Digitální piano

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 9. 2018 22:41

Moc to resis. Na start je to ok. Jak te to fakt vhytne stejne koupis nevo jineho. A jak ne. Tak neprovaris moc
anonymni

Odeslat příspěvekod aliasno 25. 9. 2018 06:03

všechno pravda rady tady. já být začátečník obejdu od hraček po nástroj a u čeho vydržím nejdýl, beru. hlavně, aby na tu volbu nesedal prach, ratolesti viděly zápal a budou taky chtít zkoušet, to je přirozené a zda dáno zhůry, se ukáže záhy. hlavní je chytit rytmus, zbytek se vymyslí.
k těm rezonančním skříním) někdo prostě potřebuje chvění, aby se rozjel, asi jaksi intimita, u piana cudná, něco dávat do pusy je extrém. mě ted pohlcuje akordeon - zábava dobrá, harmonie,basy. zkusit toho co nejvic, so myslím, je nejlepší.
aliasno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 9. 2018 06:48

uz se tesim, az ten hnup bude resit, ze mu to drnca
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 9. 2018 07:53

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 9. 2018 08:26

Loni jsem dlouho vybíral a nakonec koupil Yamahu CLP-675. To je ale už dost drahý nástroj, pro začátečníka, který neví, jestli ho to chytne, úplně zbytečný. Jenž u nižších modelů mi nesedla klaviatura. Ačkoli jde taky o kladívkovou mechaniku, byla taková měkká, nevyhovovala mi. Ale to je asi jen můj osobní problém, na ty nižší modely se normálně běžně hraje.

Zazněla tady zmínka o zvuku piana Bösendorfer: ve skutečnosti je hrozný, za mě neopužitelný. Hraji takřka výhradně na základní rejstřík křídla Yamaha.

Roland jsem taky hodně zkoušel a zvažoval. Lidé si ho chválí, ale opět: nesedla mi klaviatura. Podle mě byla hodně vzdálená od kláves klasického piana: znovu hodně měkká, měl jsem pocit z jiné dynamiky úhozu. I zvuk piana mi přišel horší (někomu zase lepší)

Yamaha ale hodně hřeší na to, že je největší a nejznámější. Její nástroje jsou hodně drahé. Zkuste mrknou taky na Kawai, jeho digitální piana si lidé hodně pochvalují. Akorát u nás nejsou tak moc vidět. A ty, které jsem zkoušel, měly u mě stejný problém jako výše :-)

Skoro deset let jsem ale vydržel se základní digitální Yamahou řady P s kladívkovou klávesnicí, a taky to šlo. Teď jsem už nějak rozežraný. A když jsem měl doma i tu novou Clavinovu, rozdíl je obrovský: pocit při hraní, zvuk.

Yamaha má potom ještě tyto produkty: https://europe.yamaha.com/en/products/m ... index.html Slušná kladívková klaviatura a k tomu legrácky s doprovody.

Běžný klavír už nechci. Když nemá člověk doma křídlo nebo výborné pianino za 100k+, mechanicky není lepší než moje Clavinova. Rozlaďuje se, je na mě zbytečně hlasitý, nemohu si do něj zapíchnout sluchátka, hrát si v noci a nerušit (i když zvuk kladívkové mechaniky je i tak hodně hlasitý).
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 9. 2018 08:30

on zije
anonymni

Odeslat příspěvekod Majkl 25. 9. 2018 08:33

Yamahu P už jsem tu doporučoval… ta nejlevnější, co mám, podle mě úplně postačí i někomu, kdo na to opravdu umí hrát. V rejstříku má sice jen asi 8 zvuků, ale kvůli tomu jsem to nekupoval (na hraní si se zvukama mám station od Korgu) — šlo mi právě o tu mechaniku, klaviaturu; v tomhle je i to moje P-35 regulérně dospělý.
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 9. 2018 08:38

Tak to je jasná věc, že stage piano za 10 je jako "krabicové" za 15, atd.

Jinak teda jsem v noci četl recenze a kde co a mám z toho pocit, jak psal Marek L., že Yamaha jako dobrý, ale za stejné peníze nabídne méně než konkurence. Je to prostě jako bych si koupil Oktávku. Asi budu chcát proti větru s Rolandem :D Ale ještě si to půjdu vyzkoušet, jestli mi třeba nebude protivný zvukově nebo odezvou kláves.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 25. 9. 2018 08:50

Obecně má spíš Yamaha jinou cílovou skupinu než třeba Roland… něco jako domácí hráč vs. profesionál.
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 9. 2018 08:51

No tak to já jsem jasný profesionál :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 9. 2018 09:00

Ano, řada P bude podle mě ideální. O počet zvuků u tohoto typu nástrojů vůbec nejde, budete stejně pořád hrát na jeden.

Neřekl bych domácí hráč vs. profesionál. Roland má velice dobrá tzv. stage piana - když je potřeba kvalitní zvuk a špičková klaviatura v přenosném provedení, někde na pódiu. Pokud jde o stacionární nástroj, tam má Yamaha pořád převahu, třeba v hudebních školách.

Fakt ale zkuste ještě digitální piana Kawai. V brněnském showroomu Kytary.cz jich mívali víc, budou určitě i v pražském nebo jinde. Lidé si hodně pochvalují zvuk, jsou cenově příznivá.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 9. 2018 09:07

No mně právě to kawai cpali v brněnském showroomu kytary.cz, ale nelíbil se mi zvuk ve srovnání s yamahou. Jinak při tom nočním bádání jsem zjistil, že ke (skoro) každému stage pianu existuje jeho stacionární verze, akorát je náležitě dražší o tu bednu a pedály. U Rolanda dokonce k jednomu modelu stage piana existují dvě krabicová (F140R a RP501R) :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 25. 9. 2018 10:05

Marek Lutonský píše:Zazněla tady zmínka o zvuku piana Bösendorfer: ve skutečnosti je hrozný, za mě neopužitelný.

Nahlásil jsem tě.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 9. 2018 10:05

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 25. 9. 2018 10:18

:D
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků