Oprava čelního skla

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukas063 9. 11. 2019 13:06

grapherX píše:Dostal jsem na Fabii šutrem do čelního okna. Je potřeba to kvůli záruce nechávat měnit v autorizovaném servise? U předchozí Corsy jsem dával sklo měnit 2x do místního servisu se specializací na skla a nikdy jsem s nimi neměl problém. Tak bych jim klidně svěřil i Fábii.

Popravdě dal bych klidně auto do místního autorizáku, ale potom co mi řekli, že si budu muset vše oběhat na pojišťovně a auto tam budou mít 2-3 dny. Tak se mi do toho moc nechce...
V Brně by to bylo asi jednodušší, ale tam se nikde nevlezu s pojistným plněním. Sklo mám pojištěné na 7000 Kč (což je částka, která dle prodejce (opět místní autorizák) při předávání auta prý dostačuje a nemá cenu pojišťovat na více...).

to je docela smutný, že autorizák nechá zákazníka, aby si věci řešil s pojišťovnou sám a v servise pak jen samotný úkon...

idea je, objednat se na servis, nahlásí se událost, v servise to zařídí, domluví se termín, oni si mezitím objednají potřebný materiál (sklo, těsnící gumy, lepení...), já přijedu v dohodnutý termín, borci sklo v průběhu dne nalepí, auto se tam nechá přes noc a druhý den vyzvedávám/odjíždím.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 9. 11. 2019 13:14

A co si najít autorizák, co je smluvním servisem pojišťovny? Tam bych čekal, že to tak bude fungovat. A s 2-3 dny bych je poslal do *****, výměna skla je otázka hodiny, max dvou a pak stačí přes noc nechat vytvrdnout. Takže den max.

Jsou nějak zpovykané ty autorizáky.

Sklo jedině originál, i za cenu, že si doplatím že svého. Ze šmejdů z druhovýroby jsem v případě skel vyléčený.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 9. 11. 2019 18:43

tak sklaz cr stoji treba na miatu kolem 2000 AGC a prijde me to jako normalni sklo
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 9. 11. 2019 18:51

Súhlas.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 9. 11. 2019 18:56

Saint Gobain a AGC dělají skla i pro automobilky, tam bych se asi nebál
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Jean ViC 9. 11. 2019 19:13

Ja bych si to představil že jim to dám v 11hod a pak po obědě vyzvednu
Je to nutné to nechávat přes noc zaschnout?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 9. 11. 2019 19:20

Jouda.III píše:Saint Gobain a AGC dělají skla i pro automobilky, tam bych se asi nebál

pilkilton je taky oem

-- 9. 11. 2019 19:21 --

Jean ViC píše:Ja bych si to představil že jim to dám v 11hod a pak po obědě vyzvednu
Je to nutné to nechávat přes noc zaschnout?

tak oni rikaj den, ale ten polyuretan schne hodinu a proste realne vetsin problem nez schnuti udela to jak to udelaj
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 10. 11. 2019 12:14

Pilkington
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaIIx 10. 11. 2019 12:30

evlo píše:Tak u te vymeny skla je problem stim vyriznutim, ze to proste vsude delaj rucne dratem nebo takovou variantou sawzall a pak lakuji ty poskozene casti (opet jak, ze ...), bohuzel proste, kdyz neni tlak na to delat to vyruzinuti bez poskozeni auta, tak to nedelaj.


Jak by to měli/mohli dělat lépe?

ad skla: nejlepší zkušenosti mám se Saint Gobain. Překvapivě Pilkington byl v aftermarket kvalitě horší, snadno se sklo oproti originálu škrábalo stěrači.
JardaIIx
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod evlo 10. 11. 2019 13:25

viz. vyse
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 11. 2019 19:04

v autosklo roger nechávají schnout 3 hodiny, s tím, že prý stačí hodina a ty 3 hodiny jsou jen pro sichr
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 10. 11. 2019 19:35

Při odjezdu po výměně skla mi kladli na srdce, abych měl stažené okýnko, až budu zavírat dveře, aby nenastal přetlak... :-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 10. 11. 2019 22:03

To bych ho pak neměl jak zavřít. Klíčkem nemůžu. :D
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků