Předjíždění v křižovatce s řízením provozem.

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Nekenieh 1. 11. 2018 15:37

Asi si ve správním zadováděl stejně jako to má naučený z politiky od svého guru. :D
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod evlo 1. 11. 2018 15:51

se me libi jak je tu kazdy ***** az za usima z uradu
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 11. 2018 16:07

Arnie J píše:Asi jim řekl / napsal, že jsou čuráci :D


dle meho chtel uredniky zabanovat a zjistitil, ze to jde jenom na FB
anonymni

Odeslat příspěvekod zororo 1. 11. 2018 20:11

Mikey89 píše:
zororo píše:Zákon říká něco jiného.
§17 (5) Řidič nesmí předjíždět
f) na křižovatce a v těsné blízkosti před ní; tento zákaz neplatí
1. jde-li o předjíždění vpravo podle odstavce 1,
2. jde-li o předjíždění jízdních kol, mopedů a motocyklů bez postranního vozíku,
3. na hlavní pozemní komunikaci,
4. na křižovatce s řízeným provozem.

Kdyby si to ocitoval celé, tak tam máš přímo odpověď

(5) Řidič nesmí předjíždět

a) nemá-li před sebe rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí,

b) jestliže by se nemohl bezpečně zařadit před vozidlo nebo vozidla, která hodlá předjet,

c) jestliže by ohrozil nebo omezil protijedoucí řidiče nebo ohrozil jiné účastníky provozu na pozemních komunikacích,

d) na přechodu pro chodce nebo na přejezdu pro cyklisty a bezprostředně před nimi
,

e) dává-li řidič vpředu jedoucího vozidla znamení o změně směru jízdy vlevo a není-li možné předjetí vpravo podle odstavce 1 nebo předjetí v dalším volném jízdním pruhu vyznačeném na vozovce v tomtéž směru jízdy,


A votom to je.
1. Měl jsem rozhled
2. Bezpečné se zařadil a nikoho neomezil ani neohrozil.
Důkazem je foto z kamerového záznamu na kterém je vidět dvě vozidla vedle sebe na (zebře) přechodu pro chodce.
x) hranice křižovatky je místo vyznačené vodorovnou dopravní značkou "Příčná čára souvislá", "Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!" nebo "Příčná čára souvislá s nápisem STOP"; kde taková dopravní značka není, tvoří hranici křižovatky kolmice k ose vozovky v místě, kde pro křižovatku začíná zakřivení okraje vozovky,
Můj argument byl . Že přechod je za příčnou čárou souvislou (za semaforem) a když je na semaforu pro chodce červená, tak jakoby tam nebyl nebo přechody jsou součástí křižovatky na které jsem mel zelenou .Nutno podotknout že jsem vjel do křižovatky na žlutou a proto jsem pomalu jedoucí vozidlo (které taky jelo na žlutou) chtěl předjet , abych co nejrychleji opustil křižovatku.
Něco jiného by bylo předjíždění na hlavní silnici bez semaforu s přechody pro chodce.
K té politice. Úsvit ,SPD. Tomio chtěl, abych mu dělal osobního řidiče. Proto že Prahu moc neznám a oči už moc neslouží tak jsem to nebral. Po několika hádkách s Tomiem jsem byl z SPD vyloučen
zororo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 1. 11. 2018 21:04

Proč se to vlastně řeší? Jestli jsem to pochopil, tak už jsi od správního dostal flastr a zákaz řízení, takže seš v ***** a můžeš jen 5 měsíců čekat, než si zažádáš o vrácení. Vymejšlet, co a jak, kdyby, támhle, na to už je pozdě, to jsi měl dělat už dřív.
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zororo 1. 11. 2018 21:54

Do 3 měsíců můžu podat k soudu žalobu proti rozhodnutí správního orgánu.

Chtěl jsem vědět, zda se s takovou situaci někdo setkal a názor právníků na přechod v řízené křižovatce.

Za každý názor děkuji.
zororo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 1. 11. 2018 21:54

No a my si z toho můžeme vzít ponaučení a zasmát se cizímu neštěstí, to je jediný benefit tohoto vlákna.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 11. 2018 22:08

zororo píše:Do 3 měsíců můžu podat k soudu žalobu proti rozhodnutí správního orgánu.

Chtěl jsem vědět, zda se s takovou situaci někdo setkal a názor právníků na přechod v řízené křižovatce.

Za každý názor děkuji.


Prechod je porad prechod. Je tam svisle i vodorovne znaceni jen je rozen semaforem. Tudiz predjizdet se tam nesmi
anonymni

Odeslat příspěvekod zororo 1. 11. 2018 22:19

Dle mého , zelené světlo v křižovatce anuluje příční značení uvnitř křižovatky. Chodec nemůže byt omezen ani ohrožen nebo nemůže(nesmí) vstoupit na přechod (má červenou).
zororo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 11. 2018 22:23

Formalisticky urcite ne. Chapu kam miris ale zakon takto nikde nehovori no.
anonymni

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 1. 11. 2018 22:26

zororo píše:Do 3 měsíců můžu podat k soudu žalobu proti rozhodnutí správního orgánu.

Chtěl jsem vědět, zda se s takovou situaci někdo setkal a názor právníků na přechod v řízené křižovatce.

Za každý názor děkuji.

V tom případě si sežeň právníka, co se orientuje v silničním právu a něco vymyslete, pokud řidičák fakt potřebuješ. Sám nic nevymyslíš.
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 1. 11. 2018 22:28

zororo píše:Do 3 měsíců můžu podat k soudu žalobu proti rozhodnutí správního orgánu.

Ztráta času
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 1. 11. 2018 22:30

tvl teorie ze celená nuluje přechod, zelená (resp provoz řízený) nuluje přednost zprava a vedlejší a hlavní o přechodu tam není ani slovo.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zororo 1. 11. 2018 22:43

Přechod má červenou, jakoby tam nebyl.
zororo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 11. 2018 22:47

No mas svou pravdu. Ber ptavnika a jdi se soudit
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků