Naklady na udrzbu - MB

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod harry9 20. 8. 2019 08:29

Zdravim, chcem si kupit “nove” auto, a kedze v svojom okoli nemam nikoho znameho, s kym by som to mohol prekonzultovat, rad by som sa obrativ na vas, snad sa tu najde niekto, kto mi mozno aj otvori oci :D Jazdil som doteraz vacsinou skodovky (octavia/superb 1,2) a mojim snom je mercedes. Uvazujem nad modelom W212 rocnik okolo 2009-2011 s co najnizsim najazdom. Pozeram kusky s najazdom okolo 100 000, co sa da uz kupit za nejakych 13 tisic. Pacia sa mi skor benzinove motory, a pozeram hlavne 6 valcove motory 350 CGI. Kedze sa sustredujem na modely s nizsim najazdom nepredpokladam, nejake velke poruchy, ale clovek nikdy nevie, predsa je to uz v najhorsom pripade 10 rocne auto, a pokazit sa moze hocico, takze myslim aj na to. Co ma vsak zaujima su naklady na servis, na internete som sa dopatral k rozlicnym nazorom, niekto tvrdi, ze udrzba takeho auta nie je nejak vyrazne drahsia oproti nepremiovym autam (pokial sa nebavime o servise v autorizakoch), niekde som cital ale nazor, ktory mi utkvel v pamati, ze sa z toho komfortu pose*em, ale pose*em sa aj z nakladov. Je mi jasne, ze kupovat taketo jazdene auto je vzdy riziko, clovek nikdy nevie ako to bude jazdit, a takisto si aj uvedomujem, ze auto je najhorsia investicia, lebo je to len zrut penazi. Som ale clovek, ktory nebere auto len ako vec, ktora ma premiestni z bodu A na bod B, ale mam k tomu blizsi vztah, neviem, nazvime to zalubou? Chcel by som teda pocut nazor niekoho nezaujateho, ci sa riadit srdcom, alebo rozumom a kupit si opat nejaku skodovku, ktoru mi opravi za par korun hocikto. Takisto teda, ako je to s tymi nakladmi na udrzbu, popripade ak mate priamo nejake skusenosti, tipy, atd. s tymto modelom, motorom a pod. budem rad, ak sa o nich podelite. Dakujem
harry9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 20. 8. 2019 09:00

V duchu zdejších tradic žádnou užitečnou radu nenabídnu. Mám jen poslední dobou štěstí nebo dojem, když vidím na dálnici odstavené auto s poruchou, je to většinou MB. Jsem sám, kdo to tak vnímá?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 20. 8. 2019 09:03

Ano.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davpro 20. 8. 2019 09:13

Tak ono dokud budeš měnit běžný spotřebák jako brzdy, olej, filtry, apod. tak to asi bude v pohodě, větší věci jsou kus od kusu, některé mohou jít do výšin doslova nebeských. Hlavní problém vidím v dobrém servicemanovi ve tvém okolí, který by značce rozumněl.

Vzhledem, k tomu, že nikoho takového neznám, tak bych o prémii ani neuvažoval, byť je to lákavé a i 10letý kus vypadá jistě velmi dobře.
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 20. 8. 2019 10:32

Pokud to máš jako zálubu,tak si to klidně pořiď,život je i o radostech,nesmíš bejt hned připosrranej,pokud koupíš solidní kus,tak to bude ok. Servisáka nějakýho v okolí najdeš co tomu hoví,sám mám Mercedesů několik a v pohodě.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 8. 2019 13:28

Nebyl 350 CGI nějaký průser? Papírové parametry jsou super, ale mám pocit, že to nebylo ok.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harry9 20. 8. 2019 14:27

Dakujem vsetkym za odpovede. Zarazil ma hlavne komentar, ze si mam rocne setrit 1000-3000e na servis. Je mi jasne, ze sa niekedy moze nieco poskodit, a treba to opravit, ale davat rocne 2000 eur do servisu sa mi zda dost divne, pokial clovek nekupi nejaky kram.

Co sa tyka toho problemov tohto motora tak neviem, a rad by som sa to dozvedel. Co som cital takisto na inych forach, tak vraj najlepsie, co do toho mozem dat, ze niekedy bol problem s retazou, ale to sa zmenilo, a ak si dobre pamatam, zacali MB v 2008 pouzivat nejaky odolnejsi material a uz je to ok. K inym problem som sa zatial nedopracoval. Ak niekto o niecom viete, tak by som bol rad, ak by ste sa podelili. :)
harry9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davpro 20. 8. 2019 17:02

No já to vnímám tak, že jde o fond - pokud nemáš problém sáhnout do peněženky a za neplánovanou opravu vydat cca 3tis EUR, pak to nemá smysl řešit. Ale pokud jde o zálibu, asi je dobré si na to vyčlenit fond, abys měl z čeho brát bez zásahu do normálního rozpočtu.

No a v tom případě je myslím 1000 EUR/rok slušný základ na olej+spotřebák+gumy. Nemáš tam ale asi rezervu kdyby se ***** něco většího. Já bych si odkládal tak 120-150 EUR měsíčně a doufal, že bude vše rozumně šlapat.
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 20. 8. 2019 17:09

harry9 píše:Dakujem vsetkym za odpovede. Zarazil ma hlavne komentar, ze si mam rocne setrit 1000-3000e na servis. Je mi jasne, ze sa niekedy moze nieco poskodit, a treba to opravit, ale davat rocne 2000 eur do servisu sa mi zda dost divne, pokial clovek nekupi nejaky kram.

Co sa tyka toho problemov tohto motora tak neviem, a rad by som sa to dozvedel. Co som cital takisto na inych forach, tak vraj najlepsie, co do toho mozem dat, ze niekedy bol problem s retazou, ale to sa zmenilo, a ak si dobre pamatam, zacali MB v 2008 pouzivat nejaky odolnejsi material a uz je to ok. K inym problem som sa zatial nedopracoval. Ak niekto o niecom viete, tak by som bol rad, ak by ste sa podelili. :)

Provozuju 2 MB a rozhodně není pravidlem, abych do toho ročně 50 tisíc nacpal. Jako jo, když se sejdou brzdy a pneu, tak to pálka je, ale jinak měnim jen spotřebák + občas zazlobilo nějaký čidlo za pár stokorun. Záleží kus od kusu, vím o lidech, kteří maj při stejnym nájezdu, jako já, půl auta vyměněnýho. Taky neservisuju v autorizáku, ale u fanouška, kterej zná a umí :)

350 CGI neznám, ale 350 dřív měly problém s rozvodama, oprava prej kolem kila.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 8. 2019 19:43

harry9 píše:Dakujem vsetkym za odpovede. Zarazil ma hlavne komentar, ze si mam rocne setrit 1000-3000e na servis. Je mi jasne, ze sa niekedy moze nieco poskodit, a treba to opravit, ale davat rocne 2000 eur do servisu sa mi zda dost divne, pokial clovek nekupi nejaky kram.

Co sa tyka toho problemov tohto motora tak neviem, a rad by som sa to dozvedel. Co som cital takisto na inych forach, tak vraj najlepsie, co do toho mozem dat, ze niekedy bol problem s retazou, ale to sa zmenilo, a ak si dobre pamatam, zacali MB v 2008 pouzivat nejaky odolnejsi material a uz je to ok. K inym problem som sa zatial nedopracoval. Ak niekto o niecom viete, tak by som bol rad, ak by ste sa podelili. :)


1-2 tis eur prumerne to bude pokud najedes tech 15-25 tkm rocne a budes jezdit do autoraku.

Jinak hosne optimismu 10 roku a 100tkm
anonymni

Odeslat příspěvekod REYGNUM 20. 8. 2019 21:52

350 CGI ma problemy s rozvodmi.Ber 250 CGI, alebo diesle.Ja mam 2010 rocnik 300CDi kupil som dvojrocne a mam ho doteraz.Ja som najazdil za 7 rokov 80tisic tisic a teraz mam najazdenych 136tisic.Za cely cas sa mi pokazila len jedna riadiaca jednotka skrtiacej klapky za 150 eur.Vyhni sa asi airmaticu.Kombi maju vzduchove pruzenie na zadnej naprave vsetky, tam sa tomu nevyhnes.
REYGNUM
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek_II 21. 8. 2019 05:52

puk123 píše:V duchu zdejších tradic žádnou užitečnou radu nenabídnu. Mám jen poslední dobou štěstí nebo dojem, když vidím na dálnici odstavené auto s poruchou, je to většinou MB. Jsem sám, kdo to tak vnímá?


Pokud kolem těchto Mercedesů poskakují opálení a mávají zlatem, pak se určitě nejedná o poruchy a tvůj pocit je mylný.
Ludek_II
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 21. 8. 2019 08:29

Ne, byly to spíše novější modely a neposkakoval tam nikdo nebo řidič/ka s mobilem. Možná se nic nedělo a měli pouze Bottas verzi SW, který jim náhodně přikázal zastavit a volat tým. Já proti MB nic nemám, možná to je náhoda, možná nějak ty jiné nevnímám, nevím.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod harry9 24. 8. 2019 14:25

Dakujem velmi pekne vsetkym za odpovede. Co sa tyka toho motoru 350CGI, neviete mi povedat, ci su vsetky motory postihnute alebo len cast? Chcel som skor nejaky 6 valcovy benzin ako dizel.
harry9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 24. 8. 2019 15:28

Hele ,tady tento motor nikdo nemá,tak ti to nikdo nepoví,zeptej se v MB U mechošů,nebo to kup a uvidíš.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků