Názor na toto auto

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ace2 20. 10. 2019 18:05

To první vypadá asi ze všech nejlépe. To coupe vypadá pořád celkem atraktivně a takhle od pohledu nevypadá špatně. To poslední je holt sedan v nějakém úplném základu, což nemusí být principiálně špatný výběr vzhledem k tomu že udávané km jsou velmi nízké. Pokud je to pravda tak to fakt může být klidně klasický důchodcovský auto od Němce. Klimu to má, absence parkovacích senzorů bude trochu ojeb, ale zase má šanci že by mohlo dlouho sloužit.

Jenom problém těhle Céček před faceliftem je to že mají mizernou antikorozní ochranu a reznou. Začíná to zpravidla spodním lemem dveří, takže to chce kouknout a pokud už to začalo tak to nemá asi ani cenu brát, protože už to nezastavíš. Nebo koukat na modely po faceliftu (ty poznáš podle čirých krytů předních světel) tam už je to v pořádku, ale asi to zase bude mimo tvůj budget i když nevím zase o tolik dražší by to být nemuselo.

Názor je takový že auto pro studenta je ideální jedničková Fabie. Mercedesa bud chceš protože chceš Mercedesa prostě a chceš nějakého do budgetu a nebo horší varianta že chceš rádobyluxusní auto s kterým chceš udělat falešnou parádu. Pokud jsi fanoušek Mercedesu s omezeným rozpočtem tak bych šel do základní verze a co nejlepší výchozí stav a neorientoval bych se na výbavu či sílu motoru.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 20. 10. 2019 18:26

Jasne ze to je ironie, zalozis vlakno, dostanes 100 doporuceni jinych nez stary MB na ktery ses ptal uz v dotazu a ted zalozis dalsi vlakna na dotazy na statry mergly. Tobe neni pomoci, kup si staryho mergla abys pred skolou vypadal dobre
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frostie 20. 10. 2019 18:48

Na mě je to moc nové...A není to japonec. :D
samá rejže, 8 kusů celkem
frostie
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ace2 20. 10. 2019 18:57

co to je nějaká fejkový profil?
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 20. 10. 2019 19:08

Hele kdyz uz to zalozil, tak ja se zeptam... snad nikdy jsem v necem takovym nejel.
Proc tohle? Je to aspon pohodlny? Paradu s tim (dnes uz fakt) neudelas, liny to je, zere to, jizdne asi nezajimavy.
Seriozni otazka, proc to vlastne dneska chtit?
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 20. 10. 2019 19:11

Protoze v 18ti na stredni s mercedesem
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 20. 10. 2019 19:21

Bych s tím úplně nesouhlasil. Svezení v tom Céčku není úplně marný. Když to bylo nové tak se v tom jezdilo (alespoň mě) moc příjemně. Volba motoru je samozřejmě o tom jaký to bude mít GO, ale i v těch dvoulitrech v benzínu se to celkem hezky neslo. I jízda při 130 se mi v tom líbila, působilo to jízdně prostě jako Mercedes. Dospěle, jistě, vyspěle. Samozřejmě ted po xx letech na starých tlumičích, pérech a buhví co dalšího na podvozku těžko říci co z té původní kvality jízdy zbyde.

Mě se Mercedesy této generace taky líbí. Třeba Ečko W211 či eSko E220 jsou moje srdcovka a pořád se mi ty auta líbí a děsně bych nějaký chtěl. Zvláště to eSko bych chtěl děsně moc.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xinek99 20. 10. 2019 20:50

Já nevim, mně se, teda hlavně ty staré Céčka, dost líbí. Když na to koukám tak mě zajímá jen počet najetých km, stav (co jde vidět z fotek alespoň) a palivo. Vážně nemám potřebu machrovat s 20ti letým autem. A pořád bych raději měl starý Mercedes než nějakého poje*aného Fiata jako mi všichni radili. Takže prostě abych někoho neurazil tak vezmu první Ovci co uvidím v áčkách, jelikož s Mercedesem vyrobeným před mileniem mě každej Čech s omezeným mozkem pošle do háje.
xinek99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 20. 10. 2019 20:59

glider píše:To prve vyzera fajn, ale uz by som tak stare auto nekupoval.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/focus/18462918

2008 Focus s malo km...to este posluzi a nevyzera to ako 20r auto.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 20. 10. 2019 21:13

xinek99 píše:Já nevim, mně se, teda hlavně ty staré Céčka, dost líbí. Když na to koukám tak mě zajímá jen počet najetých km, stav (co jde vidět z fotek alespoň) a palivo. Vážně nemám potřebu machrovat s 20ti letým autem. A pořád bych raději měl starý Mercedes než nějakého poje*aného Fiata jako mi všichni radili. Takže prostě abych někoho neurazil tak vezmu první Ovci co uvidím v áčkách, jelikož s Mercedesem vyrobeným před mileniem mě každej Čech s omezeným mozkem pošle do háje.

Kup NAčko. S mrkačkama budes všude in i s 30 letým autem.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 20. 10. 2019 21:14

xinek99 píše:Já nevim, mně se, teda hlavně ty staré Céčka, dost líbí. Když na to koukám tak mě zajímá jen počet najetých km, stav (co jde vidět z fotek alespoň) a palivo. Vážně nemám potřebu machrovat s 20ti letým autem. A pořád bych raději měl starý Mercedes než nějakého poje*aného Fiata jako mi všichni radili. Takže prostě abych někoho neurazil tak vezmu první Ovci co uvidím v áčkách, jelikož s Mercedesem vyrobeným před mileniem mě každej Čech s omezeným mozkem pošle do háje.

Počet najetých km je nic neříkající údaj (a kór v ČR). Je potřeba vidět auto hlavně vizuálně na živo, projet se a projet ho diagnostikou na Mercedes.

-- 20. 10. 2019 22:16 --

Arnie J píše:Mercedes za 75, s tím určitě nebudou problémy :hm

Asi jako s e46 v podobný cenový hladině. Je to poměrně pěkný svezení, do prvního průseru a zjištění, že některý díly stojej randál i po 20 letech a druhovýroba buď není, nebo stojí za vyliž*****. Každý svýho štěstí strůjcem :D

-- 20. 10. 2019 22:19 --

Takže, klidně si to kup. Ale buď připravenej, že do toho můžeš klidně dalších 30-40 bez mrknutí oka nasypat.
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 20. 10. 2019 21:31

Pekne svezeni.
Ma to takmer 20r, myslis, ze niekto menil poctivo podvozkove diely a veci okolo?
Existuje urcite vo vesmire pekny kus, o ktory sa majitel staral, ale nie za 75k kc.

-- 20. 10. 2019 22:32 --

Edit: ok tiez som zil v tejto diskoteke, ked som mal cerstvo po vodicaku.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 20. 10. 2019 21:44

xinek99 píše:Já nevim, mně se, teda hlavně ty staré Céčka, dost líbí. Když na to koukám tak mě zajímá jen počet najetých km, stav (co jde vidět z fotek alespoň) a palivo. Vážně nemám potřebu machrovat s 20ti letým autem. A pořád bych raději měl starý Mercedes než nějakého poje*aného Fiata jako mi všichni radili. Takže prostě abych někoho neurazil tak vezmu první Ovci co uvidím v áčkách, jelikož s Mercedesem vyrobeným před mileniem mě každej Čech s omezeným mozkem pošle do háje.


Ovšem to rozhodnutí je poněkud jiné. Rozhoduješ se mezi pojebaným, nicméně pojízdným a levně servisovatelným, Fiatem (či jiným podobným autem) a nebo nepojebaným Mercedesem, z jehož původních kvalit za ta léta už moc nezbylo a navíc z něj budeš mít při první závadě zahradní domek, což se stane velmi pravděpodobně hodně brzy po koupi. Toš zvol moudře, každý svého štěstí strůjce.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod istarix 20. 10. 2019 22:01

xinek99 píše: Vážně nemám potřebu machrovat s 20ti letým autem. A pořád bych raději měl starý Mercedes než nějakého poje*aného Fiata jako mi všichni radili.


:mrgreen: :mrgreen:
istarix
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 10. 2019 22:51

glider píše:Pekne svezeni.
Ma to takmer 20r, myslis, ze niekto menil poctivo podvozkove diely a veci okolo?
Existuje urcite vo vesmire pekny kus, o ktory sa majitel staral, ale nie za 75k kc.

-- 20. 10. 2019 22:32 --

Edit: ok tiez som zil v tejto diskoteke, ked som mal cerstvo po vodicaku.

Hele já jsem měl na E46 podvozek v pořádku a prodal jsem ji za 75 :D Ale teda kastle byla dost dobitá a mělo to opravený potkaný motor a 290 tisíc na budíku (reálně ještě víc).
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků