Nahrada za Subaru, novy benzin do 15 000€

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kosto1992 8. 12. 2018 13:41

Rodicia uvazuju nad vymenou auta. Sucasny Subaru Outback je nespolahlivy a zbytocne velky, tiez sa v medzicase zmenily poziadavky a vyuzitie auta.
Auto bude vyuzivane prevazne v meste a kratke trasy v okoli mesta, vynimocne dlha trasa, rocny najazd do cca. 15 000km (pravdepodobne s klesajucou tendenciou).
Kupa vozidla do cca. 3 mesiacov, idealne ale aby potom bolo co najskor k dispozicii.

Cena do 15000€, nove alebo skladove/predvadzacie vozidlo. 5dv., benzin, ma to byt mensie vozidlo (Duster sa im uz zda tiez zbytocne velky).
Auto by vzhladom na vek rodicov a zacinajuce zdravotne problemy malo mat vyssie sedadla s nizkymi prahmi (lahke nastupovanie).

Poziadavky na vybavu:
el. okna,
klimatizacia (idealne automaticka),
sledovanie mrtveho uhla,
parkovacie senzory vzadu,
vyhrievane zrkadla

Dalsia vybava, ktora by bola fajn, ale vzhladom na rozpocet je problematicka automat, tempomat, 4x4, hybrid.

Zatial mi napadli:
Renault Captur TCe 90, Intens + Pack City + Pack R-Link, po zlave by sme sa mali pohybovat okolo 15000€.

Toyota Yaris 1,5 hybrid Business, vyhoda hybrid + e-CVT, podla katalogu vsak nema sledovanie mrtveho uhla a rozmerovo by viac vyhovoval Auris, ktory je ale uz mimo rozpocet.

Suzuki Ignis 1,2 4WD GLX, vyhoda ma 4x4, podla katalogu ale nema parkovacie senzory (len kameru) ani sledovanie mrtveho uhla.

Suzuki Vitara 1.0 Boosterjet 2WD Premium, tesne nad rozpocet, len kamera bez parkovacich senzorov, podla katalogu nema sledovanie mrtveho uhla.

Mitsubishi ASX 1,6 2WD Invite+ alebo nejaka specialna edicia, asi len po dalsej zlave alebo nejake skladove vozidlo, podla katalogu nema sledovanie mrtveho uhla.

Renault Megane TCe 115 + Pack City po zlave, neviem vsak ako to tu bude so sedenim a nastupovanim.

Nejake dalsie navhry/odporucania?
Hyundai Santa Fe, 2.2CRDi 142kw, 4WD, 8DCT
Dacia Duster II, 1.5dCi, 4WD
kosto1992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 8. 12. 2018 13:46

Auto by vzhladom na vek rodicov a zacinajuce zdravotne problemy malo mat vyssie sedadla s nizkymi prahmi (lahke nastupovanie).

Takze ne SUV, ale (mini) MPV!

Honda Jazz
novy Citroen C3, C4 a nejake ty jejich odvozeniny
Peugeot 2008
Mozna opel Mokka, Meriva
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 8. 12. 2018 14:17

Ignis :love:
Takze Megane a Yaris ne, resp. muzou vyzkouset, ale nejspis to sami skrtnou, kdyz chteji neco vyssiho.

Bud 2008/Captur/Arona (ta bude nejspis draha). Tady akorat vim, ze Rencek ma ted Captur winter edition s tim 0,9TCe za docela peknou cenu.

Nebo Duster/Vitara (Karoq a Ateca stoji nesmysl).

Osobne bych vzal Duster s 1,6 atmo vo "fullke" a do 15t € to bude jeste daleko. Nevim ale, jestli ma sledovani mrtveho uhlu. Nejspis se vejde do 15t € i se 4x4!
U Vitary je skoda, ze uz nenabizi 1,6 Atmo, mozna nejaka rocni predvadecka. 1,4T je nad rozpocet, ale byla by fajn.
ASX jedine za super cenu...

Od Renaultu nebrat vybehove 1,2TCe. Bud 0,9 TCe, nebo radsi "risknout" nove 1,3 TCe.
Proc tak trvaji na mrtvem uhlu, nestaci asfericke zrcatko?
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 8. 12. 2018 14:56

S 0,9tce bych byl opatrný a před eventuální koupí důkladně projel.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 8. 12. 2018 15:26

tak tak, 0,9 bych škrtl, no a co citroen c3 aircros? ten by šel ne? Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod kosto1992 8. 12. 2018 19:22

Ten C3 Aircross je velmi dobry tip, uplne som na neho zabudol (bavili sme sa doma o C4 Cactuse ale ten sme vylucili).

Duster mam, vramci rodiny sa o neho viem s rodicmi a bratom podelit, ked ho budu potrebovat. Rodicia chcu nieco mensie od Dustera (primarne to bude auto do mesta). Naviac ta 1.6 SCe je v Dusteri prilis leniva (mam odskusane), 1.3TCe zatial nema stanovenu cenu.
Co sa tyka sledovania mrtveho uhla, na Dusteri to mam a rodicia si to velmi pochvaluju. Ak by im po vyskusani ale sadlo auto, ktore sledovanie mrtveho uhla nema alebo by to bolo nad rozpocet, prezili by aj bez toho.

Na auto bez parkovacich senzorov by si ale uz zvykali asi tazko. Na kamere (ak sa automaticky neskryva) staci trochu spiny a je nepouzitelna.
Hyundai Santa Fe, 2.2CRDi 142kw, 4WD, 8DCT
Dacia Duster II, 1.5dCi, 4WD
kosto1992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 12. 2018 19:23

Nejhorsi prvek vybavy co vymysleli. To neumi cumet do zrcatek
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 8. 12. 2018 19:29

Mne sa nechce cumet do zrkadel, svetielko ruls.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 12. 2018 19:32

Se ti zaspini a jebnes do auta
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 8. 12. 2018 19:34

Ja hovorim o blind spot. Tam sa nema co zaspinit.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 12. 2018 19:36

Naopak. Senzor se zaspini a nejede to. Nebo zarovka se zaspini anevidis to tak si nevymyslej
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 8. 12. 2018 19:40

Senzor je za zadnym naraznikom, co sa tam ma zaspinit?

Zrkadlo sa tiez pocas jazdy nezaspini max. je mokre - vyhrievanie vyriesi.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 12. 2018 19:47

Neres
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 8. 12. 2018 19:53

+1
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 12. 2018 20:04

Treba na audine to vypadava casto. Stavi histx dest nebo spina a smezor se zakrynje a je to.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků