Zkušenosti s nehodou na D1

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod earthquake741 9. 10. 2019 20:55

Zdravím,
chtěl bych se zeptat zdejších odborníků - na D1 za mnou mercedes nedobrzdil kolonu a nabral mi zadek. Takový mladší pán (hádám okolo 25) vylezl, zkontroloval moje auto, zkontroval svoje auto, řekl, že tam nic nemám (minimálně poškozený lak od něj mám) a chystal se odjet, když jsem mu řekl, že chci záznam o nehodě, tak ho se mnou odmítl sepsat a odjel. Co v takové situaci nyní dělat? V té situaci jsem asi měl zavolat policii, ale byl jsem tak znechucen jeho jednáním, že jsem nasedl do auta a odjel taky. Hlavně ve zúžení není kam odstavit auto. Jeho auto už jsem nedohnal, ale nějaké jeho údaje mám, dokázal jsem z něj dostat jméno a u koho je pojištěn a SPZ.
Později se mi to rozleželo v hlavě, mám poměrně nové auto (superb3) a nevím, proč bych měl jezdit s nabořeným lakem nebo to nechávat opravovat za svoje, aby nějaký ňouma neplatil o pár stovek víc...
Moje otázka je, jestli se dá ještě nějak s údaji co mám, zpětně dožadovat opravu na něj. V jeho pojišťovně mi řekli, že bez záznamu o nehodě, který podepíše i on, to nemůžou přijmout.
Děkuji moc za názory.
earthquake741
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 10. 2019 20:56

Pcr jsi mel volat hned. Zpetne bez svedku apod v podstate nemozne
anonymni

Odeslat příspěvekod yndezit 9. 10. 2019 20:57

Měl jsi zůstat na místě, i když by to blokovalo provoz, a zavolat poldy a nahlásit jim jeho spz a ujetí od nehody.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 9. 10. 2019 20:57

goes .... +1
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 9. 10. 2019 21:44

pozdě bycha honit...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 9. 10. 2019 21:46

Pokud není úplně blbej tak pokud by ho policie kvůli odřenému nárazníku což se bude dost blbě dokazovat, že to fakt udělal, vůbec hledala tak řekne, že si nic nepamatuje na D1 nikdy nebyl a vůbec netuší, kde jsi ty údaje získal.
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod m.kv 9. 10. 2019 22:30

eartněco: to jako fakt tady čekáš řešení :hm :D :D viz.
Lukas063 píše:pozdě bycha honit...
m.kv
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 9. 10. 2019 22:53

Bych neřešil a pokud na to nemáš, tak si příště nekupuj superb3 a nebo si nekupuj vůbec auto
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 10. 10. 2019 04:07

Tak si to nech opravit z HAV, je to jak by tě naboural na parkingu a ujel...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 10. 10. 2019 05:48

m.kv píše:eartněco: to jako fakt tady čekáš řešení :hm :D :D viz.
Lukas063 píše:pozdě bycha honit...

:D co jinýho s ním... :D
Teď už vyřeší leda velké *****...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 10. 10. 2019 07:29

Být to nějaká větší škoda nebo zranění, tak by se to dalo zkusit dodatečně hlásit. Tak může i přiznat, že tam byl, ale klidně řekně, že jsi do něj nacouval ty a domluvili jste se, že to nebudete hlásit. Jak už tady někdo radil, opravit z HAV. Může tě hřát pocit, že jste nepřekáželi na D1.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod jurajec 10. 10. 2019 07:43

kdybys měl alespon kameru
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod Lukas063 10. 10. 2019 08:10

Kdyby a aby...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 10. 2019 08:31

Fotit fotit, pak by hned neujížděl.
myšpulín
Inventář

Odeslat příspěvekod Marek_Km 10. 10. 2019 11:21

evlo píše:Bych neřešil a pokud na to nemáš, tak si příště nekupuj superb3 a nebo si nekupuj vůbec auto

To je určitě myšleno jako vtip, jinak bych si myslel, že je to jak příspěvek od nějakého frustráta :D
Pokud je havarijko, využít jako vandalismus třeba a ponaučení pro příště. Taky mám jednu malinko podobnou zkušenost, nakonec to dobře dopadlo. Příště fotit sepisovat podepisovat, případně volat pomahače.
Marek_Km
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků