Koupě Berlinga 2015 1.6 HDI 88kW XTR

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 8. 9. 2019 20:21

Ahojte, mám pár dotazů na místní borce ;)

Máme dvě děti a pokud jedeme někam na dovču, místa je vždy tak tak.Podnikám a občas ve stávajícím kombi vezu zboží , které mám v kufru a také na zadních sedadlech (větší krabice které do kufru laguny III kombi moc nenarvu). Co jsem studoval MPV, SUV a podobně velké auta, logicky mi vždy vyskočilo jako nejrozuměnší volba Berlingo či Partner. Jelikož partnerů je málo, vybírám tedy BErligno. Mám rozpočet 250tis s dph, což se dá pořídit...

Mám vybraný model: 2015 rok, 1.6 hdi 84kw, MAN5,najeto 116tis, model XTR, digiklima, odpočet DPH (ten je pro mě důležitý). Bez pár drobných 250 tis kč. Ještě to mít prosklenou střechu s těmi odkládacími prostory, jsem v sedmém nebi ;). Bohužel jsem ale do té ceny nic takového nenašel.

Vlastně, mohu dát přímý odkaz, plánuji se v příštím týdnu tam jet podívat (já jsem od Opavy).

http://www.sautoplac.cz/auta/citroen-berlingo-multispace-1-6-hdi-84kw-xtr-dph/

Mám ale několik dotazů:

1. co řadička/řazení, všude čtu že je gumová, nepřesná... jaká je realita? Očekávám že je to o zvyku.

2. jsem doslova v šoku že je to jen 5ti kvalt... Není to problém? Kolik točí při 130 a 140kmh na dálnici? Nedělá to už moc velký rachot, nebo rachot z větru to přehluší? Sice budu jedzit hlavně do práce, + okresky, ale dálnice x krát do roka také jsou.

3. za kolik se s tím dá reálně jezdit když počítám lehké popojíždění (10km denně tam i zpět + pár krát do týdne op či ov (20-30km)

4. co filtr pevných částic? U laguny mám najeto 180tis a ani nevim že tam něco je. Pravda je ale, že i když jezdím krátké úseky do práce, minimálně 1-2 do týdne to směrem na OP či OV pořádně protáhnu ;)

5. koukám na navigaci, ale ta bude asi nepoužitelná, nebo se pletu?

6. nikde nevidim vstup USB? Je někde schovaný? Mám kupu hudby na USB flash, asi by mě dost sralo nepřehrát si tam flashku :(.

7. jaké to má repro? sice jsem rozmlsaný z BOSE v laguně, ale i tak se zeptám? Případně řešil někdo nějakou přestavbu, vylepšení za jiné repro? Dá se stávající rádio vyměnit za jiné, tím nemyslim origo pro berlingo?

8. jak jsou na tom rozvody, jak jsou řešeny a kdy bývá výměna?

9. existuje něco, čemu se vyhnout? je daný motor v pohodě, nebo na co si dát pozor?

10. zatím mě dále nic nenapadá, pokud někoho ano, co bych měl vědět, znát, sem s tím?

11. pokud má někdo berlingo na prodej, ideálně s tou skleněnou střechou do ceny co jsem psal, klidně ať napíše.

12. není tady někdo od opavy, vlastní berlingo a nebyl by problém se s nim sejít, dát delší zkušební jízdu? Vše samozřejmě zaplatím.

Děkuji všem co napíšou nějaké info
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 8. 9. 2019 20:25

Na tachometru obligatnich 116 tkm . . no ja ti nevim
Berlingo je v prvni rade uzitkac, petikvalt ti vadit nebude, bo tam bude ramus i tak. Spotreba pod 7 nepujde
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 8. 9. 2019 20:27

nebrat
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 8. 9. 2019 20:32

1. ano, ale je to otazka zvyku, da se s tim zit, jen to chce trochu cviku
2. ve 140 kolem 3000, ale da se
3. 6 - 6,5l
4. zalezi co koupis a jakou to bude mit historii, ja bych cekal nachystanej pruser timhle smerem
5. ja osobne v dnesni dobe nevidim vyhodu vestavenych navi, sam v aute mam a nepouzivam, pomala, neni online, slozite zadavani, nepresna. Pouzivam telefon
6. je mozne, ze tam neni
7. je to polidstena dodavka, jak odhlucneni tak kvalita repra nebude kdo vi jaka
8. remen, cca 10 let a 200tkm
9. Motor ma tu nevyhodu, ze pri vypousteni oleje sroubem tam cca 0,5l oleje vzdy zustane.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 8. 9. 2019 20:54

Lukas063 píše:nebrat



...proč nebrat?
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod one-z 8. 9. 2019 21:33

Běž se v tom projet, třeba tě to osloví, já bych tolik peněz dát nechtěl, pokud vyhoví MPV, směřoval bych to tímto směrem. V rodině Berlingo je, jel jsem s ním mockrát, akorát tuším slabší verze, kolik kW nevím, 70? Prostě to nejede.
Nějaké mé postřehy co mne teď napadnou:
Jízdně krabice, při 150 už to chce dávat pozor.
Spotřeba 5,5-6,5 (často plyn binárně a vyšší kvalt, když otáčkoměr mine 4000...)
Řazení nerozumím, nechápu že je někdo schopen "dnes" vyrobit něco tak hrozného.
Auto má denní svícení, nepoužívám, při denním nesvítí budíky a číst bílá čísla na světle šedivém pozadí nejde vždy dobře.
Tempomat funguje až od čtyřky, jsou situace kdy to radši nechám mlátit podtočený, než jet na nohu a trojku.
Ostřikovače stříkají na nastavený čas, jsou situace, kdy člověk už nechce a auto to tam stále pere a zhoršuje výhled.
O loketní opěrku je lepší se neopírat.

Co mi vyhovuje je sedačka, například když jsem s tím za den udělal 800 km, tak dobrý.

Jinak auto má myslím necelých 200 tkm, spíše delší trasy a nepůsobí moc dobrým dojmem (spojka, poloosy), na konci září bude nové Berlingo s automatem, ten jim jde snad líp :D
one-z
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 8. 9. 2019 22:03

Jestli si háklivý na hluk a jízdní vlastnosti, tak bych šel raději do MPV. Radši připlať, nekupuješ to na rok, předpokládám.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sergeant 9. 9. 2019 07:58

Tiež by som radšej zvolil C4 Grand Picasso, kvôli cene možno 2013-2014 ale máš tam 6-kvalt ktorý je už v pohode, komfort a odhlučnenie niekde úplne inde...
sergeant
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 9. 9. 2019 08:33

Hlavně kdybych kupoval 3-leté a ne nijak extra levné auto, tak bych požadoval max. nájezd okolo 60tkm. Raději bych si koupil nové, nebo nějaké roční auto, zvlášť, když to bude firemní. Dá se občas chytit nějaká akce s nulovým navýšením, když nejsou zrovna na auto kačky pohromadě.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 9. 2019 10:37

Ber.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 9. 9. 2019 10:56

si si istý? dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 9. 2019 11:01

Naprosto.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 9. 9. 2019 11:26

v tom případě není co řešit, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Hustoles 9. 9. 2019 16:24

Volba znalce 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 9. 2019 16:56

Dědka?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků