[Informatický kroužek]

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 5. 11. 2019 13:02

Jako fakt funkční jsem to neviděl, třeba když do monitoru dám 2 PC, a jedu myši doprava, tak to nezačne ovládat dne druhej, takže moc nechápu co je na tom kvm, zlatý vpro nebo normální ethernet kvm
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 5. 11. 2019 13:11

MV_cz píše:To asi jo, ale jestli to má win8 nálepku, tak to má licenci v sobě, zkus to prostě jen smáznout a hodit tam instalaci desítek z flashky. Pokud to S/N z biosu zaregistruje, ta kse na nic nebude ptát a budeš tam mít rovnou desítky (asi home)

Tak tento postup opravdu zabral.
Díky
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 11. 2019 13:33

evlo píše:Jako fakt funkční jsem to neviděl, třeba když do monitoru dám 2 PC, a jedu myši doprava, tak to nezačne ovládat dne druhej, takže moc nechápu co je na tom kvm, zlatý vpro nebo normální ethernet kvm

To nezačne, ale prostě připojíš si víc kompů k jednomu setu monitor/kbd/myš a přepínáš (klávesovou zkratkou obvykle, nebo rovnou čudlem na tom KVM). Super to mít pro retro kompy :)
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 5. 11. 2019 13:45

No, ale podle popisu monitoru to tak fungovat má a i to tak u jiných kvm řešení funguje
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 5. 11. 2019 14:10

Tak to asi budou nějaký sofistikovanější KVM. Zkouším čínu KVM-21UA a kupodivu to funguje, zatím bez monitoru, bo tady nemám kabel...
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod MV_cz 6. 11. 2019 08:05

Neví někdo nějakou levnou ověřenou USB kameru co bude fungovat s MJPG-Streamerem na openWRT?
Zkoušel jsem doma prastarou geniusku, co jsem vyhrabal ve skříni a nefungovala tam. Má to nějakej obskurní gspca/pac207 formát. Rozjel jsem to v openWRT jen v Motion a to nepotřebuju, protože nemám kam ukládat a aspoň jsem si ověřil, že obraz z tý kamery byl fakt hnus :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 8. 11. 2019 11:24

MV_cz píše:
Jouda.III píše:Jakej KVM přepínač pro 2 PC?

Já bral nějakej cheap ATEN na 4 PC z Mironetu a cajk, byl to teda PS/2, jen ke své obživě potřeboval +5VSB. Jo a měl napevno dráty, což může taky naštvat.

Tak nakonec jsem skončil taky u ATENu. Ta čína neuměla zvuk a DP v PC nespolupracoval s HDMI v moňasu
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod MgX 9. 11. 2019 18:34

Mám chladič Axagon CLR M2 a chci ho dát na XPG SX8200 Pro. Vše přijde do Asrock Z390 Extreme 4. Vzhledem ke dvěma slotům, to dám do odkrytovaného, který nemá pasivní chladič. Jen netuším, zda mám u XPG využít jejich polep a na ten dát teplovodivou pásku, nebo ji rovnou vrznout na XPG.

Navíc na desce pod M2 diskem jsou jakési kovové zakončení. Předpokládám, že nevadí, kdyby se jich spodní část chladiče dotýkala. Nemám nalepeno, nejdříve se ptám.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 9. 11. 2019 19:11

Je to nutné chladit ssd?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 9. 11. 2019 19:15

Tady si myslím, že ne. Pochopim nějakou levnější desku a AMD , hry na max, ve skříni 90°. To pak ssd bude dobrý stáhnout pod 60° aspoň na 40°.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 9. 11. 2019 19:18

typyco jsem si nakonfiguroval hp 14u, jako rikal jsem si 1200euro, no co nadelam, jde tam sice jednu ssdcko jen, ale nejak to preziju, proste ten display chci, pak jsem si precetl, z je to 1200euro bez dane :D Ale zas 400 euro z toho je display, spis 600.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 11. 2019 19:27

Jean ViC píše:Je to nutné chladit ssd?

U tohoto se to nějak doporučuje. Vždy je lepší mít rezervu.... chladnější disk.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 9. 11. 2019 20:01

polda píše:Tady si myslím, že ne. Pochopim nějakou levnější desku a AMD , hry na max, ve skříni 90°. To pak ssd bude dobrý stáhnout pod 60° aspoň na 40°.

Ovšem nalepením mřížky se teplota pod okolní teplotu nedostane
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 9. 11. 2019 20:26

naopak vyssi teplota zivotnost logicky prodlouzi ...
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 11. 2019 22:40

Kucí, teď Vám sorry, ale nerozumím. Nalepením pasivu se dostane teplo dále od součástky a vhodným prouděním vzduchu v case, by mělo dojít k lepšímu chlazení HDD. Pasiv má větší vyzařovací plochu, díky záhybům. Tudíž by měl přispět i sám o sobě k lepšímu odvodu tepla.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků