19 století.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod evlo 16. 11. 2019 18:00

Hodně štěstí s mhd v ostrave
Naposledy upravil evlo dne 16. 11. 2019 18:12, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 11. 2019 18:12

To je zase *****.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 11. 2019 18:15

Tak ja si tu otazku rikal casto a odpoved jsem napsal, pro zabavu uz auto taky mit nejde, to tak naposledy pred 4 roky slo jeste se jet projet. Dneska asi fakt jedine motorka, i je to spolecnsky akceptovatelne ta motorka.
I ten pocit svoby, ze clovek muze vzit auto vypadnout docela zmizel.

-- 16. 11. 2019 18:15 --

Ale taky vim, ze kdyz auto prodam, tak me pak zacne ****, ze ho nemama nemuzu nejake veci
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thunderdome 16. 11. 2019 18:19

Presne o tom hovorím. Ani nešlo o to že niekde v horách kde sa bez auta nezaobídeš aby si uvažoval nad tým čo zažívajú ľudia vo veľkých mestách... Ide čisto len o tom že podebatovať ako to vidia ľudia ktorí auto majú ale nemuseli by mať. Ako říká evlo že jen tak pro zábavu, jít se jen tak projet například. Starosti vs. radosti s autom. Někoho baví tuning, udělat tamhlasné audio atď.
Thunderdome
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 16. 11. 2019 19:18

Umím si představit že kdo bydlí ve městě kde má dostupné služby má tam rodinu a nepestuje žádné sporty výlety chalupy apod a nemá děti tak auto nepotřebuje, případně pokud má trochu peněz nazbyt tak pro něj mají smysl nejake ty carsharingove koncepty případně taxi..
Bez auta se dá žít ale možnosti jsou omezené.. I když nepoužívám auto k práci ani s ním nejezdím po městě tak výlety za rodinou, na chalupu převoz věci na stavění, prevoz děti s jejich krámy.. Bez auta nepředstavitelné.. Např. K babičce co bydlí 30km za Prahou bych se na nedělní oběd dostal ale zpět už ne.. Prostě tam odsud nic nejede. Ke tchyni co bydlí ve vedlejší městské části je to autem 10 minut (blanka) MHD 50minut s dětmi MHD 60 minut..
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod tslany 16. 11. 2019 19:24

Chybí mi tam volba "mám a chci ho mít". Z toho důvodu si myslím, že anketa je pokus o flame, puč ve společnosti, a nahlásil jsem ji.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 11. 2019 19:30

Ob jeho posty jsou takove vyzivne
anonymni

Odeslat příspěvekod hobitt 16. 11. 2019 19:47

Pro me vyuziti ukazuje auto usporu casu a hlavne volnost, jako jeden priklad za vsechny cesta do prace. Autem 30 - 35 minut, PHD + MHD hodina a ctvrt az hodina a pul se dvema přestupy.

Plus casto jezdime za rodinou, kde je to s hromadnou dopravou problematicke.

Dokud na to budu mit, budu autem jezdit..
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 16. 11. 2019 19:49

Chybí mi tam možnost "Neumím si život bez auta představit"
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 11. 2019 20:02

Ona představa, že když potřebuji auto tak použijí car4way anytime Nebo normální půjčovnu a tím ušetříme je bohužel dost mimo, car4way ještě asi trochu použitelný, ale řešit 1 půjčení auta vs. Sednout a jet je dost rozdíl
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků