mbank - zkušenosti

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 5. 2019 07:43

Tolik prace aby se na konco zjistil rozdil 20 haliru u 30 korun. Pokud clovek netosu dta tisice uspory nulove. A pokud toci statisice nema beznou kartu...
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 10. 5. 2019 08:06

…. a pritom takova blbost :P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 5. 2019 08:20

Rozdíl mezi nejlepší a nejhorší kartou je u 100 euro nějakých 82 korun. Někdo to neřeší (ideální klient banky, jak praví arabské přísloví "Osel naložený zlatem je všude vítán"), někdo řeší. Mne to i baví :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 10. 5. 2019 08:51

Pobavila ta zmínka o kamarádech (byli stranou a dívali se,pak že půjdeš na letiště pěšky :-) )
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 10. 5. 2019 08:57

to jo, no ;) Ale ještě by to chtelo do srovnani dat nejak Revolut, i když ta funguje jinak...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 5. 2019 09:06

Revolut nemám, omezení které má ji pro mne dělá obtížně použitelnou. Pokud ale mohu usuzovat z diskusí, tak vychází asi o 2 haléře na euru lépe, než karty, které používají kurzy MasterCard (tedy v tomto testu Hello a Unicredit).

Jenže o víkendu je 0,5 % přirážka (u EUR, u jiných měn 1 % nebo 2 % - to má třeba THB), takže by nijak zvlášť nevyšla, i kdybych ji měl a mohl pro test použít.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 10. 5. 2019 09:10

Prirazka je ale jen při konverzi meny ne? Pokud si prevedu v tydnu na E a platim o vikendu v E tak se zadna prirazka nekona, predpokladam.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 5. 2019 09:26

Jo, jasně. Jenže eura si můžu u Arabů nakoupit dle libosti taky za velmi dobrý kurz. Na co udržovat (neúročený) zůstatek v eurech a podstupovat kurzové riziko. Kvůli potenciální úspoře 2 halérů na 1 euru? Navíc já projíždím vždy více států, jenom o tom velikonočním víkendu jsem platil (kromě CZK) ve 3 měnách (PLN, GBP, EUR) - udržovat v každé zůstatek? Vzhledem k tomu, že v naší skupině většinou plním funkci pokladníka, muselo by jít o tisíce, někdy i desítky tisíc. Pro mne to nedává smysl.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 10. 5. 2019 11:06

Když už se tu nakousla ta možnost nákupu € u arabů...kde c Praze nejvýhodněji?
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 10. 5. 2019 11:13

Kaprova.
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 5. 2019 11:43

Ani náhodou. Aktuální kurz Exchange Kaprova Eura VIP prodej: 25,850

Arabové mají lepší, třeba alfaprague.cz 25.76 (VIP s kuponem z webu; o dva haléře víc bez kuponu standard kurz). Ještě lepší kurz mává směnárna v Jindřišské, ale tam jsou hrozné fronty a jsou dost neochotní (třeba když chci konkrétní nominály).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 10. 5. 2019 11:50

Ty fronty v Jindřišský míjim denně. Přijde mi, že tam každej musí měnit stovky tisíc, když se jim vyplatí čekat.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 10. 5. 2019 11:53

U Palladia měnim obvykle a kolikrát ani nechce ten VIP kupón...tak jsem jen zkoušel,zda se daj ecka sehnat ještě levněji no :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 10. 5. 2019 12:36

Pajjoun píše:Ty fronty v Jindřišský míjim denně. Přijde mi, že tam každej musí měnit stovky tisíc, když se jim vyplatí čekat.

jak znam cechy, tak ani ***** :D
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 5. 2019 12:37

to je to stejný, jak na ONO každý tankuje aspoň tisíc litrů
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků