únik náplně klimatizace

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 30. 6. 2019 15:43

GeneHawkins píše:
aikoN píše:Jo, v takovém případě, kdy tam auto nechám a tohle všechno je třeba obstarat mechanikem, pak ok. Zatím se ale v mém případě situace vždy vyvíjela tak, že to bylo na počkání, s autem jsem k mašině zajel sám, mechanik nacvakl dvě hadičky a pustil mašinu. Vrátil se, až mašina doběhla, vycvakl hadičky, nechal si z ní vyjet papír, který dal pokladní a tím to pro něj skončilo. Čistého času mu to fakt zabralo cca 2 minuty. Jako, v takovéhle režimu mi to pro majitele servisu přijde jako supr kšeft. Auto nemusí nutně blokovat zvedák, ani mechanika.

Máš jezdit do servisu a ne ke zmrzlináři.


Jako, v takových případech jsem rád, když je někdo schopný, udělat to na počkání. Jestli něco bytostně nesnáším, tak když po mně někdo chce, abych se kvůli každé prkotině objednával a nechával jim tam auto.

Aby bylo jasno, práci mi jako pokožku právě neúčtovali, proto jsem se tady podivil.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 30. 6. 2019 19:56

No jo, o jeho schopnostech svědčí už to, že má čas...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 30. 6. 2019 20:22

Tak, když mu to nezabere zvedák, ani čas mechanika, proč by neměl? Nebo ty bys v takovém případě zákazníka poslal někam jenom z principu?
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 30. 6. 2019 20:39

Nemluvil jsem o zvedáku, ale o servisním stání. A čas mechanika to zabere.
Musí se sebrat, nechat svojí práce a začít se věnovat něčemu jinýmu. To prostě nejde vždy a vždy je zvýšené riziko chyby.
To může dělat jen nějaký čičmunda, který nemá nic jiného na práci. Já ti to neberu, ale seriozní firma takhle nefunguje.
To je jako kdyby se ti zdálo dobrý, že by si doktor jen tak odskočil od operace vypálit bradavici. Vždyť je to jenom šup šup...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 12. 7. 2019 07:50

Tak jsem auto hodil do neautorizovaneho servisu, ke kteremu mam duveru a znam lidi, kteri tam pracuji a zda se, ze objevili pricinu. Je to na chladici. Po natlakovani dusikem jim po X hodinach tlak poklesnul a tak sli nejdrive detektorem, kterym nic nenasli, pak si vsimli, na stitku, ktery mi dali tam, kde jsem to v kvetnu nechal plnit a kde taky byla provedena tlakova zkouska, pri ktere se ale unik nenasel, bylo napsano, ze je v naplni kontrastni latka, tak pomoci UV lampy nasli na chladici cerstve mapy po uniku media.

Na naceneni opravy cekam. Blbe je, ze cela napln opet vyficela a nebylo v systemu udajne vubec nic.

Ale jsem rad, ze to nasli a ze kdyz uz, tak je to chladic.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 12. 7. 2019 07:53

Mne to tiez takto 2 razy uslo zbytocne....pokial len napln klimy, tak ide o ***** :D

Chladic somtiez menil.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 7. 2019 07:53

Nejblbejsi je, ze to prispelo k otepleni cca stejne, jako bys autem najel 100kkm... Coz je asi dobře když ted klepu kosu na balkone :P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 12. 7. 2019 10:51

Zjistilo se, kde je problém, částečná výhra...teď ho ještě vyřešit.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 12. 7. 2019 13:23

Pierr3 píše:U Hondy mi přestala chladit klima. V místním pneuserisu to prohlídli, zjistili děravý chladič klimy, vyměnili za pár tisíc a chladilo to v pohodě dál.

Kdybys jezdil do pneuservisu jako já, měl bys to dávno vyřešené. ;-)
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 19. 7. 2019 10:29

Oprava je nacenena na 6 200Kc. Nevim, jestli to je vcetne doplneni R134a, jeste nemam ani termin, maji moc prace a lidi jsou na dovolenych
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 19. 7. 2019 10:41

Máš díru v chladiči? Mohla by bejt od kamínku? To by šlo z havarijka v autorizáku
Kde by mohli mít trochu více času, ale vím že i tak je to někdy na dlouhé čekání
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 19. 7. 2019 12:59

V autorizaku cca na měsíc dopředu...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 19. 7. 2019 17:16

Náplň bude tak za litr, ostatní chladič a práce.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 23. 7. 2019 19:40

Tak už abych si nechal doplnit klimu taky
Zas chladí zóna u spolujezdce
Odost vice nez řídicova
A to minule znamenalo málo chladiva

Nejlepší je že clio nemá dvě zóny na klimosce :) ale asi je nějaká příprava na to co pak neudělali :hm
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 23. 7. 2019 20:15

že by až tak? :-O
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků