VW Passat Vs Ford Mondeo

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Martin.N88cz 6. 10. 2019 13:02

Ahoj, už několik týdnů vybírám a dumám a jsem v koncích.

Přemýšlím nad VW passat (2006 - 2009) 2.0 FSI nebo 2.0TSI/TSFI. Nebo Ford Mondeo Mk4 2.0i duratec.

Vím, že Passat bude v rámci TSI/TSFI dynamičtější. Spíš mi jde o o to, zdali mi tu prosím někdo neporadíte ohledně motorů. Slyšel jsem mnoho názorů ohledně TSI/FSI/ TSFI motorů u VW. Podle někoho katastrofa, podle někoho jiného obstojné motory. Jak jsou na tom prosím spolehlivostí? Co se případnmě kazí, na co se připravit? Rád bych si auto nechal dlouho, zatím se přikládním k atmosférickému dvoulitru u Mondea. Prý ty motory VW jsou stejný jak u Škodovky a tam to není žádná výhra, dle zkušeností.

Díky moc, budu vděčný za jakékoliv rady, jsem už v koncích :)
Martin.N88cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 10. 2019 13:18

Já bych se toho nebál a klidně bych do toho šel.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 6. 10. 2019 13:23

Projel sis ta auta?

Projeď se a uvidíš.

A obávám se, že větší výběr bude u VW.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin.N88cz 6. 10. 2019 14:30

Dík moc za odpovědi :)

Neprojel, ale vím, že mě žádné úplně nezklame, ale rád bych něco opravdu spolehlivého. S tím, že ty 2.0 od Fordu jsou prý super co se spolehlivosti týče, ohledně těch VW passat TSI/FSI/TFSI se to prý moc říct nedá. Právě Fordů je spíše více, nežli Passatů. V rámci udaných let.

Rád bych se držel kolem 120 - 160 tisíc cca.

Asi takto to vypadá :D

https://www.sauto.cz/osobni/hledani#!ca ... &model=762

S tím, že toto jsou tak nějak favoriti:

https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford ... oFrom=list

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list

https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford ... oFrom=list
Martin.N88cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T.E.CH 6. 10. 2019 14:37

Spolehlivost těch koncernovej motorů je zcela jistě hodně problematická. Záleží na stavu. A také který z nich to je. Je v tom kapku chaos.
https://www.auto.cz/motory-1-8-tsi-a-2- ... eny-103972


Ale pozor, ne každý z nich je špatnej. Zaleží na kódu motoru. Třeba BWA je v pohodě. CCZA je horší, je to vylepšená 1,8TSI. Hledej řadu EA 113, kde není řetěz. V každém případě, bych si nechal motor před koupí prohlédnout, někým kdo tomu fakt rozumí. To platí ale vždy. Budeš muset investovat do udržby. Motor jezdí skvěle. Co mohu poradit je používat hustší olej.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 10. 2019 14:57

Ford by měl být v pohodě, akorát občas žere olej, viz speleo :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 6. 10. 2019 15:02

Ty motory ve vyberu jsou "kazdy pes jina ves". I kdyz ten duratec jede hezky, oproti turbu je to lenoch. A to rikam jako majitel duratecu v mk4 :) Jestli jezdis hodne a rychle po dálnici, tak ten duratec s 5-kvaltem na to uplne super neni. Do 140 ok, ale pak uz je tech otacek fakt moc a spotreba leze nahoru. Pri normalni jizde se da ale dlouhodobe jezdit za 7,5. Chce to menit olej po 10 tis.km a pak je to drzak.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Martin.N88cz 6. 10. 2019 15:41

Ahoj opět všem.

Díky moc :) This kind of support and information i was looking for :D

Osobně se stále pořád více klaním k Mondeu. Passat se mě líbí interiérově o něco víc, ale záleží na výbavě.

Co se týče toho motoru v Mondeu. Jsem řidič, co když už jede po dálnicic atd, nějakou dálku tak jedu ekonomicky :D Rychlou jízdu si osobně užiju spíš při zrychlování, pokud samozřejmě potřebuju nahnat čas, jedu rychleji ale spíše jedu eko. S tím, že potom to člověku ani nepříjde, i když jede 160 :D aspoň mě. Takže dálnice většinou 110 - 130 km. Vím, že to turbo by mi dalo hezkej odpich... Ale jsem zastánce atmosfér. Mrknu po těch motorech u passatu, jestli nějakej je z dobré řady.

XB_1: Těch 130 km není takovej problém ? Co přesně prosím máš za rok atd ? Případně je to s prázdným vozem tak špatné, ten 2.0 Duratec na MK4ku? Mám MK3 1.8 (92kw tuším) Ono už to teď bude o dost níž, spojka v háji, ložiska... No proto koukám po novém, takže jestli by to třeba potencionálně jelo lépe než to moje Mondeo, budu spokojenej... Chtěl jsem výkon a silný auto, ale nakonec se spokojím s něčím takovým a dovezu se dobře kam potřebuju a radši třeba budu myslet na bydlení, koníčky atd :D

Ještě jednou díky moc za zapojení :)
Martin.N88cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XB_1 6. 10. 2019 16:03

S duratecem to neni vubec spatne. Jede to dobre, v otackach to je samozrejme jako ryba ve vode. Jezdim asi podobne jako ty. 130 je v pohode, to je tam nejakych 3700 ot., odhlucneni je dobre.
Mam r.v.2011, 1.8 v mk3 znam, dvoulitr jede samozřejmě lepe, spotrebu budes mit stejnou. Myslim, ze budes spokojeny jako ja :)
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Martin.N88cz 6. 10. 2019 17:40

Ahoj,

Jej, ale to máš už eco boost ne ? Já přemýšlím nad dvoulitrem v atmosféře, tedy 107kw. Oni se dělali ještě v roce 2011 ? Máš kdyžtak FB nebo what´s app, rád bych se případně na něco ještě zeptal, pokud nevadí. A díky moc za reakci :)
Martin.N88cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 10. 2019 17:42

XB má dvoulitr atmosféru
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 10. 2019 17:44

I kdyz mam dord rad tak passat
anonymni

Odeslat příspěvekod XB_1 6. 10. 2019 17:50

Jj, mam tu starou atmosferu 107kW, co se davala do mk3 od r. 2000, v mk4 se delaly podle me jeste ve 2013. Klidne hod dotazy sem, to snad nevadi.

-- 6. 10. 2019 18:53 --

Nebo mi napis do SZ. Kazdopadne pokud Ti současné auto vyhovuje a chces jej omladit a pritom zustat u atmosfery, sel bych do toho.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Martin.N88cz 6. 10. 2019 17:59

Díky moc :)
No asi to nakonec příjde na 2.0 Duratec. Prý tam byl ale občas problém se žraním oleje, museli se vymezovat nějaké vůle v motoru. Máte s tím někdo zkušenosti ?
Martin.N88cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 10. 2019 18:04

Chces jet klidne a na spotrebu. Neni lepsi motor jak 2,0 tsi. Profi fordu lepsi ve vsem. Dynamicky. Pruznosti. Spolehlivosti. A spotreba o 20% mensi. Pokud se ti navic i vice libi tak neni o cem. Navic je prostornejsi a s lepsi a funkcnejsi vybavou
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků