Vybírám auto za 300-350 tisic

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JerzyR 7. 4. 2019 14:46

Ahoj všichni. Plánuju pořídit si nový povoz s rozpočtem max 350 tisíc (to je opravdu maximum a strop, a budu rád když pár tisíc ušetřím) a zatím se mi to tak v hlavě motá že vlastně ani moc nevím co koupit.
Jezdím převážně sám, případně ve dvou, víc lidí jen sporadicky. Nájezd 10-15 tisíc ročně a pohybuju se hlavně po okreskach a v menších městech a obcích, dálnice jen velmi výjimečně (ale zas by bylo fajn aby si s ní auto taky poradilo). Mám v hlavě dva směry kterými se vydat:

1) nové auto, nebo spíš teda předváděčka, skladovka
Tady vidím výhodu v záruce, v tom že to nikdo během pár desítek tisíc km nestihl dodrbat. Kandidáti jsou asi Hyundai i30 Fastback, Fiat Tipo, Mazda 2, Rapid Spaceback, Kia Rio, apod.

2)3-5 let jeté auto "lepší" značky - riziko toho že ho někdo stihl dodrbat, ale pokud bude dobrý kus, tak by snad mělo být auto kvalitnější, prostě lepší.. zde myslím auta typu MB třídy A, BMW 1, Audi A1/A3 apod...

Jak sami asi vidíte, mám ve výběru auta menší i větší (třeba Tipo a I30 Fastback jsou to největší co bych bral, Mazda2/Rio zase to nejmenší co bych akceptoval.
Obecně ještě k autu - rozhodně chci benzín, nechci kombík, a.na výbavu nejsem nijak přehnaně náročný (ale zase chci za své peníze aspoň přiměřenou výbavu). Co se výkonu týká, nepotřebuju žádnou raketu, ale nechci ani žádnou vydechlinu se 70 konmi..

Jakou cestou by teda bylo lepší se vydat, a jaké konkrétní auto s jakým motorem by jste mi doporučili?

-- 7. 4. 2019 14:51 --

Jinak byl jsem se zatím projet:

Hyundai i30 Fastback 1.0 tgdi - vcelku příjemné auto, motor dostatečný, jelo se s tim hezky. Byla to ta akční výbava, a dostačovala by mi - i když níže popsani konkurenti byli mnohem vybavenější

Fiat Tipo sedan 1.4 70kw - verze Italia Extra.. auto jako takové se mi líbilo, příjemny podvozek, za těch 350 docela dost výbavy. Ale motor docela dost zdechlých

Suzuki Swift a Ignis - ten základní motor. Ignis za 300 a Swift za 350 jsou se super výbavou, ale menší autíčka. Motor je pocitově mnohem živější než v tipu ( asi díky hmotnosti aut). Z Ignisu fajn výhled, ve Swiftu víc pohodlí a celkově příjemnější jízda. Ale jak říkám, je to malinké
JerzyR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 7. 4. 2019 15:00

Ber i30 a zkus co největší slevu
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JerzyR 7. 4. 2019 15:15

Jean ViC píše:Ber i30 a zkus co největší slevu

Je to momentálně největší kandidát. Předváděčka buď ve výbavě Trikolor s paketem Komfort, nebo Best od Czech s paketem Klub (nevidím v tom moc rozdílu) se dá sehnat okolo 320 tisíc, což mi přijde jako parádní cena (a kdyby ještě byla nějaká slevička má místě, tak paráda). Nechal bych si asi jen dodělat vyhřívání předních sedaček a byl byl s výbavou úplně spokojený.
JerzyR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 4. 2019 15:31

MB, BMW a Audi nebudou v daném rozpočtu, i když budou 5 let staré
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 4. 2019 15:39

JerzyR píše:
Jean ViC píše:Ber i30 a zkus co největší slevu

Je to momentálně největší kandidát. Předváděčka buď ve výbavě Trikolor s paketem Komfort, nebo Best od Czech s paketem Klub (nevidím v tom moc rozdílu) se dá sehnat okolo 320 tisíc, což mi přijde jako parádní cena (a kdyby ještě byla nějaká slevička má místě, tak paráda). Nechal bych si asi jen dodělat vyhřívání předních sedaček a byl byl s výbavou úplně spokojený.


Jak se to dodelava?
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 4. 2019 15:41

Se to rozpáře, vloží se dráty a zase se to zašije. Nikdy jsem to neviděl, ale prej se to fakt dělá.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 4. 2019 15:42

Ja myslel ze to vyhrivani je tam trichu sofistikovaneji nez jen haldou dratu pod latkou. Hm.
anonymni

Odeslat příspěvekod PatV 7. 4. 2019 15:42

Arnie J píše:MB, BMW a Audi nebudou v daném rozpočtu, i když budou 5 let staré

Úplně v klidu http://www.sauto.cz/osobni/detail/audi-a4/a4/18006180
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 4. 2019 15:43

No je to nějaká síťka s drátama imho
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 4. 2019 15:44

PatV píše:
Arnie J píše:MB, BMW a Audi nebudou v daném rozpočtu, i když budou 5 let staré

Úplně v klidu http://www.sauto.cz/osobni/detail/audi-a4/a4/18006180

Prej úplně v klidu :D Nejlevnější nejolítanější vrána, a i tak už je to víc než 5 let.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JerzyR 7. 4. 2019 15:46

goes píše:
JerzyR píše:
Jean ViC píše:Ber i30 a zkus co největší slevu

Je to momentálně největší kandidát. Předváděčka buď ve výbavě Trikolor s paketem Komfort, nebo Best od Czech s paketem Klub (nevidím v tom moc rozdílu) se dá sehnat okolo 320 tisíc, což mi přijde jako parádní cena (a kdyby ještě byla nějaká slevička má místě, tak paráda). Nechal bych si asi jen dodělat vyhřívání předních sedaček a byl byl s výbavou úplně spokojený.


Jak se to dodelava?


Tak to se přiznám že jsem tak úplně neřešil jakým způsobem se to dělá, jen vím že to mají v ceníku příslušenství a jde to podle slov prodejce dodělat kdykoliv.
Pravděpodobná ale bude varianta stáhnout potahy, dát tam "elektrické dečky" a ovládací čudlíky přijdou do některé ze záslepek v interiéru.
JerzyR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 7. 4. 2019 15:46

I30 fastback a jakoukoliv vybavu, kterou daji k 1,4 TGDi, ten litrovej trivalec sepsuli snad v kazdem testu, co jsem cetl :|
Rapid SB 1,0 TSI by mohl byt taky za hezkou cenu.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 4. 2019 15:48

Tak kup i30. Myslim ze budes spokojeny.
anonymni

Odeslat příspěvekod JerzyR 7. 4. 2019 15:49

PatV píše:
Arnie J píše:MB, BMW a Audi nebudou v daném rozpočtu, i když budou 5 let staré

Úplně v klidu http://www.sauto.cz/osobni/detail/audi-a4/a4/18006180


Tohleto tak nějak fakt nesplnuje moje požadavky téměř v ničem.. Kombi ne, třílitr ne, diesel ne, nájezd 312tkm už vůbec ne, a je to na mně zbytečně moc velké
JerzyR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatV 7. 4. 2019 15:50

Arnie J píše:
PatV píše:
Arnie J píše:MB, BMW a Audi nebudou v daném rozpočtu, i když budou 5 let staré

Úplně v klidu http://www.sauto.cz/osobni/detail/audi-a4/a4/18006180

Prej úplně v klidu :D Nejlevnější nejolítanější vrána, a i tak už je to víc než 5 let.

:D
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků