Vyježdění ve městě

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Ragnar95 5. 4. 2019 10:50

Zdravím, vybírám své první auto a moc rád bych si nechal poradit.

V úvodu trošku rozepíši mou situaci.

Řidičák jsem dělal asi před 5 lety. Pokud jsem chvíli po tom najezdil tak 1000 km, tak to možná i přeháním. Nemám v podstatě žádné zkušenosti. Nyní žiju v Ostravě a rád bych si pořídil nějaké levné auto na vyježdění do města.

Má současná představa je zařídit si nějaké kondiční jízdy, přecejen jsem původem z malého města a to málo co jsem najezdil bylo ve městě kde světelná křižovatka skoro neexistuje a slovo tramvaj tam neslyšel nikdo.
Poté bych si rád koupil nějaké auto tak na maximálně dva roky, moje představa je sehnat něco staršího ojetého například z Aček. Úplně nové bych kupoval až poté.

Je mi jasné, že mi bude spousta lidí radit ať si hledám něco od soukromého prodejce, což jsem taky původně chtěl, protože bazary jsou hold bazary, o tom žádná. Nicméně mám své důvody proč si myslím, že vzít něco z bazaru bude pro mě výhodnější. Jednoduše nemám čas ani zkušenosti. Nechci řešit jak si auto správně ověřovat atd. (jediné na co se tak zmůžu je přes VIN ověřit stav kilometrů. Nechci ani trávit dva dny na úřadech a řešit přepis atd. Pokud vím, v bazaru po domluvě udělají vše za mě.

Co se týká nároků, tak jezdit budu chtít především do práce, po Ostravě, sem tam nějaký ten nákup atd. Nájezd bude relativně malý, podle mých odhadů tak 6-10 tisíc ročně. O pohodlí mi nejde, o vzhled do jisté míry taky ne.
Původně jsem trval na automatické převodovce, nicméně od této podmínky jsme slevil, u starších ojetých aut bych prý měl mnohem více problémů než s manuálem. Je to pravda? Dá se to brát za statistický fakt?
Nepotřebuji ani auto, u kterého se můžu spolehnout, že dojedu například do Chorvatska a z5, ale alespoň drobný pocit spolehlivosti bych ocenil, přecejen nechci být s autem víc v servise než na cestě. Jak už jsem naznačil, nemám moc času a než něco neustále řešit v servise to raději nic nemít, mám práci, u toho studuji VŠ.

Co se týká financí, tak bych chtěl z mnoha důvodů za první auto utratit co nejméně.

S pár přáteli jsem se radil, ale zjistil jsem, že kdybych měl dávat na rady ostatních, nekoupím si nic. Na každou značku auta a model se najde skupinka lidí pro které je to top a skupinka lidí, kteří by si jej nevzaly ani zadarmo z toho či onoho důvodu.

Po několika změnách po vyslechnutí spousty názorů jsem se rozhodl na vše tak nějak vykašlat a vybrat podle sebe, podle nároků a pocitů. Je nutno podotknout, že nemám žádného kamaráda mechanika, který by auto zkontroloval. Určitě by se našel někdo, kdo by mi pomohl s případnou kontrolou auta, alespoň amatérsky, neboť já osobně nepoznám kvůli chybějícím zkušenostem nic, ať už se bavíme o stavu podvozku nebo o chování spojky atd.

Moji současní kandidáti:
Renault Thalia, 2005
1.4, nové v ČR, 2. majitel, klimatizace
- U těch thálií je prý dost důležité narazit na povedený kus. V případě povedeného kusu je to prý dobré auto na vyježdění s relativně nízkými provozními náklady.
Cena: 34000

Honda Civic, 2001
1.6, nové v ČR, 2. majitel, klimatizace, posilovač řízení
- Obecně prý spolehlivější než zmíněná thálie.
- Dá se mluvit o nějakých rozdílech u auta 2001 a 2005 týkajících se stáří? 2001 se mi totiž zdá staré až moc.
Cena: 38000
- Osobně bych řekl, že čím novější, tím lepší.



Nechci překračovat vstupní investici 40000 Kč a mám takový pocit, že je nejlepší koupit auto co nejmladší, ideálně 2005/2007 +.

Koukal jsem se i na dražší kousky, například:
Honda Civic, 2006
1.4 i-DSI, LPG, servisní knížka, Aut. klimatizace, El. okna
- automatická převodovka
- podle mě vypadá opravdu pěkně, nemyslím stavem ale i vzhledově.
cena:90000
Po rozvaze jsem takto drahé auto vyřadil ze seznamu, neb by mi bylo líto začít jezdit s takto pěkným a drahým autem. Ruku na srdce, připouštím, že se může stát, že auto někde například škrábnu atd. To určitě patří k začátkům nejednoho řidiče, proto chci utratit co nejméně peněz.

Všechny zmíněné vozy mají pěkný interiér i exteriér, ale v bazarech to tak bude načančané snad u všech aut.
Ragnar95
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 5. 4. 2019 11:02

Na 2 roky Felicii a bude spokojenost na všech stranách.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 4. 2019 11:03

LPG vynechej. Dizl vynechej. Ber jendoduchy benzinovy atmosfericky motor. Kondicni jiizdy dobry napad.

Ja bych si nekupoval Thalii protoze je to sedan, radeji bych si koupil nejaky hatchback, tedy Clio apod.

-- 5. 4. 2019 11:03 --

jinak at koupis cokoli, budes mit jistotu, ze brzy kamarada mechanika mit budes
anonymni

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 4. 2019 11:16

felda fakt nebude na to, aby s tím nejezdil do servisu :)
trochu přitlačit, ono to v konečném důsledku finančně vyjde stejně, ale ušetříš čas, nebo taky ne. Jestli tu VŠ studuješ ekonomickou, tak si to sám spočítáš :D

https://auto.bazos.cz/inzerat/101996321 ... m-2009.php
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 5. 4. 2019 11:41

na AAAcka a podobne se vyser, jednak ty ceny jsou zavadejici, pak ta auta jsou v kdovijakem stavu a zbytecne zapaltis za to, co si muzes vyridit sam - 3000kc za prepis a pod....
Koukej (jak tu bylo psano) po atmo autech, treba toto:
https://auto.bazos.cz/inzerat/102809985 ... EC-16V.php
Mozna I toto:
https://auto.bazos.cz/inzerat/102269559 ... rv2005.php
Timhle chybu rozhodne neudelas:
https://auto.bazos.cz/inzerat/102940647 ... o-city.php
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 5. 4. 2019 11:43

Punťák 8-)
V případě rychlého jednání přidám JOJO

8-D
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 5. 4. 2019 11:50

Tak daleko jsem ani necetl :D


jedu pro nej :D :D :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 5. 4. 2019 12:12

Na rozjezdeni urcite segment malych aut Fabia, Astra, Fiesta, Clio, Swift, Punto, apod. s atmosferickym motorem. Civic z tech let zacatku milenia bude mit problemy s korozi si myslim.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 5. 4. 2019 12:58

Na rozjezdeni urcite segment malych aut Fabia, Astra, Corsa, Fiesta, Clio, Swift, Punto, apod. s atmosferickym motorem. Civic z tech let zacatku milenia bude mit problemy s korozi si myslim.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 5. 4. 2019 12:59

Mazda 2 :nenapadne
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 5. 4. 2019 13:10

Potřebuješ nutně klimu? Ta bude hodně zužovat výběr.
Jinak můžeš zkusit třeba stránky https://www.skodaplus.cz/ a podívat se tam po Fabiích první generace, když už nechceš kupovat od soukromníků.
Do áček nechoď, je tam šrot. Mám tam známou. ;-)
Naposledy upravil puk123 dne 5. 4. 2019 13:12, celkově upraveno 1
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod agathodaimon 5. 4. 2019 13:11

polda píše:Na 2 roky Felicii a bude spokojenost na všech stranách.


Pokud koroze dovolí tak proč ne 8-)
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 5. 4. 2019 13:28

puk123 píše:Potřebuješ nutně klimu? Ta bude hodně zužovat výběr.
Jinak můžeš zkusit třeba stránky https://www.skodaplus.cz/ a podívat se tam po Fabiích první generace, když už nechceš kupovat od soukromníků.
Do áček nechoď, je tam šrot. Mám tam známou. ;-)


Klima bude zuzovat vyber tak maximalne u predrazenejch fobii, jinde je to I za tuhle cenu bezna vec. Dokonce I funkcni
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 5. 4. 2019 13:28

maXX_CZ píše:Na rozjezdeni urcite segment malych aut Fabia, Astra, Corsa, Fiesta, Clio, Swift, Punto, apod. s atmosferickym motorem. Civic z tech let zacatku milenia bude mit problemy s korozi si myslim.

oukej
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 5. 4. 2019 13:51

MV_cz píše:felda fakt nebude na to, aby s tím nejezdil do servisu :)
trochu přitlačit, ono to v konečném důsledku finančně vyjde stejně, ale ušetříš čas, nebo taky ne. Jestli tu VŠ studuješ ekonomickou, tak si to sám spočítáš :D

https://auto.bazos.cz/inzerat/101996321 ... m-2009.php

jako od Zuzany nebrat, Meta
metyn
Veterán

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků