Renault Thalia

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod yndezit 22. 9. 2018 09:09

Tohle mi na dvou autech dělalo čidlo tachometru na převodovce. Radím nech ho rovnou vyměnit, je to cca 1000 korun, aspoň tehdá bylo.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aliasno 23. 9. 2018 09:50

Yarda píše:... tachometr. Normálně ukazuje, ale z ničeho nic ručička spadne na nulu

mně tím citroen taky trpí, zhasínaj i hodiny, říkám jim to každý rok a nikdy nechápou a přitom se to teda děje i jiným druhům. tak jim příště poradím, co zjistil yndezit, schválně.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yarda 12. 10. 2018 21:04

V místním servisu si šéf myslel, že to bude čidlem, vyměnil mi ho, stálo mne to 700Kč, dnes jsem byl na delší cestě, závada je snad odstraněná.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 10. 2018 21:14

Tak to je skoro zázrak.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 12. 10. 2018 21:15

Fandím ti. Ještě více jsem ovšem fandil svým rumunským kolegům, kteří mají pod značkou automobilky napsáno prosté Symbol.

Obrázek
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 12. 10. 2018 21:18

Jinde byl symbol vždy clio combi
A ted to přešlo na dacii
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 12. 10. 2018 21:19

v turecku sem videl mraky tehle symbolu sedanu.ono navic v islamu myslim tenhle symbol neco znamena a neni to to co u nas.prodavali tam i trika treba s timhle symbolem.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 12. 10. 2018 21:25

tenhle typ označení Thalie jsem ještě neviděl :-O
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 12. 10. 2018 21:26

8-D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yarda 8. 4. 2019 10:01

Tak jsem (po 12 letech od koupě) musel nechat vyměnit spojku. Asi to byla i má vina, dával jsem jí zabrat. Chtěl jsem do autorizovaného servisu, ale mají tam plno a objednali by mne za půl druhého měsíce, tak jsem ji nechal vyměnit v místním servisu kam jsem jezdil s autem co jsem ho měl předtím. Spojka je snad v pořádku, ale když vyjíždím z garáže, ozývají se z motoru různé pazvuky, závisí to na tom jak mačkám spojku a přidávám plyn. Pak to přestane.
Napadlo mne, jestli to třeba není nějakým mazáním, že někde je málo oleje a než se při jízdě rozstříkne z dostane se všude kam má, tak to jede nasucho.
Hladinu motorového oleje zkontrolovat mohu. Ale u aut co jsem s nimi jezdil dřív jsem mohl zkontrolovat a případně doplnit i olej v převodovce. U auta co mám teď není v návodu o převodovce ani zmínka (mám normální manuální pětistupňovou a motor benzínový 1,2L/16V).

Asi ještě budu nějakou dobu pozorovat co to přesně dělá a pak se zeptám v servisu.
Ale chci se poradit tady, na co se vlastně ptát, případně co se mohlo stát při výměně spojky
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 8. 4. 2019 10:06

Smutné, rozbili něco... Něco možná nesikovnosti možná něco I tím že jak se sáhne na něco starého tak už to nelze složit dobře...
Jestli chceš to řešit jdi do servisu co nejdříve at ti neřeknou že se ti to stalo až někdy po servisu dlouho
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yarda 9. 4. 2019 08:48

Jak je to s tou převodovkou? Je tam olej - není tam olej, jak to kontrolovat?
Vybavuji si, někde jsem nedávno četl, že v současné době výrobci aut tvrdí, že v nových autech olejová náplň v převodovce (nebo kde) vydrží po celou životnost auta. Ale že ta životnost se předpokládá asi pět let, pak je dobré se o to začít starat.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 9. 4. 2019 09:03

Olej tam bude, resp. Měl by bejt...
Kontrola snad jen že budes dolejvat až začne pretejkat? Nevim já nikdy osobně neřešil jednou jsem na starém cliu nechal vyměnit olej v převodovce a pak mi šlo lehceji řadit
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 12. 4. 2019 14:05

Olej v převodovce by se měl měnit cca jednou za 6 let vč. filtru, pokud tam je. Žádná náplň není doživotní, to je mýtus.
Pokud teď slyšíš nějaké pazvuky, které se starou spojkou nebyly, tak je problém s novou spojkou, může být špatně vycentrovaná nebo cokoliv jiného. Určitě nechat rozebrat a udělat znovu a lépe.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yarda 24. 4. 2019 08:11

Auto je zase v servisu, kapal z něj olej. Prý se proděravěla nějaká trubička v posilovači řízení, musí ji objednat, čekám, kdy mi zavolají, že je to hotové.

Dvanáct let staré auto, dosud bez vážnějších problémů, teď už asi má nárok trochu zlobit.

Přišel mi emajl, jako majiteli staršího auta mi nabízejí nějakou slevovou akci na Renault Clio.
Vzbudilo to můj mírný zájem, chtěl jsem se dozvědět něco bližšího, ale když opakovaně klikám na odkaz, tak mi to píše:
Tento web není dostupný
Webové stránky na adrese https://local.renault.cz/central-dealer ... 003f045437 jsou možná dočasně nedostupné nebo mohly být přemístěny na novou webovou adresu.

Emajl přišel z adresy noreply.cz@renault.cz, tak asi nemá cenu tam psát.

Víte o tom někdo něco bližšího, případně kde mají fungující adresy?
Přílohy
renault.JPG
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků