Předjíždění v křižovatce s řízením provozem.

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 11. 2018 20:53

Neni. Ze statistik jasne vyplyva ze seniori nad 60 let zpusobuji nejvice nehod.
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 11. 2018 20:54

Vsichni budem za chvili geronti 8-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 11. 2018 20:55

Sak hej :)
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 11. 2018 21:11

Já už sem.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 11. 2018 21:12

Tak kazdej IMHO podle toho jak se cejti, ja chytam druhou nebo treti mizu bych řekl :-P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aliasno 15. 11. 2018 21:18

statistiky teda rozporovat nebudu, ale v principu mám pravdu.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zororo 18. 11. 2018 21:26

Proč se teda ptáš ve vláknu o předjíždění na situaci, která předjížděním není a nemá tak ani s tvým případem nic společného? Zákon definuje, kdy se v případě více pruhů v jednom směru jedná o předjíždění a kdy ne, bez ohledu na je je-li to v křižovatce nebo mimo ni. Předpokládám, že se tu bavíme stále o jízdě v obci.


Tak ještě jednou.
Jedu v obci po jedno proudové silnici a na silnici je ve funkci semafor pro chodce.
Chodec má červenou a auta mají zelenou. Předenou jede pomalu jedoucí traktor. V protisměru široko daleko nikdo. Můžu ho předjet přes přechod ?
Samozřejmě že když tam není semafor tak předjíždět na přechodu nemůžu..
zororo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 11. 2018 21:29

Nemůžeš, protože nevím o jediném takovém semaforu, kde by před ním nebyl plná čára. Nazdar bazar. Zdraví tvá Máňa. O tom potom.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zororo 18. 11. 2018 22:38

Nemůžeš, protože nevím o jediném takovém semaforu, kde by před ním nebyl plná čára. Nazdar bazar. Zdraví tvá Máňa. O tom potom


Plná čára je před přechodem asi 20m dlouhá. Já mám výhled na 500m a začínám předjíždět 50m před semaforem.
zororo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 11. 2018 06:41

zororo píše:
Proč se teda ptáš ve vláknu o předjíždění na situaci, která předjížděním není a nemá tak ani s tvým případem nic společného? Zákon definuje, kdy se v případě více pruhů v jednom směru jedná o předjíždění a kdy ne, bez ohledu na je je-li to v křižovatce nebo mimo ni. Předpokládám, že se tu bavíme stále o jízdě v obci.


Tak ještě jednou.
Jedu v obci po jedno proudové silnici a na silnici je ve funkci semafor pro chodce.
Chodec má červenou a auta mají zelenou. Předenou jede pomalu jedoucí traktor. V protisměru široko daleko nikdo. Můžu ho předjet přes přechod ?
Samozřejmě že když tam není semafor tak předjíždět na přechodu nemůžu..


Nemuzes. Zakon jasne rika, ze se nemuze predjizdet pres prechod. A zaroven jasne rika, ktere povinnosti apod. se na krizovatce se svetly rusi. Jsou tam jasne vyjmenovny a to, ze by se nebral v potaz prechod tam neni.

-- 19. 11. 2018 06:42 --

zororo píše:
Nemůžeš, protože nevím o jediném takovém semaforu, kde by před ním nebyl plná čára. Nazdar bazar. Zdraví tvá Máňa. O tom potom


Plná čára je před přechodem asi 20m dlouhá. Já mám výhled na 500m a začínám předjíždět 50m před semaforem.


To je ovsem tvuj problem. Pokud zacnes predjizdet tam kde muzes a v prubehu predjizdeni by ses dostal tam, kde nemuzes, je to tvuj problem. Protoze pak bys v podstate mohl pres prechod predjizdet, bo bys rekl, ze jsi prece nezacal predjizdet na nem.

-- 19. 11. 2018 06:42 --

no nicmne sem rad, ze clovek neznajic zakladni pravidla a predpisy nam tu vyklada, kolik toho ma najezdeno.
anonymni

Odeslat příspěvekod zororo 19. 11. 2018 19:18

To je ovsem tvuj problem. Pokud zacnes predjizdet tam kde muzes a v prubehu predjizdeni by ses dostal tam, kde nemuzes, je to tvuj problem. Protoze pak bys v podstate mohl pres prechod predjizdet, bo bys rekl, ze jsi prece nezacal predjizdet na nem.

Z logiky věci, při funkční signalizaci, chodec nesmí vstoupit do vozovky. Před přechodem nezastaví ani předjížděné vozidlo. Bez funkčního semaforu se předjíždět nemůže .Je jedno z jaké vzdálenosti začínáš předjíždět.
no nicmne sem rad, ze clovek neznajic zakladni pravidla a predpisy nam tu vyklada, kolik toho ma najezdeno.


Pravidla znám . Jezdím 51 let bez dopravní nehody. Ale musím se přiznat že letos po ježdění na Cejlonu (Sri Lanka) jsem druhý den vrátil auto. Jezdí se tam vlevo, ale ťuk-ťuky jezdi jak chtějí. Na to jsem už neměl nervy. :-)
zororo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 11. 2018 19:33

Pravidla neznas prestize jezdis 51 let. Tve itazky tonjen dokazuji. A nebourani neni vizitka toho ze umis jezdit. Kdybys umel nejsi bez papiru
anonymni

Odeslat příspěvekod Mikey89 19. 11. 2018 22:12

zororo píše:Je jedno z jaké vzdálenosti začínáš předjíždět.

Není pravda. V zákoně je jasně dáno, že se nesmí předjíždět na přechodu a bezprostředně před ním. Nevím proč do toho pořád pleteš semafory, ty jsou pro tuhle věc zcela irelevantní.

Takže kdyby si teoreticky začal předjíždět už 100 m před přechodem, tak by to možná projít mohlo
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zororo 19. 11. 2018 23:41

Není pravda. V zákoně je jasně dáno, že se nesmí předjíždět na přechodu a bezprostředně před ním. Nevím proč do toho pořád pleteš semafory, ty jsou pro tuhle věc zcela irelevantní.

Takže kdyby si teoreticky začal předjíždět už 100 m před přechodem, tak by to možná projít mohlo



Předjíždění na přechodu v obci byla jenom odbočka.
Já chci jenom vědět, zda můžu uplatnit zákonem povolené předjíždění na křižovatce s řízením provozem, když součástí křižovatky jsou přechody.
zororo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikey89 19. 11. 2018 23:54

Ne
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků