Fiat Dobló 1,6 MTJ 105k

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod LupekT 11. 9. 2019 15:34

Přátele chci koupit osobní Fiat Dobló 1,6 MTJ 105k Panoramu jak hodnotite tuto motorizaci učel dojiždení do prace cca 40km denně plus rodinné výlety, občas přivézt něco při rekonstrukci baráku. Zajíma mě poruchovost a spotřeba tohoto typu motoru.
LupekT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 11. 9. 2019 16:18

Cajk. Jen si prohlídek, aby tam nebyl nějaký turecký nešvar. Jinak jdi do toho. Možná bych spíš šel do silnější verze /myslím že je/.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod speedfred 11. 9. 2019 17:33

zatial mám na ňom 34000km od nova a fachá, len spotreba 7-8L ale troška to naháňam a mám ale verziu work up - aero je asi úplne mizerné.Inak motor príjemný.
biele auto
biele auto
čierne auto
zelené auto
speedfred
Nováček

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 18. 9. 2019 17:06

dobrý video o Doblu je tady: https://www.auto.cz/video-nejlepsi-auto ... ika-128769

jinak já měl přesně tuhle Panoramu JTD od novoty a za 65tkm jsem řešil tohle:
v 60tkm výměna zadních tlumičů
v 30tkm v záruce výměna lambdy
v 50tkm výměna horního uložení předních tlumičů.... (mimo záruku), což autorizák nějak podivně udělal, protože za dalších 15tkm to začlo pazvuky dělat taky....

Jinak auto jezdilo fajn, při defenzivní jízdě v klídku kolem 5L, samozřejmě s rychlostí a zatížením ta spotřeba jde rychle nahoru.... žádné kontrolky, falešné hlášení, vrzání atd jako u některých italských aut to nedělalo, zpracované je to solidně....

dobře se s tím jezdí, hodně to uveze.... pokud tyhle vlastnosti využiješ, je to dobrá volba.... (samozřejmě osobák to fakt není). Silnější verzi bych neřešil, mě u toho auta výkon nikdy nechyběl, a to se fakt neloudám a vozil jsem v tom i 500kg nákladu....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 18. 9. 2019 19:39

To je dost zoufalý seznam oprav za 65 tkm
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 18. 9. 2019 20:56

na přední uložení doblo tuším dost trpí... ale že zadní tlumiče vydrží 60tis km, to je opravdu slabé
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 18. 9. 2019 21:26

Arnie J píše:To je dost zoufalý seznam oprav za 65 tkm

Pořád.lepsi.nez průměrné koncernové auto. Tam stačí pár km navíc a je.motor.na výměnu... Takže si.nevyberes.

Na rel. Levné v Turecku vyrobené auto myslím že dobrý, na dnešní poměry.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 21. 9. 2019 08:03

Arnie: no na CNG Octě jsem zadní tlumiče měnil ve 100tkm, na Mondeu ve 100tkm spojku.... všude se najde nějaký spotřebák který odejde dřív než čekáš.... Tím to Doblo neomlouvám, samozřejmě.... Nevím jak jsou na tom ty různé Berlinga apod.... přecejen zrovna tyhle auta se dělají tak aby byly výrobně co nejlevnější....

aspoň že ty opravy toho Dobla stály pár korun v neautorizovaném servisu....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 21. 9. 2019 20:51

Spojka v Mondeu po 100tis km svedci jen o tom, ze s tim nekdo jezdil jak debil. Vydrzi bezne pres 200 tis. Km
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 22. 9. 2019 10:25

Na našem plecháči Maxi CNG, máme najeto 300tkm,furt zatížené a jediný trabl, je s uložením přeních tlumičů. To jsme dělali každých 100tkm, zadní tlumiče vydržely tuším 200tkm, pak jsme dali nějakou zesílenou verzi pro větší tonáž.
Auto je neskutečně pohodlné.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 24. 9. 2019 16:31

Xb: jezdil jsem s tim ja a uplne stejne jako se vsemi svymi dalsimi auty.... proste treba vyrobni vada.... ale holt ve 100tkm sla.... smiř se s tim....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enzo82 24. 9. 2019 18:37

Mám Doblo, rok 2013 s 2,0JTD 99kW, kupoval jsem jako roční auto od FIATu, za tu dobu jen servis a výměna rozvodů a horní uložení tlumičů, na který opravdu trpí. Jinak naprostá spokojenost, 7mi místná verze ve výbavě Emotion. Pohodlný podvozek, s víceprvkem vzadu, který je opravdu komfortní na dodávku. Z počátku je potřeba si zvyknout na vyšší stavbu auta, jinak naprosto OK.
/F/I/A/T/ Dobló Panorama 2.0 JTDm
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 V6
enzo82
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LupekT 24. 9. 2019 20:34

Přátele jak řešíte kola na zimu. Chci koupit disky pro zimní pneu na nové Doblo, ale problém jsou senzory tlaku. Kupujete origo nové nebo aftermarketové nebo snad z aliexpresu. Jak je to vůbec s živornosti baterky uvníř senzoru.

Poraďte jak na to
LupekT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 25. 9. 2019 03:30

To tu někde bylo. Kup malé kolo, jako třeba na vozík, senzory hod dovnitř, nafoukni a voz s sebou.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 25. 9. 2019 10:45

LupekT píše:Přátele jak řešíte kola na zimu. Chci koupit disky pro zimní pneu na nové Doblo, ale problém jsou senzory tlaku. Kupujete origo nové nebo aftermarketové nebo snad z aliexpresu. Jak je to vůbec s živornosti baterky uvníř senzoru.
Poraďte jak na to

Baterka v senzoru má údajně vydržet cca 5 let. Vybíjí se pouze při rotaci kola, při stání je senzor bez odběru, čiliže záleží i na tom, jak moc auto jezdí.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků