[Informatický kroužek]

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 2. 11. 2019 10:32

Programy se pokud možno vždy stahují ze stránek výrobce. Pokud to stáhneš přes ten Windows Live Essential, tak budeš stahovat od Microsoftu.
U problémů s načítáním videí bude záležet na podpoře formátů konkrétního sw.
m.kv
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 11. 2019 20:15

Jak jednoduše naklonovat HDD ve Win 7? S Acronis? Je možno využít i zkušební verzi, nebo musí být plná/zakoupená? Četl jsem, že Acronis sice udělá přesný otisk disku, ale při kolapsu PC nedostane uživatel onu zálohu zpět, bo by musel využívat placenou verzi (což chápu), ale jen Premium.

Umí W10 udělat nějaký image/otisk disku na flešku tak, aby při totálním kolapsu PC, šlo jednoduše a rychle vše dostat zpět bez nutnosti instalace všeho v PC+nastavování čehokoliv? Jestli ano, jak se funkce jmenuje.

Díky
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 3. 11. 2019 21:33

Já použil tohle:

https://www.partitionwizard.com/free-pa ... nager.html

Potřeboval jsem naklonovat systém (win 7) z 256 SSD na 512 GB SSD. Proběhlo to hladce.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 3. 11. 2019 22:14

MgX píše:Jak jednoduše naklonovat HDD ve Win 7? S Acronis? Je možno využít i zkušební verzi, nebo musí být plná/zakoupená? Četl jsem, že Acronis sice udělá přesný otisk disku, ale při kolapsu PC nedostane uživatel onu zálohu zpět, bo by musel využívat placenou verzi (což chápu), ale jen Premium.

Umí W10 udělat nějaký image/otisk disku na flešku tak, aby při totálním kolapsu PC, šlo jednoduše a rychle vše dostat zpět bez nutnosti instalace všeho v PC+nastavování čehokoliv? Jestli ano, jak se funkce jmenuje.

Díky

Tohle řeším bitovou kopií disku jak u W7 tak W10. 100% úspěšnost při použití externí flešky při bootu. Z běžícího OS úspěšnost mizivá.
m.kv
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 4. 11. 2019 01:13

dism
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 4. 11. 2019 15:33

Mám zase na servis NTB, že je celý rozjebaný. Nedá se třeba připojit na wifi.
Zezadu je logo Win 8 a uvnitř je 8.1 který piše, že není aktivovaný a při snaze o aktivaci nejde aktivovat. Při snaze o obnovu systému to napíše během chvíle, že některé soubory chybí.

Tohle by mělo být asi ok pro nákup, že?
https://www.ebay.com/itm/Microsoft-Wind ... SwFINdt~Au
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 4. 11. 2019 15:35

To asi jo, ale jestli to má win8 nálepku, tak to má licenci v sobě, zkus to prostě jen smáznout a hodit tam instalaci desítek z flashky. Pokud to S/N z biosu zaregistruje, ta kse na nic nebude ptát a budeš tam mít rovnou desítky (asi home)
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 4. 11. 2019 15:39

Dobře, vyzkouším. Díky
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 4. 11. 2019 16:58

Jakej KVM přepínač pro 2 PC?
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod MgX 4. 11. 2019 20:22

m.kv píše:
MgX píše:Jak jednoduše naklonovat HDD ve Win 7? S Acronis? Je možno využít i zkušební verzi, nebo musí být plná/zakoupená? Četl jsem, že Acronis sice udělá přesný otisk disku, ale při kolapsu PC nedostane uživatel onu zálohu zpět, bo by musel využívat placenou verzi (což chápu), ale jen Premium.

Umí W10 udělat nějaký image/otisk disku na flešku tak, aby při totálním kolapsu PC, šlo jednoduše a rychle vše dostat zpět bez nutnosti instalace všeho v PC+nastavování čehokoliv? Jestli ano, jak se funkce jmenuje.

Díky

Tohle řeším bitovou kopií disku jak u W7 tak W10. 100% úspěšnost při použití externí flešky při bootu. Z běžícího OS úspěšnost mizivá.

Díky, jen nechápu, jak myslíš tu úspěšnost při externí flešce a z běžícího OS. Předpokládám, že když je problém s OS, ať už takový, že absolutně nenaběhne, nebo takový, že se „pouze“ hroutí, tak se přes cosi obnoví systém z bitové kopie a jede se dál. Trochu nechápu, jak se spustí bitová kopie z flešky, když OS klekne. Předpokládám, že přes instalátor Woken z druhého média... anebo přes dopředu nainstalovaný OS. Poslední variantu vidím ve W7.
Naposledy upravil MgX dne 4. 11. 2019 20:26, celkově upraveno 1
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 11. 2019 20:24

Arnie J píše:Já použil tohle:

https://www.partitionwizard.com/free-pa ... nager.html

Potřeboval jsem naklonovat systém (win 7) z 256 SSD na 512 GB SSD. Proběhlo to hladce.

Dřív býval nějaký nástroj součástí zakoupeného SSD. Dnes už se na to kašle?
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 4. 11. 2019 20:24

Občas někdo dal acronis
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 11. 2019 21:07

Arnie J píše:Já použil tohle:

https://www.partitionwizard.com/free-pa ... nager.html

Potřeboval jsem naklonovat systém (win 7) z 256 SSD na 512 GB SSD. Proběhlo to hladce.

Kruci, teď si vzpomínám, že jsem to kdysi dělal přes nějakou live distribuci Linuxu, či tak něco. Umělo to dokonce i rozdělovat disky atd.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 4. 11. 2019 21:38

Jouda.III píše:Jakej KVM přepínač pro 2 PC?

Já bral nějakej cheap ATEN na 4 PC z Mironetu a cajk, byl to teda PS/2, jen ke své obživě potřeboval +5VSB. Jo a měl napevno dráty, což může taky naštvat.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 5. 11. 2019 12:58

Aliexpress, USB3, HDMI.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků