Favorit na plyn s čerstvou technickou.

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jouda.III 11. 6. 2019 10:18

pech. píše:...vůle ve spojce rozdělovače, to je běžná věc a je třeba to opravit...

Kde to hledat a jak se to opravuje?
To ruční ovládání určitě dobastlené je. Už před koupí. To bych třeba ani neřešil, ale nevím jestli to nemůže mít nějakou souvislost s tou cukatůrou. Ještě mě napadá indukčka, ale netuším, jak moc odcházely
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod pech. 11. 6. 2019 12:31

Odcházely spíš ty řídící jednotky zapalování než samotná indukčka... Ale odcházely většinou proto, že prohnil blatník, nachcalo do ní bláto a chcípla... vůle v rozdělovači se zjistí tak, že shodíš víčko, vezmeš za palec a otočíš s ním, když ho pustíš, musí se vrátit tam kde byl, pokud zůstane jinde, je tam vůle... Pak musí rozdělovač ven, opravit čep, hřídel a spojku (většinou to stačí svrtat na d5 a dát tam válcovej kolík d5. Potom samozřejmě znova nastavit předstih základní a zkontrolovat funkci jeho regulace...

ruční sytič s tou cukatůrou souviset může, protože je to totální degradace a vyřazení systému který ovlivňuje obohacování v reálném čase dle provozních podmínek motoru, proto fávojede za studena úplně normálně bez škubání, narozdíl od předchůdců kde jsi musel za sudena jezdit s vitem, něžností a pochopením, abys jel plynule... Změř zapalovací kabely, zěmř odtrh svíček, zjistit jestli ty výpadky nejsou někde jinde (schované protikradnoucí tlačítko....)
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sell: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod pech. 12. 6. 2019 03:46

Sysel opět v pohybu.... takže už netřeba udělat hlavu.... teď ještě kdo ověří důvěru ve stroj... utáhnul jsem to místo původního předpisu kde vycházelo přes 115Nm tentokrát na 95Nm, protože bylo echo že to stačí i na 80Nm, dal.jsem to na kompromis mezi vyrobcem a zkušeností motoráře...
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod Jouda.III 12. 6. 2019 15:28

pech. píše:Odcházely spíš ty řídící jednotky zapalování než samotná indukčka...

Tam je nějaká řídící jednotka zapalování? Já měl za to, že je to ještě klasika, VN cívka, rozdělovač, kabely a svíčky. Je to motor 43 kW
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod pech. 12. 6. 2019 16:54

Je tam elektronické zapalování, V rozdělovači je snímač, ten dává signál, který putuje do té krabičky na blatníku, ta krmí cívku, která je sice na první pohled stejná jako ty dřívější, ale parametry se liší a pak už to jde normálně přes palec na kabely a svíčky...

-- 12. 6. 2019 17:06 --

NIcméně to že je auto v pohybu nemění nic na tom, že když o něj bude zájem, prodám ho.
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod pech. 18. 6. 2019 09:54

Dneska dostal sysel novou vodní pumpu... Trestá mne za to, že mám zaječí úmysly přejít k vozidlu z drákulova kraje...
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod PeTr7650 18. 6. 2019 11:11

kolik za to budeš chtít, kdyby šel do světa? :-D
Plyn na lanku je boží!
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod pech. 19. 6. 2019 20:41

Hele to auto má hodnotu tak 15000,- Náklady na vývoz neznám, tak si je od toho odečti a co zbyde zbyde. Kdybych to prodal po čechách, tak mi podle ekodaně zbyde 5 nebo 10kkč. Je tam dost nových věcí a to auto je normálně funkční, takže za míň než 5, což je hrana se mi ho pouštět nechce, aby mi za něj někdo dal 2-3000, to se na to můžu *****, sehnat si likvidační papír a prodat ho na díly... Nádrž se dá prodat za dvojku, motor s převodovkou taky, sada kol s pěknejma gumama taky dvojku, jsou tam nový ramena a čepy, ramena po pětikile i s čepama a slušnej skelet by taky asi ještě někdo užil. Má to centrál, ten se dá taky vytáhnout...

Takže když mi z něj zbyde 5000,- s tím že tomu nebudu muset věnovat víc než jedno dopoledne na úřadě, tak se s tím spokojím..... Kdyby to mělo bejt míň tak ho buď dojezdím až do smrti a zlikviduju, nebo rozprodám...
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 19. 6. 2019 20:55

V kovosrotu za to budes mit tak 1500 bez oseru a reklamaci kupujiciho, ze to nemá dojezdy madel, trojblik atp :P
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod PeTr7650 20. 6. 2019 12:00

na vývoz je to nesmysl, to by bylo 1500-2000€
já že bych to pojezdil, ale úplně mi to nedává smysl. Ledaže bysme s tím dali express trip nekam do *****, do ulanbataru za tejden apod.

ted sem to spočetl, 1950€ by si za to kuci ukrajinsti vzali jenom na cle :-D
Plyn na lanku je boží!
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod pech. 20. 6. 2019 21:35

Takže *****. Za 2000e se dá koupit auto polovičního stáří....
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod PeTr7650 21. 6. 2019 06:45

Presne tak, jebat
Plyn na lanku je boží!
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod hobitt 22. 6. 2019 07:50

.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod pech. 24. 6. 2019 09:21

Prodáno.
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 24. 6. 2019 20:48

garážník?
Lukas063
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka