Škoda Octavia benzín

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod NiceOne 28. 2. 2019 11:35

Vážení, prosím o radu při výběru nového auta. Výběr jsem zůžil na 3 varianty a váš názor by mi pomohl v rozhodnutí.

Jedná se o Octavii Combi ve výbavě Style. Benzínový motor. U škodovky mám slevu 15% na vozy na objednávku i na skladovky u vybraných dealeru. Cenově se pohybuju v rozmezí 530 - 580 tis. Aktuálně jezdím s 6.5 let starým Peugeotem 308SW 1.6 HDI, 175tis.km, zatím jezdí spolehlivě, ale už mě trošku nudí. Je mi jasné, že u Škodovky si pohorším s prostorem v autě, ale Octavia my vyšla jako nejlepší volba.

Možnosti jsou:

- skladovka 1.5 TSI manuál, bílá barva + Paket Extra (vyhřívaný volant, omezovač, sunset, zadní kamera, ambient light), Mobilita Plus
cca 550tis.
Plusy:
+ auto by bylo hned k dispozici
+ nové auto
Minusy:
- nelze upravit vybavu, auta s výbavou, kterou bych chtěl nejsou k dispozici, ale smířil bych se s tím
- hodně mě odrazují problémy s cukajícím 1.5 TSI
- manuální převodovka

- na objednávku 1.0 TSI DSG, základní modrá + vše co bych si přál navíc (adaptivní tempomat, tažné zařízení, vyhřívaný volant, SUN set, rezerva, sklápěcí sedadlo vepředu, koženka na sedadlech ze zadní strany) 2 USB vzadu, zásuvka na 230V, mobilita PLUS)
cca 580tis.
Plus:
+ auto v podstatě se vším co bych si přál
+ nové auto
+ dsg
Minusy:
- pouze 1.0 TSI
- základní modrá, ale připlácet za barvu se mi nechce
- nevím zda vydržím čekat na auto několik měsíců

- roční vůz 1.4 TSI DSG, metalíza, Mobilita Plus, rezerva a možná pár drobností navíc, nájezd cca 20 tis.km
cca 530 tis.
Plusy:
+ auto by bylo hned k dispozici
+ osvědčený motor 1.4 TSI
Minus:
- nemožnost úpravy výbavy
- ojetina

Zatím se přikláním k poslední variantě, ale rád si přečtu názor, proč bych se měl rozhodnout jinak.
Ve výběru jsem měl i dvouletý VW Passat Variant 2.0TDI DSG nebo Volskwagen Touran 1.4 TSI DSG, ale zde je mizerná nabídka.

Díky.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 28. 2. 2019 12:05

Co jsem pochopil tak žádný z těch aut si nemůžeš vybavit podle sebe, takže si jednotlivé prvky výbavy/parametry/vlastnosti oboduj 1-10 nepotřebuju-potřebuju a sečti. Nakonec stejně vybereš podle barvy. Pro někoho je nejdůležitější tažné, pro někoho světla, pro někoho DSG...
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 2. 2019 12:07

za mne 3-2-1
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 2. 2019 12:07

1.4/1.5 TSI+DSG působí hrozně zdechle, je potřeba si na to zvyknout

já bych vzal ten manuál :D

btw. proč by sis měl pohoršit s prostorem? v trojkové oktávce je imho místa habaděj
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 28. 2. 2019 12:15

nevím jak moc si prostorově pohoršiš s oktávkou proti 308SW, tady je kdyžtak alternativa

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list

O3 je prostorově pro rodinu úplně v pohodě (měl jsem), tohle je přeci jen pro aktivní rodinu pohodlnější, mám. Nemyslím tvrdostí podvozku tam naopak, ale vykládání nakládání dětí, jejich manipulace atd., spolujezdec má taky víc místa takže líp může dozadu něco podat, je to reálně pětimístné a dlouhé cestování je taky příjemnější s touranem.
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 28. 2. 2019 12:18

Olsztyn píše:Co jsem pochopil tak žádný z těch aut si nemůžeš vybavit podle sebe, takže si jednotlivé prvky výbavy/parametry/vlastnosti oboduj 1-10 nepotřebuju-potřebuju a sečti. Nakonec stejně vybereš podle barvy. Pro někoho je nejdůležitější tažné, pro někoho světla, pro někoho DSG...


Variantu 2 - 1.0 TSI DSG si muzu nakonfigurovat presne podle svych potreb. To by bylo auto na objednavku. Ostatni dve varianty ne, ale neni tam nic uplne zasadniho co by chybelo.

-- 28. 2. 2019 12:22 --

Olsztyn píše:nevím jak moc si prostorově pohoršiš s oktávkou proti 308SW, tady je kdyžtak alternativa

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list

O3 je prostorově pro rodinu úplně v pohodě (měl jsem), tohle je přeci jen pro aktivní rodinu pohodlnější, mám. Nemyslím tvrdostí podvozku tam naopak, ale vykládání nakládání dětí, jejich manipulace atd., spolujezdec má taky víc místa takže líp může dozadu něco podat, je to reálně pětimístné a dlouhé cestování je taky příjemnější s touranem.


Díky za Tip. Touran byl (a mozna jeste je) ve vyberu, ale nove jsou drahe a rocnich vozu neni prilis velka nabidk (v cenove relaci do 600tis dost mizerne, z roku 2018 neni v podstate nic). Navic je mi nejak proti sristi jezdit v krabici (jasny, majitel peugeotu 308 nema moc mluvit o designu)

Toto je už dva roky stare auto.
Naposledy upravil NiceOne dne 28. 2. 2019 12:23, celkově upraveno 1
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 28. 2. 2019 12:23

Aha tak to jsem se sekl rovnou dvakrát když jsi ok se základní modrou :shock: :shock:
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 28. 2. 2019 12:24

No, ze bych z ni byl unesenej, to teda nejsem. Barva lze samozrejme zmenit, ale vzhledem k cenove politice Skody je mi to nejak proti srsti :)
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 28. 2. 2019 12:28

Octavku uz bych dnes ze sveho pohledu bral jako velky krok zpatky. Nicmene z P308 to muze byt jeste maly krucek dopredu.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 28. 2. 2019 12:28

Arnie J píše:btw. proč by sis měl pohoršit s prostorem? v trojkové oktávce je imho místa habaděj


Octavka je vzadu uzsi (mame 2 velke detske sedacky). V Peugeotu dam 2 sedacky vedle sebe (ma isofix i uprostred) a na kraj si jeste nekdo sedne. V Octavce je o par centimetru min. Peugeot je navic vyssi a vic proskleny (panoramaticka strecha), takze i vepredu pusobi prostorneji. Ale jak rikam, s timto jsem smireny a nevadi mi to.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 28. 2. 2019 12:31

NiceOne píše:No, ze bych z ni byl unesenej, to teda nejsem. Barva lze samozrejme zmenit, ale vzhledem k cenove politice Skody je mi to nejak proti srsti :)


A přitom mají řekl bych bezkonkurenční výběr barev
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 28. 2. 2019 12:35

To jo, ale mohli by mít aspoň ty základní nemetalické v ceně.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 28. 2. 2019 13:22

mfilip píše:Octavku uz bych dnes ze sveho pohledu bral jako velky krok zpatky. Nicmene z P308 to muze byt jeste maly krucek dopredu.


Jestli srovnáváš škodu z 2008 a opel z 2015...asi nikdo s mozkem neočekává nic jiného.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 28. 2. 2019 13:26

Rocny voz vs. nova skladovka je taky maly rozdiel?

Kua kto by potom bral rocne...
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 28. 2. 2019 13:32

no presne je to hodne maly rozdil neco tu *****, skoda je proste predrazena...
jurajec
Štamgast

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků