Novy samochod pro Slawalla - Laguna III

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 1. 2019 21:36

Jsem na mobilu :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 25. 1. 2019 21:41

Na 54tis. km tratil, 43tis. Kč.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 1. 2019 21:43

Arnie J píše:Jsem na mobilu :)

Já nikdy.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 1. 2019 21:51

Takže 3.60 na km. To je absolutní luxus.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 1. 2019 22:02

Víc než to, co je k dispozici.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 26. 1. 2019 18:04

Arnie J píše:Takže 3.60 na km. To je absolutní luxus.

Je.
Takhle se svejma nákupama vypadam jako kokot. :D

-- 26. 1. 2019 18:06 --

Slawall píše:Tak Laguna prodana. :(

:-(
Jsem to chtěl nabídnout kámošoj, až se trochu vzpomatuje po bouračce a zjistí, co mu dá pojišťovna.

Tak má smůlu. :D
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 26. 1. 2019 18:16

Jen co se vzpamatuje dostane dalsi ranu, laguna neni :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 26. 1. 2019 18:17

Jj. Nemá to lehký. :-( :D
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 26. 1. 2019 18:19

Kdyžtak ho nasměřuj do depresivního...
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 1. 2019 18:36

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 26. 1. 2019 18:45

Tak porad je tady jeste Jellasuv Civic :D
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 26. 1. 2019 18:50

Nj, ale ten nemá takovou pěknou historii jako ten poslední co tu byl
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 1. 2019 18:51

Já mam furt NBčlo, jen si ho musí trochu vyklepnout.
anonymni

Odeslat příspěvekod hobitt 26. 1. 2019 18:53

Moucha píše:Nj, ale ten nemá takovou pěknou historii jako ten poslední co tu byl

Pravda, no :(
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 26. 8. 2019 13:07

POZOR DLOUHÉ


Po case to tady ozivim, snad to nebude vadit...

Jak je zde znamo, koupil jsem vicemene to same, co mel Slawall

Laguna III Grandtour 2.0 dCi 150 koni bez FAP s GT paketem, ročník 2010, najeto 172 000 km

No a dneska mame male vyroci, mam ji presne mesic a 4 150 km, tak sepisu první dojmy...

Zadani bylo asi takoveto - kombi, stredni trida, bude vozit dva lidi a stredne velkého psa plus semtam nejake zboží. O místo vzadu neslo, pes si nestezoval ani v trojkove fabii. Palivo - nafta nebo ne moc zerouci benzin. Jezdim hlavne delší trasy, takze nafta u me netrpi. Budget se vsim vsudy 100 - 200 tisíc.

Po nejakem tom matovani jsem mel tri kandidaty - Audi A4 B8 (ukazala se jako nesehnatelna a B7 už mi prisla stara), Superb 2 a Laguna III.

Objevila se Laguna za par korun s komplet historií, vzhledově pěkná, v dobré výbavě, tak jsem ji vzal. Oproti předchozí jedničkové oktě TDI 66 kW cigán edition je to posun.

Plusy:

Cena

Design - na sedmnáctkách s GT paketem a v černé se mi to auto prostě a jednoduše líbí

Sedačky - mám kombinaci látka/alcantara, dobře se v nich sedí, docela i drží tělo

Keyless - hodně návyková věc. Jakmile ale člověk udělá cokoli na kartě, deaktivuje se a musí se znovu spárovat vložením do čtečky, je třeba si na to dát pozor

Rozumná cena náhradnních dílů - přecejen je to Renault, asi se to bude hodit :D

Obecně výbava - nic podstatného mi nechybí, samozřejmě bych některé věci ocenil, ale za ty prachy je to zlatý

Volant a řadící páka - řadička se perfektně drží, bohužel je eda na slunku extrémně rozpálená. Volant má ideální průměr, zesílení po bocích, už jsem si i zvykl na zploštění dole

Podsvícení přístrojů - příjemné, nerušivé

Hluk v kabině - přesto, že je motor poměrně hlučný,je jeho zvuk směrem ke kabině docela slušně potlačen. Přispívá to ke komfortu

Výkonová rezerva - po přechodu z 66 kW TDI - proto berte s rezervou - na dálnici při předjíždění většinou nepotřebuji laborovat s převodovkou a příjemně rychle dosáhnu rychlosti pro předjetí

Celkový komfort - Moc to nebouchá, sedačky jsou pohodlné, jsem spokojený. 17palcová kola mi připadají jako dobrý kompromis. Na zimu mám šestnáctky, tak uvidíme, jestli to nebude až moc uhoupané.

Světla - mám tam natáčecí bicenony a svítí opravdu moc hezky. Jsně, asi tonebude taková pecka, jako dnešní LEDky, ale posun určitě obrovský a jelikož za tmy hůř vidím, jsem moc rád, že je mám

Dešťový senzor - u tohohle auta funguje asi nejlépe, jak jsem kdy viděl

Roletky v zadních dveřích - paráda, není třeba kupovat folie a na psa tolik nesvítí slunce

Sklápění zadních sedaček - jednoduše čudlíkem v kufru, záležitost vteřiny, skvělá věc

Místo v loketce a kastlíku před spolujezdcem - vleze se tam dost věcí, obecně odkládací prostory dobré, možná ve dveřích by mohly být malinko větší, ale postačí.

MINUSY

"Rychlost" a ovládání infotainmentu - má poměrně svéráznou logiku a chvíli trvalo, než jsem se v něm zorientoval. Rychlostí také neoplývá, ale asi je to srovnatelné s podobně starými auty

Navigace - vestavěný TomTom je v autě fajn věc, ale nefunguje úplně ideálně. Po aktualizaci už nemá problém s lokalizací auta, ale někdy vymýšlí zbytečně krkolomé cesty.

Palubní počítač - jedna mě překvapilo, že nemá dvě různé paměti (byl jsem zvyklý si jednou měřit určitou jízdu a druhou nádrž), druhak to zatím vypadá, že přeměřuje o 5-6 dcl/100 km. Po kopi mě čísla na palubáku děsila, reálně jezdím za 6 - 6,5l/100 km, takže spokojenost

Místo nad hlavou vepředu - nedaří se mi ideálně nastavit sedačku. Mám 190 cm a 87 kilo a když mám na hlavě odložené sluneční brýle, tak i při lehkém náklonu se brýlemi práskám do stropu. Je to otravné. Kdyby šla dát sedačka ještě níž, bylo by to fajn,

Absence samostmívacího zrcátka - to je jediná chybějící položka výbavy, která mě opravdu sere. Uvítal bych i přední senzory, ale obyč zrcátko vevnitř mi přijde u takového auta docela jako fail

Dílenské zpracování - To je asi nejhorší věc na celém autě. Vrže celá palubka dost strašným způsobem. Představa, že bych to koupil nové s odpovídající cenovkou, asi by mě jeblo. Obrovské zklamání.

Funkce Random u přehrávání z USB - bohužel, přehrává náhodně skladby jen z určité složky, neumí přeskakovat mezi všemi soubory na flashce

Komunita - Na různých fandovských stránkách na FB, případně přímo na klubu je trojková Laguna prostě modla. A jakmile se člověk zeptá, že je něco asi špatně, tak ho pomalu ubíjí na kříž. Snad ještě větší zaslepenci než koncernisti...

Okýnka nejdou oládat při vypnutém motoru i kkdyž dám kartu do čtečky - je nutno nastartovat :(

Vzpěry kapoty - slušely by plynové, mám je i na Dacii

Chybějící trojblik - podle všeho ani nejde dodělat :-S

----------------------------------------------------------

Co se týká spolehlivosti, uvidíme. Servisované to bylo celou dobu přímo v Renaultu, já mám k dispozici šikovného mechanika. Nemá to FAP, rozvody řetězem, velká olejová náplň...snad se nebude moc srát. Aktuálně je teda asi díra ve výfuku a čekám, kdy mi prasknou zadní pružiny. A zkrátím interval oleje samozřejmě.

Jsem zvědavý, jak se budu tvářit, až si tenhle příspěvek za rok, dva vyhledám :D
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků