Vybírám auto za 300-350 tisic

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Baf13 28. 4. 2019 08:35

A proč ne korejské značky? Neřeknu před 15 lety, ale dnes už jsou plně na úrovni evropských automobilek a mnohdy i před nimi. Ono VW, Škoda a ani ta Toyota nejsou na tom s kvalitou to co dříve, všude se šetří a na páteční kus můžeš narazit u každé automobilky.
Dát 275k za minivozítko Aygo.... . no nevím. To bych radši něco málo připlatil a koupil plnohodnotnou nižší střední v chudší výbavě která bude komfortem cestování někde jinde.
Baf13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 28. 4. 2019 09:29

Za 250 u citroenu koupíš funglofku elysse, nebo u peugeota model 301, Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod yamamoto 28. 4. 2019 09:33

to máš pravdu, koukal jsem na videorecenzi toho Aygo a je to taková lítačka do obchodu a zpět pro ženské. to raději už zase tu c1 za 220k, chvíli s tím polítat a pak zase vyměnit. nejsem nějaký autonadšenec, takže mi stačí málo, ale zase když mám dát 250k+ za auto, rád bych aby to mělo alespoň nějakou úroveň a nevypadala palubovka, jako v c1 2007, co mám teď.

Korejské značky ne, protože dělám v automotive a mám pár známých, co dělají v kia a hyundai a to auto by si vživotě nekoupili. sice je tam většinou lepší výbava za stejné peníze, ale nemůžeš očekávat, že s stím budeš jezdit ještě za 10 let, teda bez podstatné výměny komponent. navíc ty ceny už nejsou o tolik levnější. všichni, co koupili koreu, byli ze začátku nadšení, ale po 2-3 letech už na to nadávali, že to tam skřípe, vrže atd.
yamamoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yamamoto 28. 4. 2019 10:50

metyn píše:Za 250 u citroenu koupíš funglofku elysse, nebo u peugeota model 301, Meta

elysse je dobrý? co říkáš na tu c3, je to k čemu? zatím vidím spíše smíšené recenze, někdo to miluje, někdo v tom zase vidí slabý motor.
třeba toto by mi bohatě stačilo, spíše už nadstandard
https://www.skladovevozy.citroen.cz/detail.aspx?p=CCZ00OV&v=2338A&s=1&t=2&x=&km=50&pr=CCZ00OV&cena1=150000&cena2=1350000
a tady toto, sice palubovka jako před 10 lety focus
https://www.skladovevozy.citroen.cz/detail.aspx?p=CCZ00NV&v=1018A&s=1&t=2&x=&km=50&pr=CCZ00NV&cena1=150000&cena2=1350000

dále koukám i na suzuki Ignis a swift, co vy na to?

edit: sice přes rozpočet, ale pěkné vozidlo. trošku už nalítáno, ale nevypadá špatně (otázka, jaký by byl reálný stav vozidla)
https://www.sbazar.cz/bazar0/detail/73197792-skoda-fabia-10-tsi-81-kw-monte-carlo
yamamoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajjoun 28. 4. 2019 13:24

yamamoto píše:tak jsem byl ve škodovce, plánuju ještě do citroenu kouknout, co mají. C3 se mi libí, kvalita nevím, jak jsou na tom dobře.

škodovka nabídla zkráceného rapida, ale se slabým motorem a s jakž takž výbavou za nějakých 315k. mají tam i předváděčky na dlouhé rapidy s lepším motorem, ale počítám, že cena bude zase výše. pro mě moc velké auto.
Mají tam i fabie, ale tj kolem 220k základ v akci když tam nechám auto a samozřejmě 250-260k, když tam chci mít radio. motor samozřejmě 44Kw MPI, což by mi i stačilo, ale na nějaké cestování to není.

c3ka se dá koupit do 300k, mám to hned vedle, tak tam zajdu pěšky kouknout, jak se v tom sedí atd. a jestli z nich dostanu nějakou slevu a lepší výbavu, než nabízí škodovka. NOVÝ C3 1.2 PURETECH 82 S&S MAN FEEL se dá sehnat za 270k, SHINE verze s dotykáčem kolem 300k.

sice bych se raději dostal na cenu kolem 250k a ty korejské značky moc nechci, chtěl bych aby mi auto vydrželo bez větších investic delší dobu (což citroen nevím, jestli bude).

koukal jsem i na toyotu yaris, cenově to vychází podobně, ale ten interier se mi nelibi, zase to je ale spolehlive auto. ted je nejaky toyota weekend, tak to nevypada tak spatne. i to aygo za 275k v akční výbavě nevypadá špatně

jsou nějaké měsíce kdy jsou akce v automobilkách nebo to přichází náhodně? nemusím mít nové hned, klidně počkám nějaký měsíc.


Jakej Rapid má slabej motor, když ti stačí 44kW MPI?
Rapid má jen turba a slabší i silnější pojedou dostatečně. Jestli to neni jen na poskok ve městě, MPI bych nebral.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 28. 4. 2019 14:10

yamamoto píše:Korejské značky ne, protože dělám v automotive a mám pár známých, co dělají v kia a hyundai a to auto by si vživotě nekoupili. sice je tam většinou lepší výbava za stejné peníze, ale nemůžeš očekávat, že s stím budeš jezdit ještě za 10 let, teda bez podstatné výměny komponent. navíc ty ceny už nejsou o tolik levnější. všichni, co koupili koreu, byli ze začátku nadšení, ale po 2-3 letech už na to nadávali, že to tam skřípe, vrže atd.


To je takové to jedna bába povídala.
Např. můj otec vloni prodával Kia Ceed v naftě měl to od novoty, po 11 letech 210000 km ji prodal a za tu dobu krom spotřebáku ho nestála ani korunu navíc, takže asi tak je to s tou špatnou kvalitou korejských aut.
Taky záleží na tom, jak se k tomu autu člověk chová.
Lidi toho napovídají hodně.

Po 2-3 letech vrzání, to je ještě dobré, např. v Kodiaqovi vržou výplně dveří od novoty a to je 3× dražší auto než o čem se tu bavíme. A takový můžu vyjmenovat víc co vrzaly už jako předváděčky.
Tímto se nezastávám korejských automobilek, ale jen tím chci říci, že dnes už je to opravdu jedno jaký znak auto má. Kvalita a zpracování šlo za poslední roky dolů. Holt úspory se dělat musí, aby bylo z čeho vyplácet dividenda.
Baf13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yamamoto 28. 4. 2019 15:31

úspory se bohužel dělají tak, aby se ojebal zákazník a nebo pěšák, nicméně základ je, že když se nedaří a jdou prodeje dolů, vyhodit 50 lidí a nabrat 10 managerů, ti to zachrání.

nicméně rapid je na mě moc velký, mám to pro 2, ani nepamatuju, kdy jsem vezl více, jak 2 lidi. parkuju na sídlišti, takže čím menší, tím lepší. co mě trochu mrzí je, že fabie je menší, ale snad i dražší, než rapid. pěkné kousky jsou za dobré peníze v AAA, ale do toho nejdu. budu koukat, jestli se něco neobjeví nebo nepřijde nějaká lepší akce (nějaký free stuff, jako jsou toyota weekendy).

mluvil jsem se známým a ten říkal, že citroen kdysi často opravovali, ale neví, jak je na tom ten nový, frantíky až tak moc nemusím, ale auta se mi vzhledově docela líbí.

auto to je do města, ale ne nějaké pojíždění (většinou). vesměs se rozjedu a pokud nepotkám na kruhovém objezdu auto, tak zastavím až v práci, průměr 55km/h. zítra se kouknu do citroenu, co mi nabídnou, ale mám pocit, že za 250k dostanu zelenkavou c3 v základ-střed výbavě. motor je tam 1.2 60kw, což nevím, jestli je lepší než 55kw mpi.
yamamoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 28. 4. 2019 16:22

Co ta dacie za 2 kila?
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 28. 4. 2019 17:14

koukal jsem taky na to. dacia sandero nevypada úplně špatně, sice hlučná a dalších x negativních věcí, ale za ty peníze se nedá čekat moc jiného.

aktuálně mám c1, 2007, centrál jen na klíč, z toho když je teplo tak musím otočit i 3-4x, aby se zamknuly/odemknuly ostatní dveře, od spolujezdce a kufr mám vypáčeno (kufr neotevřu, spolujezdec si neodemkne klíčem). mám úplně základní model, ale rádio tam bylo asi za 3.5k :D hraje slušně, někdy i lépe, než v dražších autech. navíc jednou za měsíc musím vytáhnout a nabít baterii protože mi to asi vybíjí radio nebo něco podobného a nikdo zatím nepřišel na to, co. možná i centrál. do práce mě to ale dostane a přiveze taky, nicméně delší trasy nehrozí
takže tolik k mé situaci.

Teď koukám od 200-300k po autě, co toto nahradí a doufám, že vydrží 10-15 let. Skoda je dobrá v náhradních dílech a v tom, že to umí každý opravit. nehledám v tom moc elektroniky, protože tam je šance, že se něco pokazí a to stojí dolary. kdyby byla za rozumnou cenu fabie v TSI, jdu do toho, ty MPI chtějí vyhonit otáčky, aby se to rozjelo a často podřazovat (alespoň to byl můj pocit po týdnu, co jsem to měl doma.
yamamoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 4. 2019 17:29

Co Citigo? To je za 2 kila i s výbavou.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 28. 4. 2019 17:57

citigo s 55kw se dá sehnat za 210-230k, ale je to docela holota. teda až na klimatizaci a centrál nevidím posun od c1. motor pojede stejně, nebo hůře než moje c1. tz do práce mě to zaveze, ale moc si nepolepším. osobně jsem šel pro fabii, jen jak mi nabídli modely a ty ceny, kdy auto mělo MPI 55kw (a to ještě snad bylo 44kw co ukazovali), tlacitkove radio a manualni klimatizaci a rekli si 250k s tím že tam nechám auto... wtf! musím kouknout k jinému dealerovi a na sauto. něco jako Škoda Fabia, Ambition Plus 1.0TSI 70kW za 270k by se mi líbilo.

za nějakých těch 300k je http://skoda.autosalonkudrna.cz/vozyskladem/rapid-spaceback-ambition-cervena-corrida/, mají tam i silnější 81kw, ale tam se pod 330k asi nedostanu. asi to nebude nejlevnější prodejce, protože se dá sehnat jinde fabie v lepší výbavě a lepším motorem (tsi 70kw) za stejné peníze, co tam v základu a 55kw MPI.

pokud se mi podaří seznat za slušný peníz, tak asi nejlepší volba by byla ta fabie ambition 1.0TSI 70kw. co vy na to?
yamamoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 4. 2019 18:00

Za mě dobrý
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 28. 4. 2019 18:19

Kecy o korejcich necham stranou:
"Cena od".
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hyun ... oFrom=list
Ten rapid za 315 mi prijde priserne ale priserne drahej. Vzdyt je to temer holota.
Rychly zada ^^ Novy auto v lepsi vybave s tak +- stejnym (ne)motorem.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hyun ... oFrom=list
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod garážmistr 29. 4. 2019 18:38

Mít sportsicny, je stejná jakou jsem si vyspecifikoval a pak nekoupil.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků