S čím už jste jezdili?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod orgasmic 11. 8. 2019 20:03

3er, hlavně Compact je spíše F16 :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 12. 8. 2019 07:59

fortress píše:Megane RS - podvozek na českejch silnicích nesnesitelnej, ve vyjetejch kolejích až nebezpečný :) svor nebo 4C pořád tahá za volant, člověk to musí řídit i když nechce.

CUP podvozek a 19" kolesa? :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 12. 8. 2019 08:38

To jak si stěžovat, že mu je v autě s klimou nastavenou na nejnižší teplotu zima.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 12. 8. 2019 08:57

já že jsem zvyklej na jinačí drncadla a neCUP na 18" je jak chodit v bačkůrkách
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 12. 8. 2019 09:02

Chtěl být jen zajímavý
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 12. 8. 2019 12:04

garážmistr píše:F10 není 3er.

Máš pravdu, díky za opravu. Měl jsem na mysli F30.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fortress 13. 8. 2019 07:19

Mikey89 píše:Plus bych si ještě dovolil dodatkovou otázku

Kde jsi sakra sehnal GRMN? :D


Novinářský kus

MV_cz píše:já že jsem zvyklej na jinačí drncadla a neCUP na 18" je jak chodit v bačkůrkách


Jop, v tvojí specifikaci to může být ok. V tý trophy verzi s 19tkama to asi je daň za schopnosti na okruhu :hm


Ohledně i8 tam se mnou zúčtoval po té diskuzi na fb i Kubík v posledním speedu, protože "dneska každej kdo dostane novinářský auto, streamer nebo ho kamarád vyveze je odborník na auta" :mrgreen: Bohužel to víno co tam nalil neni uplně čistý a něco v něm plave, ale to asi nemá cenu rozebírat. Stejně bude skvělá S7 v subpar dieslu za 3 miliony protože půjde hodit do driftu.
Superb L&K 2.0TSI 206kW /// Alfa Romeo Giulia QV 375kW /// Audi R8 V10 RWD 397kW
fortress
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrs77 13. 8. 2019 20:09

BMW i3
Když jsem dostal možnost si tohle auto na pár dnů vzít domů, tak jsme neváhal, přeci jen to není úplně běžné auto a elektromobil jsem chtěl zkusit.
Design čistě subjektivní, auto působí jak z budoucnosti, jestli se líbí nebo ne nechám na každém. Já sám vlastně nevím. Auto je z venku malé, uvnitř to vcelku jde, byť samozřejmě ve srovnání se Superbem nebo Kodiaqem, které mám doma, je hlavně prostor vzadu menší. Ani nevím, jestli tam budu zkoušet dávat dětskou sedačku. Ale přístup do zadu je i přes malé dveře dobrý, pomáhá tomu i opačné otvírání.
Prostor řidiče ok, až zbytečně velký prostor za čelním sklem. Je to vzdušné, ale plast u okna i částečně ve dveřích má dekor šedivé dřevotřískové desky, moc se mi nelíbil. Sedí se výš, měl jsem pocit, že jsem v suv.
Infotainment asi z BMW, nevím, nemám zkušenost. Vcelku logicky se ovládá, ale třeba jak naladit novou stanici rádia jsem nezjistil, a asi ani zjišťovat nebudu, návod kvůli tomu otvírat se mi nechce.
Jízda - papírové údaje na úrovni mých aut. Ve městě se zdá svižnější, okamžitá reakce na plyn, jede to hezky. Když jsem zkoušel zrychlení 0-100, tak wau efekt už tam není, prostě zrychlení jako benzín (resp nafta). Jízda je tichá, je to příjemný, ale vlastně nové benzínové motory taky nejsou prakticky slyšet. Trošku si to chce zvyknout na pedály, resp. pedál. Plyn funguje při pusteni jako brzda. Možná to tak mají všichni, pro mě to byla novinka.
Nabíjení - že se blíží nástup elektra jsem tak nějak během stavby čekal, takže mám pod zastávkou zásuvku. Tohle auto jsem nechal mimo, takže jsem tahal zahradní prodluzku. Zapojim, vše jede, fajn, jdu pryč. Za chvíli se vrátím a nabíjení nejede. Vše zkoumám, zřejmě má prodluzka nějakou napetovou ochranu, nejede. Vezmu jinou, a vše se opakuje. Nakonec mě zachránila klasická domácí prodluzovacka.
Když jsem auto převzal, byl dojezd cca 100 km, takže skoro plná. Zapnul jsem si rádio, klimatizaci, a zaclo to znatelně klesat. Sice to má i benzínový agregát, takže neuviznu, ale i tak dojezd jsem měl doma cca 60 km. Dobrý pocit jsem z toho neměl.
Tankuji cca 1x za 2 týdny a i to je pro mě opruz, denní strkani do nabíječky mě asi brzy začne štvát mnohem víc.
Za mě fajn zkušenost, uvažoval jsem i o iVisionu (studie je hezká, sériové provedení už tak hezké prý není a je otázka, jak bude fungovat při váze 2,5t), ale osobně chci dojezd alespoň kolem 500km. Ne že by mi denně 100 nestačilo, většinou ano, ale kvůli pohodlí, nemuset denně nabíjet a dle potřeby i někam dojet. A druhé hledisko je ekonomické, muselo by bylo být tak za cenu srovnatelneho benzínu, aby bylo pro mě zajímavé.
Třeba za těch pár dní změním názor, ale zatím je to fajn vyzkoušet, svézt se, ale místo klasického vozu bych to nechtěl.
Petrs77
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 8. 2019 20:17

Zajimave atrizlive hodnoceni
anonymni

Odeslat příspěvekod Lukas063 19. 8. 2019 12:03

Tak mám s OIII po FL (2.0 tdi 110kw manuál, natočeno necelých 16k km) najeto nějakých cca 1500km (prozatím) a jako jo, to auto není marné. Kufr paráda, trošku jsem se bál, že budu muset brát střešní box, ale vešli jsme se, kufr se dovřel :D
Podvozek příjemný, nerovnosti se přejíždí bez nějakých pazvuků (17"),tah motoru je znatelný, po celou cestu z východu CZ na Pag na palubě pohodlí, sesle OK, ovládání všeho (navi, palubní PC, tempomat...) cajk. Děti taky spokojené a manželce se kokta řídí dobře. Co nemám změřené, tak je spotřeba... nevynuloval jsem údaje :-( Dopočítám, až budu doma dle tankování... jestli se mi bude chtít :D ).
Přílohy
20190818_102111.jpg
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 19. 8. 2019 12:08

Po tankovani sa ti nuluje automaticky, staci odpisat udaj.
Dlhodobu vidis.
Od startu...tocpoznas.

O3 ruls.
Tipnen si potrebu 5,2l/100km
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 19. 8. 2019 12:11

moc jsem se v PC nehraba :D mrknu


Jo a LED světla taky cajk věc :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 19. 8. 2019 12:13

LED světla svítěj fajn rovně, na klikatý okresky byly lepší natáčecí bixenony u předFL.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 19. 8. 2019 12:15

já to hnal do HR furt po dálnici rovně co to šlo :D
sjížděl jsem až za svítání na Posedarje směr Pag a to už mě bylo jedno, jak to svítí
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 19. 8. 2019 12:18

Na dálnici v pohodě. Nedávno jsem jel v noci v serpentinách u Karlštějna tam se to už docela projevilo.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků