Skútr koutek

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 22. 7. 2019 09:59

Dával sem skutrika na servis. Mám najeto cca 22000 myslím, takže to je po najetí cca 10 tis. Km
Cena servisu cca 9tis. Takže co kilometr to koruna. Takzvaný velký servis.

Dle mého názoru masakr. Od příště už si budu servisovat asi sam /olej, filtry, svíčka/, případně někde u někoho v garáži /řemeny, kladky, variátor/.

Je to škoda, protože ty skútry fungují fakt božsky, ale tímto musí každého odradit.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 7. 2019 10:01

a co stalo kolik?
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 7. 2019 10:02

no však k tomuto závěru už jsem došel po takzvaném malém servisu :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 22. 7. 2019 10:31

goes píše:a co stalo kolik?


Nevím. Ještě sem si to nevyzvedl. To mám po telefonu. Prý měnili nějakou napínací kladku řemene, že byla načlá. Jinak to co posledně asi. Ale taky mi to nesedí, protože posledně sem platil přes 7000 a to v tom byly nové gumy a technická... A to dělali krom té kladky totožné věci... Jo... vlastně navíc měnili brzdovku, chladicí kapalinu..., to před tím nedělali. Ale i tak je to darda jak krava... Sám sem zvedavý co bude na účtu.

Každopádně... tohle ej fakt důvod prostě nekoupit italskou motorku no. To bych fakt platil za servis 15000...

Arnie... tak já to zkusil ještě, ale už ne. Když vidím jak ty Italské skútry tam najezdí bez problémů 50 tis. km jako prd, jezdí 20 a víc let a myslím, že se tam s tím nikdo nesere..., tak to nebudu už nějak hrotit. Ale jak sem psal, hodně sem teď jezdil, i naplno, tak sem prostě nabyl dojmu, že si to zaslouží. Ale aniž bych teda byl socka, tak tohle mi prostě přijde fakt MOC.

Zase... píšu to spíš jako zajímavost (nestěžuju si). Jen mi to prostě přijde líto. Prostě myslím, že to že se italským značkám tady nedaří není kvalitou těch produktů, ale tou divnou politikou těch prodejců a servisů a jejich přístupem. Prostě servis v ceně jedné čtvrtiny aktuální ceny motorky... to nevymyslíš. Troufnu si říct, že u Hondy by to bylo maximálně do 5 tis.

-- 22. 7. 2019 11:36 --

Díval sem se na scootlandu, tak ten napínák originál Piaggio je za nějakých 650 Kč. Tak to není zásadní položka. Tak sem sám zvědavý.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 7. 2019 12:08

Servis u skútru probíhá podle mě tak, že se občas vymění olej a ostatní věci až když se vyserou :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 22. 7. 2019 13:00

Tak to je asi možné, ale u skutra co nejezdi jen kolem Brna bych to neriskoval. Výměna řemene a ojetých závažíček ve variátoru bych asi dělal pořád a necekal až to prdne...
Jako u nějakých šolichů po Brně by to asi tak šlo...

Pokud koupím moto, na které budu jezdit delší trasy, tak v zásadě na tento režim se skútrem prejdu.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 22. 7. 2019 15:20

Tak to mám doma.
9435 Kč.

Sem pak k tomu měl nějaký komentář, že mne to mrzí, že nekveruluju, ale asi to nebylo pochopeno, resp. To bylo vzato jako kverulovani. Škoda

Tak prostě mají svoji klientelu.

Každopádně to naskákalo tím, že účtovali 5 hodin práce x 750 kc. /Žádná sleva, většinou bývá sleva na práci u strojů koupených u servisu/

Co je tam ještě zajímavé je, že před téma dvěma letama byla svíčka za.litr, dnes za 195 Kč. Takže ono to vždycky musí nějak vyjít.

Tož tak. Asi sem byl v Dmotu dnes naposledy.

-- 22. 7. 2019 16:26 --

A aby to někdo blbě nepochopil, tak nemám problém to zaplatit, je mi to přijde prostě moc platit po 10 tis. Km za běžný servis u skutra víc než sem kdy platil za jakékoliv auto... Je to koruna na km. Nevím jak se to pohybuje jinde, ale je možné že to je i jinde tak a akorát sem nezachytil cenový trend a sem prostě jen mimo realitu.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod yeaah 22. 7. 2019 23:10

yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 7. 2019 05:22

Jop
anonymni

Odeslat příspěvekod ace2 23. 7. 2019 06:27

hmm ted se koukám na Hondy:

Forza: 1.534 czk
PCX : 1.150 czk

a Forza je jen dražší o to že ma olejový filtr.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 23. 7. 2019 07:14

yeaah píše:https://www.advpulse.com/adv-bikes/honda-x-adv-scooter-wins-gibraltar-race/#comments pekny vykon

A co s ADV potom? Presne takhle bych se projel a pak by mi to hnilo :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 7. 2019 07:46

ace2 píše:hmm ted se koukám na Hondy:

Forza: 1.534 czk
PCX : 1.150 czk

a Forza je jen dražší o to že ma olejový filtr.


ael to je po 1 km a ne velky servis
anonymni

Odeslat příspěvekod ace2 23. 7. 2019 08:23

jo no Forza je po 1.000 a PCX takhle bylo až do těch 5.000km co jsem to prodal. Co stojí malý servis u toho italského supersportu?
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 23. 7. 2019 08:26

Ja myslel, ze skutr je racionalni volba, vsude se vejde, nezere, ma male provozni naklady.
Tak nic :D
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 23. 7. 2019 08:32

no tak však je to pravda ne. Vejde se, nežere a malé provozní náklady má taky. Pořizovací cena pak záleží na každém co chce za vlastnosti
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků