Japonské auto pre vysokého šoféra

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod powerball 14. 10. 2019 15:00

asi jezdi klobouka dost hodne :)) na spritmonitoru ma posledni generace outbacku prumer 8,7
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 14. 10. 2019 15:21

Možná leje VIF :-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 14. 10. 2019 15:22

Hustoles píše:Možná leje

Nebo hulí. :D
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 14. 10. 2019 15:23

Nebo obojí 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 14. 10. 2019 16:27

freedom-fries píše:Brát Rapid jako nějaký etalon pohodlí a prostornosti je hodně svérázné... Při šířce cca 170cm je to užovka, která by už pomalu nepatřila ani do segmentu B (ikdyž se to auto Škoda snažila nutit lidem jako segment C, což je opravdu tragikomedie). I malinká Ibiza je nyní mnohem šiřší, dá se říct o 2 třídy.



Pokud není člověk špekoun, tak ho šířka Rapidu nijak neomezuje. Naopak ocení, že se bez potíží vejde do úzkých mezer, lépe se vyhne s protijedoucím autem na úzké silnici a že má více místa na vystupování nebo nastupování, když třeba na vedlejším parkovacím místě stojí neúzké SUV, které se pomalu ani nevejde mezi čáry.

Dá se na to dívat vícero pohledy :-)
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frostie 14. 10. 2019 16:59

V Toyotách je místa nad hlavu dost v Camry, Corolla Verso, Verso, RAV4, Previa. V Německu není problém je najít. S hybridem to ale bude už podstatně dražší, než uvedený limit. Na krátké trasy se dá doporučit tak benzín a automat.

-- 14. 10. 2019 18:02 --

https://auto.bazos.cz/toyota/?hledat=si ... =&kitx=ano

Na Siennu jsem zapomněl. Akorát ta první modrá je už téměř veterán a ta druhá nesplňuje najeté km. Ale je to skutečně hodně muziky za poměrně málo peněz, ta akcelerace to mohu potvrdit. :D
samá rejže, 8 kusů celkem
frostie
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pierr3 14. 10. 2019 17:17

aikoN píše:
freedom-fries píše:Brát Rapid jako nějaký etalon pohodlí a prostornosti je hodně svérázné... Při šířce cca 170cm je to užovka, která by už pomalu nepatřila ani do segmentu B (ikdyž se to auto Škoda snažila nutit lidem jako segment C, což je opravdu tragikomedie). I malinká Ibiza je nyní mnohem šiřší, dá se říct o 2 třídy.



Pokud není člověk špekoun, tak ho šířka Rapidu nijak neomezuje. Naopak ocení, že se bez potíží vejde do úzkých mezer, lépe se vyhne s protijedoucím autem na úzké silnici a že má více místa na vystupování nebo nastupování, když třeba na vedlejším parkovacím místě stojí neúzké SUV, které se pomalu ani nevejde mezi čáry.

Dá se na to dívat vícero pohledy :-)

Navíc má docela slušný prostor na délku, takže v pohodě pobere čtyři dlouhány. Což není v dané třídě bězné. Krom toho má slušně velký kufr.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 14. 10. 2019 17:35

jo jako je to pozoruhodně praktické auto
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedom-fries 15. 10. 2019 07:07

Tak já to spíš bral jako tu srovnávačku s Hondou - pokud je v ní stejně místa jako v Rapidu (Rapid je předek starého pola + stará oktávka), tak to tedy pro Hondu zrovna plusové body nepřináší - pokud se tedy bavíme o Civicu nebo třeba o HR-V. Ale to je fuk.

Za mě rozhodně crossover. Jelikož je většina těch aut taková hodně "ženská", tak bych volil něco, vedle čeho nebude dvoumetrový chlap vypadat "blbě". Třeba Arona se mi strašně líbí a jsem seaťák, ale jako chlap bych šel rozhodně do T-Crossu, který je sice vevnitř hůř udělaný a nabízí naprosto stejnou techniku za větší kačku, ale má takové více nabouchané tvary, působí mohutněji a k vyšší chlapské postavě se lépe hodí. Navíc má posuvnou zadní lavici, takže jde kufr natáhnout snad až na 450 litrů, což už je celkem slušné na tuto třídu.

Brzy má být i nová 2008 od Peugeotu, která mě taky vzhledem velmi oslovila. Jen cenovka bude asi trochu výš, taky bych se trochu bál kvality PSA. Sice teď pro kvalitu hodně udělali, ale pořád mám vůči frantíkům trochu předsudky, nejspíš neoprávněné. Klidně mě vyveďte z omylu, brzo budeme řešit nákup dalšího nového auta a právě 2008, který se objeví v 2020, je horký kandidát.
freedom-fries
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vzach 15. 10. 2019 07:56

hal_sk píše:Ahoj,
Prosím poradte mi s výberom auta. Podmienky:
  • Spoľahlivé "málo kazivé" auto (Japonec, prípadne VW, Škoda?).
  • Komfortné pre vysokého šoféra (195 cm), ideálne s vyšším sedením, tak aby som nesedel ako v motokáre a veci mi vypadávali z káps.
  • Nové, alebo málo jazdené do 40 000 km.
  • Cena do 390 000 CZK (15 000 EUR).
  • Prevažne na kratšie trasy.


Stačila by Toyota Auris?
https://www.sauto.cz/osobni/hledani#!ca ... model=1411

Podle porovnávače https://www.vybermiauto.cz/porovnavac to má výšku pro řidiče max. 99 cm, což by při sezení snad mohlo stačit?
Trubte na poplach!
vzach
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 15. 10. 2019 07:56

Jednoznačný souhlas. Naprosto zásadní je, aby Ti auto ladilo s postavou. Vybírej jen v autosalonech kde mají velké zrcadlo. Možná by to stálo i za pár profi fotek a pak podle nich doma v klidu vybrat. A nepodceň barvu. Ta je bezpodmínečně navázaná na to, v jakém ses narodil znamení. Ale to jistě víš.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod Pierr3 15. 10. 2019 08:37

Kde jsou ty časy, kdy lidé vybírali auto podle výkonu, chování na silnici, užitných vlastností, spotřeby... :D
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 15. 10. 2019 09:29

freedom-fries píše:S nějakým lehkým navýšením rozpočtu bych se mrknul i na VW T-Roc - opět 1.0TSI, se základní výbavou a slevou od dealera umí být člověk jen lehce nad 400 a má už auto na podvozku Golfa (MQB ). Arona, T-Cross a i třeba předražený Kamiq je na MQB A0 a je to poznat - ta auto jsou proti Golfu, Leonu nebo i tomu T-Rocu prostě nižší třída.

To je opravdu tak poznat, nebo soudíš podle papírových předpokladů?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 15. 10. 2019 09:51

Mrtve riadenie a podvozok, ktory nevie filtrovat nerovnosti?
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 15. 10. 2019 09:59

To je vlastnost všech MQB. Nezáleží na tom, jestli je to A0, nebo ne.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků