Kdo nebrzdí motorem, tomu dříve odejde baterie

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod polda 23. 8. 2019 10:00

To bude otázka na prodejnu. Mobil taky nemá stejnou záruku baterie jako celý telefon. By si mohl reklamovat třeba i pneu, stěrače, žárovky apod.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 8. 2019 10:06

Na baterku je stejna zaruka jako na ceky telefon. Neplet si zaruku a odpovednost za vady a zivotnost veci. Zivotnost muze byt jratsi nez zarucni dobra.
anonymni

Odeslat příspěvekod MirecBA 23. 8. 2019 11:37

evlo píše:zas brzdis motorem, nicis prevodovku :D


musis dobre mazat a nebude problem
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Kevil 23. 8. 2019 12:53

evlo píše:Nikdy jsem ten problem realne nezazil, rozhodne bych to neresil nez to u konkrentiho auta nastane.

Muze to byt nejaky eko opatreni?


Až to nastane, tak už budeš muset řešit jen koupi nové baterky ;-). Zkontrolovat si stav své baterie je jednoduché. Druhý den ráno změř před jízdou její napětí. Pokud je nižší než 12,5 V nedobíjí se na 100%, nebo je již načatá (sulfatace).

Nenabíjení na 100% samozřejmě souvisí s ekoteroristy (Zelení, Piráti aj.). Viz článek Nespolehlivost baterií moderních aut: Jak je to ve skutečnosti s jejich výdrží? https://www.auto.cz/nespolehlivost-baterii-modernich-aut-jak-je-to-ve-skutecnosti-s-jejich-vydrzi-125770
Kevil
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 23. 8. 2019 13:18

Start-stop je zlo, ale vidim to spis jako diletantsky reseni ze strany vyrobcu, vsichni vedi ze 'obcas' se ma baterie nabit na 100% ale samozrejme to automaticky nedelaji.

Proc by delali aktivitu ktera by omezila pocet prodavanych baterii, pocet vyjezdu asistenci k vybitym bateriim apod...
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod Pierr3 23. 8. 2019 13:21

Je to spiknutí.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 23. 8. 2019 13:30

jurajec píše:Start-stop je zlo, ale vidim to spis jako diletantsky reseni ze strany vyrobcu, vsichni vedi ze 'obcas' se ma baterie nabit na 100% ale samozrejme to automaticky nedelaji.

Proc by delali aktivitu ktera by omezila pocet prodavanych baterii, pocet vyjezdu asistenci k vybitym bateriim apod...

Třeba se občas na 100% dobije. Naprogramovat se to dá.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod metyn 23. 8. 2019 16:57

polda píše:To bude otázka na prodejnu. Mobil taky nemá stejnou záruku baterie jako celý telefon. By si mohl reklamovat třeba i pneu, stěrače, žárovky apod.

No ale ani u mobilu si mi nikdy nestalo, že by mi baterka odešla dřív než skončila záruka na mobil, tak doufám, že se chápeme, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaB 23. 8. 2019 17:58

Na mobil asi nemas záruku 5+ let a taky to ma jinou baterku, jinak by se to blbe nosilo :P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 23. 8. 2019 18:03

Ono ten problém mají EU auta provozované v USA kde se nejezdí brzda plyn ale jezdí se relativně plynule bez změn. BMW s tím mělo problémy a vybíjela se tomu baterka, protože se prostě v tom USA režimu jízdy nenabíjela.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kevil 23. 8. 2019 21:34

První pokyn z návodu na baterie Varta:

Baterii úplně dobijte co nejdříve po každém vybití

https://www.varta-automotive.cz/cs-cz/podpora-pro-baterie-varta/nabijeni/jak-nabijet-autobaterii
Kevil
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 23. 8. 2019 22:21

Dost si ted kladu otazku, jestli moje 30 leta dodavka neni nakonec spolehlivejsi nez nove auto
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 24. 8. 2019 05:43

Prý brzděte motorem, aby se baterie dobila. Že to tam pouští v té chvíli kolem 15 V při rekuperaci energie a že tohle dobíjení příliš vysokýn napětím baterii také ničí, to už tam nenapíšou. ... Vytažení konektoru je fakt nejlepší řešení.
suram
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 8. 2019 05:56

Baterka AGM stoji něco přes 3 litry. Ted jsem daval po 6,5 letech novou, spis pro jistotu, z te stare chcal elektrolyt protože to někdo preplnil ale fungovala stále OK, udelal jsem z ni powerbanku pro lednici... Baterka byva nabita pomerne dost, když ji pripojim na nabíječky cca 4A, do hodiny, max dvou je plna. Asi jeszdim normalne, jak to predpoklada výrobce. Nevim, proc bych to chtěl nejak resit.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 24. 8. 2019 08:09

Tak lednice sežere 100ah baterku a nijak noc :(
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků